100 000 PLN W KILKANAŚCIE DNI! CROWDFUNDING – TO NAPRAWDĘ DZIAŁA

Można mieć znakomity pomysł na biznes, zaplecze, wspólników i dobry biznesplan, jednak bez środków na start, nie ma co marzyć o sukcesie. Skąd zatem pozyskać pieniądze, nie zadłużając się w banku? Odpowiedź jest prosta – crowdfunding. Pozyskiwanie pieniędzy od osób w internecie, stało się bardzo popularne. Ci, którzy wierzą w dany projekt, chętnie wpłacają pieniądze, dzięki czemu wiele świetnych pomysłów ma szansę na realizację. Od czego zacząć, aby zarabiać w ten sposób? Radzi Kamal Jahid, współtwórca marki Meqnes, który pracując z Polski, rozwija swój projekt m.in. w Stanach Zjednoczonych, właśnie dzięki crowdfundingowi.

Serwisy crowdfundingowe święcą obecnie prawdziwe triumfy. Zagraniczne Kickstarter, Gofundme oraz polskie wspieram.to czy zrzutka.pl, to tylko część z serwisów, dzięki którym startupy i nie tylko, mogą realizować swoje pomysły. Głośno było o dwóch Polakach z Wrocławia, którzy zebrali na Kickstarterze aż 24 miliony złotych na stworzenie gry planszowej, czym pobili rekord platformy. Również inni przedsiębiorcy z Polski z sukcesem zbierają fundusze na realizację swoich projektów.

Oryginalny polsko-marokański projekt

Dwa lata temu, na Kickstarterze zadebiutowała marka Meqnes z branży luksusowej galanterii skórzanej dla mężczyzn, stworzona przez nietypowy duet – Kamala Jahida, Marokańczyka mieszkającego na stałe w Polsce i Davida Liebersa – Amerykanina polskiego pochodzenia z Bostonu.

©Faycal Marjane – http://www.faycalmarjanephotography.com
All rights reserved.

Postanowiliśmy połączyć tradycje dwóch krajów, które są nam bliskie oraz nasze zainteresowanie modą z wyższej półki. Tak powstał pomysł stworzenia marki ekskluzywnych męskich akcesoriów ze skóry, produkowanych w Polsce, ale według marokańskiego designu, szytych ręcznie z najwyższej jakości skór i z dbałością o każdy szczegół. Chcieliśmy sprzedawać je przez internet, licząc głównie na duży rynek w Stanach Zjednoczonych – opowiada Kamal Jahid

Pierwsza próba – 50 000 USDAby zdobyć niezbędne fundusze Meqnes wybrał Kickstarter, największą na świecie platformę crowdfoundingową. – Przygotowaliśmy prototypy, zrobiliśmy profesjonalną sesję zdjęciową, opisaliśmy nasz projekt, zainwestowaliśmy nieco w reklamy na Facebooku. Wtedy jako startup oferowaliśmy tylko jeden model ekskluzywnej torby podróżnej, a i tak tylko w jeden miesiąc udało nam się zebrać założoną kwotę 50 tysięcy $, z czego 50% pochodziła z USA, 20% z Europy Zachodniej, 10% z Polski i 20% z pozostałych rejonów świata – wspomina Jahid.

Druga odsłona – 100 000 PLN w kilkanaście dni i plan na więcej!

Kolejna faza rozwoju Meqnes także ma miejsce na Kickstarterze. – Sukces z 2017 roku dodał nam skrzydeł. Okazało się, że ludzie pokochali nasz pomysł. Poszerzyliśmy więc naszą kolekcję – teraz, poza naszą flagową torbą podróżną, oferujemy całą linię galanterii dla mężczyzn: torby na laptopa, teczki, czy okładki na paszport. Na Kickstarterze zebraliśmy w niecałe dwa tygodnie około 100 000 złotych, to nam pokazuje, że ludzie naprawdę czekają na naszą kolekcję! – mówi Jahid. Produkty Meqnes po zbiórce będzie można kupić na stronie www.meqnes.com. Oczywiście trzeba na nie poczekać, gdyż są szyte ręcznie, na zamówienie, ale twórcy gwarantują, że warto!

 

 

MEQNES – marka eleganckiej galanterii skórzanej głównie dla mężczyzn. Meqnes oferuje m.in. torby podróżne, teczki, torby na laptopa, wykonane z garbowanej roślinnie włoskiej licowej skóry bydlęcej. Każdy egzemplarz jest unikalny, bowiem szyty w całości ręcznie przez marokańskich rzemieślników, którzy od pokoleń strzegą tradycyjnej sztuki wyrobu skórzanej galanterii. Produkty szyte są w Polsce. Twórcami marki Meqnes są pochodzący z Maroka Kamal Jahid, który od kilku lat mieszka w Polsce oraz Amerykanin David Liebers z Bostonu.

https://meqnes.com/

https://www.facebook.com/meqnes/

https://www.instagram.com/meqnesofficial/

Crowdfunding dla marki Meqnes okazał się strzałem w dziesiątkę. Kickstarter, czy inne tego typu portale, dają nadzieję tysiącom osób na rozwój własnego biznesu. – Wierzę, że jeśli pomysł jest trafiony, stoi za nim solidne przygotowanie, a do tego dobra idea, to można zebrać rzeszę fanów, którzy wpłacą pieniądze, aby projekt mógł się ziścić – podsumowuje Jahid.

 

 

Show Buttons
Hide Buttons