ANNA KOLISZ – WŁAŚCICIELKA i PREZES ZARZĄDU ANKOL

Kobieta przedsiębiorcza, wybitna osobowość biznesu i twórczyni marki ANKOL. Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 2019 r. wyróżniona przez Magazyn Tygrysy Biznesu nagrodą specjalną i tytułem TYGRYS BIZNESU 2019.

Od 30 lat zarządzą własną firmą ANKOL działającą w branży lotniczej na międzynarodowych rynkach. Pasjonatka pracy i samodoskonalenia, posiadająca ogromne doświadczenie i wyczucie biznesowe. Dba o dynamiczny rozwój marki ANKOL, jej pozycję i reputację. Odwaga, konsekwencja realizacji wizji rozwoju i determinacja w dążeniach do celu pozwoliły osiągnąć jej międzynarodowy sukces w niezwykle wymagającej branży lotniczej.

Anna Kolisz w sposób twórczy i nowatorski realizuje przedsięwzięcia biznesowe w zakresie międzynarodowych kontraktów na dostawy wyrobów, usług i technologii w branży lotniczej. Działalność firmy warunkują posiadane zezwolenia rządowe w zakresie obrotu specjalnego towarami i usługami o znaczeniu strategicznym, dla lotnictwa wojskowego i cywilnego, policji oraz straży granicznej. Firma posiada uprawnienia do udziału w przetargach państw NATO. Kooperacja handlowa ANKOL obejmuje kraje Ameryki Łacińskiej, Europy i Dalekiego Wschodu. Poprzez spełnianie wysokich wymagań kontrahentów  oraz działając w oparciu o międzynarodowe normy jakości towarów, usług i dostaw marka ANKOL umacnia zdobyte zaufanie. Posiadane przedstawicielstwa zachodnich producentów w zakresie dystrybucji wyrobów dla lotnictwa.

Nowoczesne zarządzanie Anny Kolisz jest zgodne z maksymą ,,przez jakość do celu” i oparte o najwyższe standardy jakosci, innowacje,  twórcze podejście do biznesu, właściwe przywództwo oraz  przestrzeganie zasad prawa i etyki.

Projakościowa polityka z nieustannym podnoszeniem standardów we wszystkich obszarach zarządzania pozwala Annie Kolisz skutecznie realizować międzynarodowe umowy oraz odpowiadać na rosnące wymagania i potrzeby współczesnych rynków. dziś ANKOL to firma utożsamiana z nowoczesnością, rzetelnością i wiarygodnością a znak towarowy ANKOL jest rozpoznawalny i ceniony na całym świecie.  Swoją aktywnością w obszarze przedsiębiorczości Anna Kolisz promuje pozytywne wzorce biznesowe oraz wpływa na transformację polskiej gospodarki na rynku globalnym. Jako zwolenniczka najwyższej jakości oraz profesjonalizmu na poziomie excellence opiera działalność o wdrożone międzynarodowy normy zarządzania jakością produktów, usług i dostaw dla lotnictwa. Poprzez kulturę jakości stale umacnia wizerunek i zaufanie do swojej marki. Nieustannie  poszukuje nowych szans rozwoju firmy i z odwagą sięga po nowoczesne technologie wykorzystując ich potencjał w prowadzonej działalności handlowej. Stworzona przez nią marka ANKOL cieszy się wypracowana reputacją i zaufaniem kontrahentów. 

Anna Kolisz jest Laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień na arenie międzynarodowej w obszarach biznesu, ekonomii, przywództwa, jakości, innowacji i zarządzania.  Jako jedyna Polka została uhonorowana przez Europe Business Assembly z Oxfordu MEDALEM  Królowej Wiktorii i Międzynarodową Nagrodą Sokrates a także mianowana Ambasadorem Biznesu w Polsce. Wyróżnienia te zostały przyznane za wybitne osiągnięcia, propagowanie wartości, odwagę i determinację  w dążeniu do celu oraz wyczucie w biznesie. 

W swojej działalności wychodzi poza sfery biznesu angażując się w projekty na rzecz samorealizacji  i rozwoju zawodowego kobiet jak również szereg działań prospołecznych. Anna Kolisz tworząc strategię działania ma świadomość odpowiedzialności, wobec środowiska społecznego. Uważa, że prowadzenie biznesu wymaga wielopłaszczyznowej świadomości oraz zachowań, zarówno w sferze zysków, rozwoju jak i idei społecznej odpowiedzialności.   Uważa także, że odnosząc sukcesy ekonomiczne należy  odpowiadać na wyzwania i potrzeby w wymiarze społecznym.

Prezes ANKOL jest członkiem wielu stowarzyszeń biznesowych. Jako wzór realizacji własnych marzeń i pasji z jednoczesnym spełnianiem się w biznesie pełni funkcję Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet w Mielcu.

Odważna w podejmowaniu decyzji,  odpowiedzialna wobec kontrahentów i pracowników, odpowiedzialna społecznie stale angażuje się na rzecz rozwoju zawodowego kobiet a także innych środowisk potrzebujących wsparcia. Ogromne doświadczenie i posiadana wiedza Anny Kolisz są podstawą wielu publikacji i książek, w których motywuje do przedsiębiorczości poprzez przekazywanie najlepszych wzorów w zakresie działalności biznesowej. Zarówno w biznesie jak i życiu postępuje zgodnie z zasadą ,,podążaj za swoją pasją, a sukces będzie podążał za Tobą”.

 

 

Show Buttons
Hide Buttons