Cicavit+ Crème

Historia SVR sięga 1962 roku, kiedy para farmaceutów – Simone i Robert Veret otworzyli pierwsze laboratorium dermatologiczne marki. Ich ambicją było stworzenie produktów, które zapewniałyby „piękną skórę”, przy wykorzystaniu maksymalnych stężeń składników aktywnych i zapewnieniu największej możliwej tolerancji wszystkim rodzajom skóry. W ten sposób powstały kosmetyki oparte na idealnym połączeniu delikatności i skuteczności. Logiem marki SVR został symbol kadyceusza, oddający ideologię SVR – tworzenie harmonii między pięknem a zdrowiem. Z biegiem lat marka rozrosła się, zyskując uznanie dermatologów w wielu państwach na całym świecie, ze względu na swoje bezkompromisowe podejście do bezpiecznej pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

SKÓRA I JEJ WARSTWY

Skóra to narząd pełniący rolę ochrony organizmu przed czynnikami zewnętrznymi. Jako bariera chemiczna zabezpiecza przed działaniem promieni UV i spowalnia namnażanie bakterii, a jako bariera fizyczna chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, inwazjami bateryjnymi i rozpuszczalnikami. Zbudowana jest z trzech warstw tkanek, ułożonych jedna na drugiej – naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Naskórek odpowiada za izolację między ciałem a środowiskiem zewnętrznym. Reguluje gospodarkę wodną, zawiera melanocyty i keranocyty oraz tworzy część układu odpornościowego. Skóra właściwa składa się głównie z kolagenu, elastyny, fibroblastów, mukopolisacharydów i wody, przez co odpowiada za jej wchłanianie, a także jędrność i elastyczność skóry. Zapewnia odpowiednie odżywienie skóry, zwłaszcza naskórka, poprzez swoje unaczynienie i połączenie skórno-naskórkowe. Najgłębszą warstwą skóry jest tkanka podskórna, składająca się głównie z komórek tłuszczowych. Zapewnia izolację wnętrza ciała przed zmianami temperatury i tworzy warstwę chroniącą przed naciskiem mechanicznym, jakiemu poddawana jest skóra. Wszystkie trzy warstwy razem tworzą inteligentny narząd ochraniający organy wewnętrzne przed czynnikami zewnętrznymi.

USZKODZONA SKÓRA

Uszkodzona skóra jest równoznaczna z uszkodzeniem bariery ochronnej organizmu. Wynika ona zazwyczaj z jednego z trzech powodów. Pierwszy może dotyczyć każdego człowieka i wynika z drażniącego działania czynników takich jak chłód, suchość czy urazy mechaniczne, w tym zadrapania, otarcia, ukąszenia i oparzenia pierwszego stopnia. Drugi dotyczy osób, których skóra jest konstytutywnie osłabiona. Dotyczy to około 20% populacji i objawia się pierzchnięciem, miejscowym wysuszeniem, zajadami i zapaleniem czerwieni wargowej. Uszkodzenia skóry mogą być też efektami zabiegów dermatologicznych, takich jak drobne zabiegi chirurgiczne, lasery czy peelingi chemiczne. Uszkodzenia powierzchniowe przyjmują różne formy i dzielą się na jednorazowe i przewlekłe. Do pierwszej grupy zaliczamy zadrapania i otarcia, usuwające bądź przerywające wierzchnie warstwy skóry, oparzenia słoneczne i oparzenia pierwszego stopnia, będące efektem długotrwałej ekspozycji na źródło ciepła powodujące uszkodzenie tkanki i przyjmujące formę rozległych uszkodzeń, pieluszkowe zapalenie skóry, wynikające z nie posiadania przez niemowlęta wystarczającej warstwy hydrolipidowej chroniącej skórę, stany zapalne po wykonywaniu tatuażu czy uszkodzenia będące skutkiem peelingów dermatologicznych i mikrodermabrazji. Do przewlekłych uszkodzeń zaliczamy z kolei pierzchnięcie, czyli niewielkie pęknięcia i spierzchnięcia widoczne na skórze, ustach i błonach śluzowych, spowodowane przez niskie temperatury obkurczające naczynia krwionośne oraz wysuszenie i łupież, objawiające się jako białe lub różowe zmiany łuszczycowe, mogące pojawiać się u osób ze skłonnością do atopii, ale także jako efekt infekcji grzybicznej lub bakteryjnej czy w wyniku oddziaływania innych warunków środowiskowych, np. twardej wody, ekspozycji na słońce i chłód.

W wyniku uszkodzenia wierzchnich warstw skóry naskórek staje się osłabiony. Wzrasta tym samym podatność na wystąpienie infekcji. Naskórek ulegnie odnowie dzięki proliferacji komórek, jednak w uszkodzonym obszarze wystąpi reakcja zapalna (zaczerwienienie, pieczenie i ból). Może to prowadzić do powstawania śladów. Czas potrzebny na regenerację może wynikać z wielu czynników, takich jak predyspozycje genetyczne, wieku, stanu zdrowia czy miejsca uszkodzenia.

 

Cicavit+ Crème to krem przyśpieszający gojenie, przeciwdziałający bliznom. Koi i przywraca równowagę skórze zniszczonej i podrażnionej. Wykazuje wzmocnione działanie przeciwświądowe i przeciwdziałające podrażnieniu i uczuciu ściągnięcia na skórze. Zawiera unikatową kombinację najwyższych stężeń składników aktywnych. Działa silnie odbudowująco – aż siedmiokrotnie przyspiesza gojenie się skóry. Wykazuje także działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne oraz przywracające równowagę mikrobiomu. Zapobiega powstawaniu blizn oraz wszelkich śladów po zranieniach.

WSKAZANIA:

Otarcia lub pęknięcia naskórka, zranienia, oparzenia, poparzenia słoneczne, skóra podrażniona po zabiegach dermatologicznych: laserach, pilingach czy tatuażach, odpieluszkowe zapalenie skóry, nadmierne wysuszenie skóry, blizny po ospie, zapalenia lub podrażnienia intymne.

 

 

 

 

 

PRZEŁOMOWA FORMUŁA

Aż 76% formuły kremu Cicavit+ tworzą substancje aktywne, wykazujące wysoką skuteczność naprawczą. Nie zawiera parabenów, substancji zapachowych, konserwantów, barwników i olejów mineralnych. Jego skuteczność to zasługa wyselekcjonowanych składników, w tym:

TEFLOSE® Jest to polisacharyd uzyskiwany z fermentacji bakteryjnej, którego boczne odgałęzienia łańcucha są bogate w ramnozę, glukozę i kwas glukuronowy. Działa jak powłoka ochronna, która zapobiega adhezji niesprzyjających lub patogennych szczepów bakterii do powierzchni skóry. Dzięki wysokiej zawartości ramnozy – cukru zaangażowanego w procesy komunikacji międzykomórkowej, ma zdolność do modyfikowania reakcji zapalnej w przypadku uszkodzenia skóry.

BIOÉCOLIA® Podczas procesów naprawczych, skóra nie potrzebuje działania przeciwbakteryjnego, tylko sprzyjającego powstawaniu korzystnej flory bakteryjnej.

Bioécolia® to cukier prebiotyczny, który przywraca równowagę florze bakteryjnej skóry oraz promuje i stymuluje rozwój sprzyjających szczepów bakteryjnych, hamując jednocześnie namnażanie patogenów.

ERASYAL®

Erasyal® to substancja zawierająca ufosforylowany aminocukier i glikolyzowany polifenol, uzyskane na drodze ekologicznych procesów biotechnologicznych. Zapewnia działanie w obszarach kluczowych dla regeneracji skóry: kontroluje procesy zapalne, Aktywizuje mechanizm restrukturyzacji, stymuluje naprawę skóry. Jest to składnik, który gwarantuje 7 x szybszy proces gojenia w porównaniu do samoistnego gojenia się skóry.

Produkt można stosować u noworodków do pielęgnacji skóry pupy i przy odpieluszkowym zapaleniu skóry. Produkt można stosować na błony śluzowe zarówno na podrażnione wargi i skórę wokół ust jak i przy stanach zapalnych części intymnych ( zapalenie sromu). Testowany pod kontrolą dermatologiczną, pediatryczną i ginekologiczną.

ZADOWOLENIE PACJENTÓW POTWIERDZONE W BADANIACH*

95% Natychmiastowo koi;

85% Chroni podrażnioną i osłabioną skórę, długotrwale łagodzi i redukuje podrażnienia;

80% Przyspiesza gojenie się skóry, zmniejsza uczucie pieczenia i przegrzewania;

75% Zapobiega bliznom, rumieniowi i redukuje świąd.

 

+ Przyjemna konsystencja: Krem, który w kontakcie ze skórą zmienia się w żel

+Natychmiastowy i długotrwały efekt: Natychmiastowy efekt nawilżający, przeciwdziałający ściągnięciu skóry

+Szybkie wchłanianie bez pozostawiania tłustego lub klejącego filmu

 

CENA: 34 zł/55zł

POJEMNOŚĆ: 40ml/100ml

SVR CICAVIT+ CRÈME TO PRODUKT:

NOWY – Pierwszy krem przyspieszający gojenie dla całej rodziny wzbogacony w składniki aktywne o selektywnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym.

INNY – Przyspiesza gojenie się skóry, promuje rozwój sprzyjających szczepów bakteryjnych, hamując jednocześnie namnażanie patogenów.

LEPSZY – Najwyższe stężenie aktywnych składników odbudowujących: 43%, wzmocnione działanie przeciwświądowe, zapobiegające podrażnieniom i rumieniowi, wzmocnione działanie zapobiegające bliznom i zaczerwienieniom.

*Test użycia na 20 ochotnikach, aplikacja dwa razy dziennie przez 28 dni.

 

Źródło: informacja prasowa

 

Show Buttons
Hide Buttons