Digital Knowledge Village – PRZESTRZEŃ DLA BIZNESU!

Unikalne miejsce dla realizacji wydarzeń różnego formatu – Digital Knowledge Village. Przestrzeń z pełną infrastrukturą multimedialną, umożliwiającą realizację najbardziej wymagających eventów.

Rozmowa z Agnieszka Chaber-Tomczak, New Business Director w Digital Knowledge Village

Czym zajmuje się Fundacja Digital Knowledge Observatory którą reprezentujesz? Jaka jest geneza miejsca Digital Knowledge Village?

Zaczynaliśmy od badań, konferencji. Obecnie Fundacja Digital Knowledge Observatory koncentruje się na sferze cyfrowej. Jest to nasza specjalizacja. Zajmujemy się problemami przedsiębiorczości, wdrażania innowacji oraz edukacji ekonomicznej społeczeństwa i biznesu. W ramach działań Fundacji realizowane są stałe autorskie programy badawczo-rozwojowe poświęcone strategii prowadzenia biznesu, digitalizacji i dystrybucji wiedzy cyfrowej, nowoczesnemu marketingowi i szeroko rozumianych technologii ICT, akceleracji i dostępu do kapitału dla MSP. Prowadzimy działania edukacyjne, mentoring, doradztwo strategiczne przygotowujące firmy do wejścia na rynek i przyspieszające ich rozwój w oparciu o wiedzę ekspertów i infrastrukturę Digital Knowledge Village.

Skąd pomysł na cyfrową wioskę wiedzy?

Inspiracja powstała podczas pobytu w Dubaju. Celem jest by na bazie miejsca, gdzie można się spotkać: campus, studio czy laboratorium, przy pracy, budować środowisko, wymieniać się wiedzą, wzajemnie inspirować.

Obiekt przygotowany w konkretnym celu, jest dedykowany organizatorom. Warstwa fizyczna to sprzęt, ale my również budujemy kompetencje osobowe, umiejętność wykorzystania tego sprzętu, metodyki, szereg doświadczeń, w zakresie czy do eventów, czy do projektów edukacyjnych.

To nasza spójna oferta dla przedsiębiorców i rynku eventowego, w jaki sposób można wykorzystać sferę cyfrową do realizacji własnych projektów.

Czy każde wydarzenie wymaga wsparcia technologicznego?

Zawsze na początku trzeba się zastanowić, jak ta sfera cyfrowa może pomóc nawet nie samemu eventowi, a przedsięwzięciu, w osiągnieciu­­­ celu. Kwestie cyfrowe mają pewne walory, ale i wady. Walorem jest skalowalność. Transmisje, relacje czy wywiady, które mogą być realizowane podczas spotkania, tworzą content marketing, który daje nam możliwość korzystania z wiedzy w dłuższym okresie. Pozwala dotrzeć do nowych grup, które nie były na spotkaniu, pozwala zintensyfikować i urozmaicić kontakt z uczestnikami. Stawiamy na wyższe cele, takie jak świadomość zdarzenia, przekazywania wiedzy i temu służy jakiś element z budżetu.

Spotkania często są unikatowe. Wiedza, podczas dyskusji niedigitalizowanych, znika. Jest to duża stracona szansa, do której nigdy już nie wracamy.

Warto pamiętać o klientach, którzy mogliby uczestniczyć w danym zdarzeniu wtedy, kiedy chcą tam, gdzie są w godzinach, w których mogą sobie na to pozwolić, na różnych formatach, czy komputer, czy smartphone. Działania, które zwiększą zasięg i siłę oddziaływania wydarzenia.

Jakie najważniejsze udogodnienia znajdziemy w Digital Knowledge Village?

Digital Knowledge Village to unikalne miejsce dla realizacji wydarzeń różnego formatu. Stworzyliśmy przestrzeń z pełną infrastrukturą multimedialną, umożliwiającą realizację najbardziej wymagających eventów. To jest nasz ogromny sukces! Live streaming, studia video, profesjonalna reżyserka, technika sceniczna wysoko wydajna sieć wifi, główna sala o wysokości 7 metrów – to wszystko daje nieograniczone możliwości organizacji gal, koncertów, spektakli, hackathonów, prezentacji produktów, w tym samochodów z możliwością wjazdu na główną salę i wielu innych. W ciągu 3 lat istnienia zrealizowaliśmy kilkaset małych i dużych eventów, goszcząc w naszej przestrzeni łącznie kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Naszym sukcesem, będącym dla nas ogromnym wyróżnieniem jest zwycięstwo w konkursie MP Power Awards w kategorii Event Venue 2017.

Założenia biznesowe na najbliższe lata ….

Naszym celem jest to, aby być zawsze obiektem numer 1 w zakresie realizacji eventów multimedialnych, dlatego uważnie śledzimy trendy technologiczne, rozwijamy się i uczymy nowych rozwiązań, takich jak augmented reality czy 360 oraz wdrażamy je w naszym obiekcie.

 

Dziękuję za rozmowę

Justyna Nakonieczna

 

Adres www: http://knowledgevillage.pl/

Lokalizacja: Puławska 457, 02-844 Warszawa

Specjalizacja: kompleksowa realizacja eventów w przestrzeni multimedialnej, digitalizacja treści multimedialnych, studia wideo, live streaming, smart learning

 

Show Buttons
Hide Buttons