Empik startuje ze spotem i kampanią świąteczną

Empik zainaugurował tegoroczną kampanię świąteczną – dziś swoją premierę ma wzruszający spot wizerunkowy „Żeby Cię lepiej widzieć”, poruszający istotny problem społeczny, a od kilku dni w mediach trwa intensywna kampania produktowa. Obejmuje ona TV, kino, prasę oraz internet.

Zagubieni w wirtualnym lesie

Kilkuletnia dziewczynka, główna bohaterka i jednocześnie narratorka spotu Empiku, snuje swoją własną opowieść, w której świat realny, w zabawny, a zarazem niepokojący sposób, miesza się z bajkowym. Za górami, za lasami, tam gdzie na pewno był zasięg, żył sobie Czerwony Kapturek. Dziewczynka szukała towarzystwa, jednak wilk był zajęty robieniem selfie, krasnoludki pochłonęła gra i surfowanie po internecie, dziewczynka z zapałkami na propozycję wspólnej zabawy odpowiedziała pytaniem o ładowarkę a Jaś i Małgosia wcale nie chcą uciekać od Baby-Jagi (granej przez Helenę Norowicz) – zagubionej w świecie, w którym wirtualny cukierek smaczniejszy jest od prawdziwego. Czerwony Kapturek błąka się zasmucony, bo nikt się z nim nie chce bawić.

Spot z przesłaniem

Narracja prowadzona przez dziecko pomaga zrozumieć ogromną wartość bliskości i relacji opartych na kontakcie „twarzą w twarz”. Nie chodzi jednak o to, aby odrzucić świat online i nowe technologie, ale żeby się w nich nie zamykać. –Cyfrowy świat ekranów wielu dzieciom wydaje się ciekawszy niż rzeczywistość dookoła, dlatego kusi je i wciąga bardziej niż inne zabawki, zabawy i bajki. Młodym użytkownikom technologii – zarówno dzieciom, jak i nastolatkom – bardzo trudno jest zachować umiar, oderwać się od źródła nieprzerwanej rozrywki i ciągłej wymiany informacji. W konsekwencji niektórzy z nich oddalają się od nas w uzależnienie od technologii, w cyfrową samotność – komentuje Aldona Zdrodowska – psycholog społeczny, badaczka internetu i nowych technologii, współautorka badań European Kids Online. –Nadrzędnym przesłaniem spotu jest zwrócenie uwagi na istotę relacji międzyludzkich. Trzeba je pielęgnować – szczególnie w Święta. Warto wtedy odwrócić wzrok od ekranu, być z bliskimi, spotykać się, rozmawiać, oddawać się wspólnym pasjom – dodaje Olga Tobiasz, Brand Manager Empiku.

Za koncepcją kreatywną spotu stoi team Leo Burnett Warsaw. Autorem nastrojowej muzyki jest laureat Grammy – Włodek Pawlik. Reklama, którą wyreżyserował Piotr Kumik, jest częścią kampanii 360. Swoimi działaniami obejmuje ona zarówno TV, kino, jak i prasę. Będzie obecna także w social mediach i w digitalu (za kreacje digitalową wspólnie odpowiadają Leo Burnett i Empik).

Prezenty jak z bajki

Wierzymy, że Klienci Empiku to ludzie wrażliwi na wartości wewnętrzne, potrafiący spojrzeć na drugiego człowieka przez pryzmat jego potrzeb i pasji. To wejrzenie we wnętrze bliskiej osoby odzwierciedlają właściwie dobranym prezentem, który porusza emocje – mówi Mira Dobek, Dyrektor Marketingu Empiku.

Empik kusi klientów ogromnym wyborem (ponad 2 mln produktów z różnych kategorii) i możliwością skompletowania prezentów dla całej rodziny i bliskich, niezależnie od ich pasji i zainteresowań. W ramach intensywnej świątecznej kampanii komunikuje całą gamę produktów, począwszy od książek, poprzez płyty CD i winyle, filmy, gry, na kolekcjach świątecznych i zabawkach kończąc. W salonach w całej Polsce i w sklepie Empik.com można znaleźć szereg nowości wydawniczych oraz tytułów dostępnych na wyłączność, wydania pakietowe w atrakcyjnych cenach oraz skorzystać z promocji na wybrane kategorie produktowe.

 

Empik to jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek, obecna na rynku od 70 lat. Pomaga każdemu odkrywać i rozwijać pasje – niezależnie od tego czy to sport, literatura, ogród czy wystrój wnętrz. Daje najszerszy i kompleksowy wybór jakościowych produktów z wielu dziedzin – nie tylko książek, płyt, filmów, gier planszowych, biletów na wydarzenia, artykułów kreatywnych czy zabawek, ale również dodatkowo online: produktów i akcesoriów sportowych, do domu, elektronicznych i dla dzieci. Odbiorcy Empiku mogą liczyć na fachową pomoc, poradę w wyborze i informacje o oferowanych artykułach a także na ciekawe, spersonalizowane inspiracje zakupowe w programie Mój Empik. Organizowane przez Empik wydarzenia – tj. spotkania autorskie, różnego rodzaju warsztaty, wystawy, koncerty, dyskusje – pobudzają pasje i wzbogacają codzienność. Jako jeden z nielicznych sklepów Empik działa wielokanałowo – poprzez sieć salonów stacjonarnych, sklep internetowy – jeden z największych w Polsce, istniejący od 20 lat i aplikację mobilną, inspirując do dzielenia się radością i pasją z innymi.

Show Buttons
Hide Buttons