Jesteśmy dyspozycyjni zawsze kiedy wymaga tego interes Klienta

„Jesteśmy w stanie zadbać o interesy każdego Klienta na najwyższym poziomie. Ważne jest dla nas budowanie zaufania w relacjach z naszym Klientami”

Jest Pan założycielem Kancelarii Prawno-Podatkowej Capital Legis. Proszę opisać obszary prawa, w których Kancelaria się specjalizuje.

Kancelaria Prawno-Podatkowa Capital Legis jest liderem rynku usług specjalizującym się w doradztwie prawnym oraz doradztwie podatkowym, doradztwie transakcyjnym, odszkodowań i windykacji. Jesteśmy Kancelarią, która świadczy usługi prawne dla polskich i zagranicznych podmiotów, zarówno przedsiębiorców, jak i osób fizycznych. Współpracujemy z firmami na całym świecie. Zespół Kancelarii to doświadczeni Prawnicy, wyspecjalizowani w różnych gałęziach prawa, którzy są w stanie zapewnić kompleksową pomoc prawną każdemu Klientowi, nie wykluczając posiłkowania się specjalistami zewnętrznymi w ramach zespołu. Na co dzień podejmujemy się spraw skomplikowanych pod względem faktycznym i prawnym, bardzo często w sprawach, w których inne Kancelarie nie podjęły się prowadzenia sprawy. Kancelaria działa w porozumieniu z Klientem, zawsze przedstawiając alternatywne sposoby rozwiązania problemu, jednocześnie dbając o interesy Klienta. Dla Kancelarii najważniejsze jest świadczenie usług na najwyższym poziomie, wykorzystując przy tym innowacyjne rozwiązania, dzięki którym nasi Klienci mogą czuć się bezpiecznie, zapewniając jednocześnie o tajemnicy każdej przekazanej informacji.

Działacie w Polsce i za granicą. Czym przyciągają Państwo Klientów? Wiedza i kompetencje wystarczają?

Nasza Kancelaria w Warszawie znajduje się w biznesowym centrum miasta, co niewątpliwie umożliwia dotarcie do potencjalnych Klientów, zarówno firm, jak i konsumentów. Z uwagi na nasze doświadczenie oraz zdecydowanie i szybkość w działaniu, jesteśmy w stanie zadbać o interesy każdego Klienta na najwyższym poziomie. Ważne jest dla nas budowanie zaufania w relacjach z naszymi Klientami. Zasada „lepiej zapobiegać niż leczyć” sprawdza się również przy prowadzeniu swojego biznesu dlatego też korzystanie z usług Prawnika to minimalizowanie ryzyka podejmowania przez nas niewłaściwych decyzji biznesowych. Każdego dnia zmieniają się przepisy prawa, które kształtują nasze prawa i obowiązki, zarówno spółek prawa handlowego, jak i osób fizycznych funkcjonujących na rynku w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólników spółek handlowych. Zależy nam, aby nasi Klienci otrzymywali od nas wsparcie zarówno od strony prawnej, podatkowej, jak i biznesowej. Naszym Klientom przedstawiamy nie tylko rozwiązania, lecz również wspieramy podczas wykonywania tych rozwiązań na każdym kroku. Analizujemy ekonomiczną oraz finansową sytuację każdego Klienta, w razie potrzeby układamy i wspieramy w definiowaniu oraz celów strategii przedsiębiorstwa.

Kancelaria specjalizuje się głównie w obsłudze prawnej spółek i podmiotów gospodarczych. Na czym polega taka usługa?

Decyzje o prowadzeniu własnego biznesu to odważny krok, często postrzegane jest jako swojego rodzaju wyzwanie, dzięki któremu osiągamy ważne cele zawodowe, a nawet życiowe. Prawo powinno być równe dla każdego, niestety czasami w praktyce okazuje się, że wszystko sprowadza się do tego, kto ma lepszego prawnika W Polsce obrót prawny jest coraz bardziej złożony, bez pomocy Prawnika oraz Doradcy podatkowego, trudno jest się zabezpieczyć przed roszczeniami osób trzecich. Będąc małym bądź średnim przedsiębiorcą, napotykamy na szereg administracyjnych pułapek, gąszcz przepisów, nie tylko podatkowych. Jesteśmy narażeni na częste zmiany ustaw, dowolność ich interpretacji przez organy skarbowe, wysokie daniny publiczne – PIT, CIT  i VAT, koszty ZUS i pracownicze. Oprócz tego, każdy Przedsiębiorca zawiera umowy i przyjmuje na siebie różnego rodzaju zobowiązania, aby zadbać o wynik finansowy prowadzonego biznesu. Każdy Klient na pierwszym spotkaniu w Kancelarii zostaje poinformowany jakie są zasady współpracy oraz który z Prawników zostanie opiekunem jego sprawy podczas całego postępowania. Nasze procedury działania są jasne i przejrzyste. W przypadku podjęcia decyzji przez Prawnika o braku możliwości prowadzenia sprawy Klienta np. z powodów ekonomicznych bądź ryzyka oddalenia powództwa przygotowujemy wypowiedzenie umowy nie obciążając Klienta żadnymi kosztami.

Jaką formą pomocy prawnej firmy są najczęściej zainteresowane?

Naszym Klientom oferujemy stałą pomoc prawną, to oznacza, że jesteśmy dyspozycyjni zawsze kiedy wymaga tego interes Klienta, bez obaw o jakość i cenę usług. Chyba nie trzeba nikomu udowadniać jak istotna może być pomoc prawna dla osób prowadzących swój biznes. Wielu przedsiębiorców próbuje samodzielnie przedrzeć się przez gąszcz przepisów, jednak większość z nich nie potrafi ocenić jakie mogą mięć skutki prawne oraz finansowe podjęte przez nich decyzje biznesowe. Klientom indywidualnym pomagamy w problemach życia codziennego, zapewniając im wsparcie przedstawiając skuteczne rozwiązaniach wszelkich problemów prawnych. Koszty jakie poniesiemy korzystając z usług dobrego prawnika z pewnością będą niższe niż ewentualne sankcje finansowe czy koszty sądowe. Nowoczesne firmy to rozumieją i dlatego korzystają z pomocy profesjonalistów. Formalności prawne dotyczą w mniejszym lub większym stopniu każdego z nas. Każdy wie, iż niedopuszczenie do powstania problemu jest mniej kosztowne i czasochłonne niż próba jego rozwiązania.

 

Które segmenty prowadzonego biznesu stanowią największy udział w Państwa przychodach, a które umożliwiają uzyskiwanie najwyższych rentowności?

Specjalizujemy się w doradztwie prawnym, podatkowym oraz audycie biznesowym. Świadczymy pomoc w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w dowolnej formie na terenie całego świata. Wysokość honorarium za zlecone nam usługi uzależniona jest przede wszystkim od: nakładu pracy niezbędnego dla realizacji zlecenia, miejsca świadczenia usługi, stopnia trudności oraz złożoności sprawy.

Jak kształtuje się konkurencja w branży? Co należy uznać za przewagi konkurencyjne Kancelarii Capital Legis?

Jesteśmy niezależną Kancelarią, która oferuje kompleksową obsługę prawną. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie biorąc pod uwagę aktualne potrzeby i wymagania Klienta. Naszym celem jest odpowiadanie na wszystkie współczesne wyzwania rynku. Stawiamy na sprawdzone schematy działań. Bardzo istotną kwestią jest fakt, iż wynagrodzenie pobieramy od kwoty wynegocjowanego odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej dopiero po jego uzyskaniu. Jest to niewielki procent od uzyskanej kwoty. Jednak największym naszym wynagrodzeniem w przeciwieństwie do firm ubezpieczeniowych jest zadowolenie naszych Klientów. Nieustannie poszerzamy wiedzę poprzez udział w szkoleniach w Polsce, jak i za granicą. Pracownicy Kancelarii posługują się biegle językami obcymi. Uważam, że żyjemy w coraz bardziej zmiennym świecie, w którym ciężko jest prognozować przyszłość, jednak my stawiamy na obsługę Klienta na najwyższym poziomie, nasz zespół w Kancelarii ma doskonałe przygotowanie merytoryczne. Dzięki naszemu zespołowi jesteśmy w stanie kompleksowo przeanalizować i ocenić każde zagadnienie prawne.

Capital Legis aktywnie rozwija działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Czy może Pan coś więcej powiedzieć na ten temat?

Odpowiedzialność społeczna biznesu jest to nieodłączny element strategii biznesowej Kancelarii. Nasze działania są zgodne z obowiązującym prawem i spójne z międzynarodowymi normami postępowania. Uwzględniamy ochronę środowiska i budowę kapitału społecznego. Podejmując wszelkie decyzje biznesowe liczymy się z dobrem naszych Klientów i pracowników. Ważne są dla nas również relacje z innymi firmami.

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie Państwo na najbliższe lata?

Naszym celem jest rozbudowanie poszczególnych działów w Kancelarii, aby sprawnie i skutecznie realizować potrzeby Klientów. Zależy nam na podtrzymaniu pozytywnych relacji z naszymi dotychczasowymi Klientami, jak i również na pozyskaniu nowych. Podjęliśmy stosowne kroki w celu zwiększenia znajomości naszej marki. Wciąż badamy i poszukujemy możliwości nowych kierunków rozwoju spółki. Czeka nas dużo wyzwań, a co za tym idzie również pracy z uwagi na obsługę spółek akcyjnych, których założeniem jest wejście w ciągu kilku lat na giełdę. Dążymy do zbudowania firmy, która umocni swoją pozycję lidera nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Domyślam się, że zarządzanie międzynarodową Kancelarią Prawno-Podatkową, wymaga wielu poświęceń, znajduje Pan czas na życie prywatne?
Tak, oczywiście. Wszystko można pogodzić pod warunkiem, że posiada się umiejętność dobrego zarządzania firmą oraz pracownikami. Dla mnie bardzo duże znaczenie ma zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Od kilku lat staram się żyć i stosować zasadę „work-life balance”. Uważam, że wykonywana praca w momencie kiedy jest zarazem pasją sprzyja osiągnięciu sukcesu zawodowego. Dlatego staram się również dobierać do zespołu współpracowników, z którymi możemy wspólnie rozwijać swoje pasje i pracować dla naszych Klientów osiągając jak najlepsze rezultaty z korzyścią dla nich.

Rozumiem, zatem w jaki sposób spełnia Pan swoje pasje poza życiem zawodowym?

Uwielbiam podróżować! W każdej wolnej chwili poświęcam wolny czas aby, wspólnie ze znajomymi i rodziną, odkrywać różne i ciekawe zakątki świata. Moją pasją jest również motoryzacja… jazda na motorze. Dodaje mi wiatru w skrzydłach. Poczucie wolności, tego że nie ma rzeczy niemożliwych. W życiu stawiam na jakość, a do tego jestem koneserem sztuki. Z tego powodu jestem członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie. Staram się wspierać i pomagać innym tym, którzy tej pomocy potrzebują. Od lat pomagam dzieciom z domów dziecka, jak również podejmuję się zlecań pro-bono. Uważam, że dobro powraca ze zdwojoną siłą i to w najmniej oczekiwanym momencie naszego życia.

 

 

Dziękuję za rozmowę.
Justyna Nakonieczna

 

 

 

 

 

 

Show Buttons
Hide Buttons