Konferencja rozpoczynająca kampanię
„Skrzydła Życia”

Dnia 13.09.2017 na Stadionie Narodowym w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa oficjalnie rozpoczynająca działalność kampanii Skrzydła Życia. Czym są Skrzydła Życia? Jest to kampania społeczna prowadzona przez Ogólnopolskie Centrum Medyczne której głównym celem jest wskazanie zagrożenia jakim jest brak wiedzy na temat schorzeń, chorób, komplikacji pooperacyjnych seniorów, którzy mieszkają samotnie.

Samotni seniorzy są dużo bardziej niż inni narażeni na brak skutecznej i natychmiastowej reakcji w sytuacji, gdy źle się poczują, zasłabną lub stracą przytomność. Skrzydła Życia to nie tylko i wyłącznie nazwa samego projektu społecznego, kryje się także za tym forma specjalnego dokumentu w postaci koperty. Znajdują się w niej najistotniejsze informacje które mogą zadecydować o zdrowiu, a nawet życiu seniora w przypadku reakcji służb ratowniczych – przebyte choroby ciężkie, grupa krwi, regularnie zażywane leki bądź uczulenie na dany składnik farmakologiczny czy też telefon do osoby najbliższej. Koperta ta, uprzednio schowana w foliową koszulkę odporną na wilgoć czy też zalanie, zostanie umieszczona na lodówce.

Akcję Skrzydła Życia zdecydowała się wesprzeć trójka Ambasadorów. Są nimi Izabela Trojanowska, Wiktor Zborowski oraz Jan Kuroń.

 

Źródło: informacja prasowa

Show Buttons
Hide Buttons