Największym kapitałem firmy są ludzie
SUEZ Polska z tytułem Best Quality Employer 2017

Firma SUEZ Polska została uhonorowana prestiżowym tytułem Best Quality Employer 2017. To duże wyróżnienie, dla firmy i jej pracowników, bo największym kapitałem firmy są ludzie. „Za sukces naszej firmy na rynku odpowiada każdy pracownik, bez względu na zajmowane stanowisko. Dlatego ludzie są dla nas największą wartością.” – pisze Andre Lemlyn, Wiceprezes Zarządu SUEZ Polska.

SUEZ Polska otrzymał tytuł Best Quality Employer 2017 i statuetkę najlepszego pracodawcy w Polsce. To dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie silnej pozycji firmy na rynku pracy. Polityka zatrudnienia i zarządzania zasobami ludzkimi stanowi bardzo ważną część strategii naszego przedsiębiorstwa. Cieszymy się, że doceniają ją nie tylko pracownicy, ale i też eksperci.

Za sukces naszej firmy na rynku odpowiada każdy pracownik, bez względu na zajmowane stanowisko. Dlatego ludzie są dla nas największą wartością. Zależy nam na wspieraniu indywidualnego rozwoju wszystkich pracowników. Każda osoba ma zakres obowiązków i odpowiedzialności, ale też duży margines swobody w realizowaniu własnych pomysłów i projektów, przy wsparciu całego zespołu. Dzięki temu zostało wdrożonych wiele innowacyjnych rozwiązań.

W pracy zespołów bardzo istotna jest przyjazna atmosfera, która wpływa na satysfakcję i poczucie spełnienia, ale też na wydajność i efektywność ich pracy. Życie zawodowe pochłania większą część dnia, zatem niezwykle ważne jest dobre otoczenie, w którym przebywa każdy z nas. Mając na uwadze te wartości, stosujemy odpowiedzialne zarządzanie z poszanowaniem otoczenia społecznego, różnorodności, norm prawnych i etycznych.

Niezwykle ważne dla nas jest środowisko, w którym żyjemy. Dbamy o otoczenie dla naszych rodzin, bliskich i sąsiadów, dlatego propagujemy ideę Circular Economy – rethink, redesign and build positive future i stosujemy ją w praktyce. SUEZ od wielu lat stosuje zasady ważne dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Przykładem niech będzie produkcja paliw z odpadów w Polsce. SUEZ wdrożył 10 lat temu strategię zamknięcia obiegu dla kilkunastu tysięcy ton odpadów olejowych w piecach wapienniczych. Kierując się zasadą przetwarzania odpadów, przed ich składowaniem, dodatkowo skierowaliśmy w ostatniej dekadzie do odzysku energetycznego ponad milion ton paliw z odpadów do przemysłu cementowego.

Wiemy, że nadchodzi czas wdrażania zaawansowanych rozwiązań technologicznych dedykowanych wszystkim zasobom. Czasami jest to transfer wiedzy, a czasami nowe idee, start-upy. SUEZ tylko w ostatnim czasie przygotował 65 programów badawczych z udziałem 400 ekspertów. Ponad 120 mln euro zainwestowane np. w badania i rozwój w roku 2016, pozwoliły na budowę nowych partnerstw, w tym w ramach Fundacji Ellen MacArthur oraz w New Plastics Economy (NPEC). Jednym ze spektakularnych przykładów współpracy na rzecz GOZ, czyli CIRCULAR ECONOMY był zakup przez SUEZ 30% akcji firmy TerraCycle w Europie. Celem jest wspólny rozwój innowacyjnych projektów ukierunkowanych na recykling odpadów post-konsumenckich. Dzięki temu w kilku krajach europejskich (Belgia, Finlandia, Francja, Holandia, Wielka Brytania i Szwecja) opracowane zostaną prekursorskie projekty zbiórki i poddawania recyklingowi kłopotliwych odpadów post-konsumenckich.

Nowe oczekiwania i nowe postawy konsumenckie są wyzwaniem dla wszystkich uczestników rynku, którzy zmieniają swoje modele biznesowe. Badamy w Polsce jaki jest potencjał w zmianie gospodarowania zasobami. Wykorzystujemy nasze globalne doświadczenie w lokalnych przedsięwzięciach. Rewolucja w dziedzinie zasobów dotknie każdego z nas, a to przełoży się na jakość środowiska w jakim żyjemy.

 

Andre Lemlyn, Wiceprezes Zarządu

 

Show Buttons
Hide Buttons