Kiedy Polacy powinni rezerwować loty, aby uzyskać najlepszą ofertę?

Jak wynika z badań Annual Flight Study, corocznej analizy lotów przeprowadzonej przez momondo, Polacy mogą zapłacić za lot średnio nawet 34% mniej, jeśli zarezerwują go z co najmniej 60-dniowym wyprzedzeniem.

Zima nadchodzi, a wraz z nią długie, zimne i ciemne miesiące. Jak co roku oznacza to, że wielu z nas wybierze się na wakacje właśnie zimą, aby uciec przed ponurą aurą. Według wyszukiwarki lotów, hoteli i wynajmu samochodów momondo, listopad to dobry czas na rezerwację lotów dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na zimowych podróżach. Nowe statystyki wygenerowane przez wyszukiwarkę pokazują, że najtańsze bilety można znaleźć na 60 dni przed odlotem.

Ustalenia te wynikają z Annual Flight Study, corocznego badania przeprowadzonego przez momondo, w ramach którego przeanalizowano ponad 100 milionów cen biletów lotniczych, aby znaleźć odpowiedź na pytanie, które trapi wszystkich podróżników: kiedy rezerwować loty?

Rezerwacja lotu na 60 dni przed podróżą to tylko jeden z kilku sposobów, które mogą pomóc Polakom zaoszczędzić. Według badań Annual Flight Study, wtorek to dzień tygodnia, w którym loty są najtańsze, średnio o 10%, natomiast w sobotę ceny lotów szybują w górę. Kolejnym sposobem na tańsze wakacje jest bukowanie wieczornych lotów, które są średnio 8% tańsze niż loty poranne, które są z kolei najdroższe.

Najlepszy czas na rezerwację lotu        Najtańsze        Najdroższe       Ile procent można zaoszczędzić   
Dzień tygodnia Wtorek Sobota 11%
Pora dnia Wieczór Ranek 9%
Dni z wyprzedzeniem 60 0 34%

 

Najlepszy czas na rezerwację lotu zależy od celu podróży

W tym roku momondo zbadało również jaki jest najlepszy czas na rezerwację lotu w zależności od tego, dokąd podróżujemy. Według Marty Krywult, Online Marketing Manager w momondo, badanie wskazuje na pewne różnice między kontynentami, które Polacy powinni wziąć pod uwagę.

„Z naszych badań wynika, że ​​najlepszy czas na rezerwację lotu zależy od celu podróży. Dla Polaków podróżujących po Europie najdroższe są loty w piątki, a nie soboty – nawet średnio o 8%. Jeśli Polacy chcieliby zaoszczędzić na weekendowym wypadzie zagranicę, powinni rozważyć rezerwację czwartkowego lotu.”

Z drugiej strony, badania pokazały zupełnie odmienne wyniki jeśli chodzi o podróże z Polski do Azji. W tym wypadku wieczorne loty wcale nie są najtańsze, a bardziej opłaca się zarezerwować poranny lot, który będzie średnio 8% tańszy.

Więcej danych o tym kiedy rezerwować loty w zależności od celu podróży można znaleźć pod linkiem: https://www.momondo.pl/inspiracje/jak-znalezc-tanie-loty/

Kilka wskazówek kiedy najlepiej rezerwować loty

Podsumowując, przedstawiamy kilka ogólnych wskazówek zebranych na podstawie badań momondo, które pomogą wam zaoszczędzić na następnej podróży.

  • Aby zgarnąć najtańszą ofertę, zarezerwuj bilet co najmniej 60 dni przed odlotem. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet 34%.
  • Bilety są najdroższe w dniu odlotu.
  • Nocne loty, między 18:00 a północą są zazwyczaj najtańsze.
  • Najdroższe są zwykle loty rano i w ciągu dnia, do godziny 15:00.
  • Statystycznie najtańsze loty są we wtorek, a najdroższe w sobotę.

Uwaga: Powyższe dane pochodzą z badania obejmującego ponad 100 milionów cen lotów z wyszukiwań dokonanych na 1704 trasach. Dane zostały zebrane 8 sierpnia 2017 i obejmują wyszukiwania przeprowadzone na domenach momondo w okresie od 6 do 7 sierpnia 2017.

Źródło: biznes.newseria.pl

Show Buttons
Hide Buttons