Bądź świadomym kreatorem swojego życia

 

Bycie świadomą kreatorką swojego życia to dla mnie bardzo ważna sprawa.  Chcę mieć wpływ na to, jakie cele sobie wyznaczam, w jakim kierunku podążam, jakie relacje tworzę i jakie życie prowadzę. Aby to osiągnąć, potrzebna jest odwaga w podejmowaniu mało komfortowych decyzji, jednakże istotnych, by móc się dalej rozwijać. Równocześnie dziś na każdej płaszczyźnie naszego życia trzeba być elastycznym i otwartym na zmiany oraz modernizacje swoich celów i planów, ponieważ życie zawsze przynosi nieoczekiwane niespodzianki.

Twórcze i kreatywne myślenie jest dla mnie bardzo istotne. Pozwala dostrzec nowe rozwiązania i innowacyjne pomysły, które w dalszym etapie pozwalają w efektywny i przyjemny sposób procesować dążenie do wyznaczonych celów. Motywatorem takiego podejścia jest znalezienie dla siebie odpowiedniej pasji, która pomoże nam znajdować u siebie pokłady kreatywności, nieszablonowego myślenia i ciekawości życia.

Trzeba głośno przyznać, że jeżeli zajmujemy się tym, co sprawia nam przyjemność, i tym, co kochamy, wtedy żadnej czynności nie będziemy nazywać pracą, tylko hobby, które dodatkowo przynosi nam gratyfikację w postaci pieniędzy. Oczywiście to nie przychodzi na pstryknięcie palcami, że od samego początku wiemy, co chcemy robić, w czym czujemy się spełnieni. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że czasami życie podsyła nam różne możliwości, byśmy sprawdzili, co nam odpowiada, i to życie staje się kreatorem naszej osoby. Myślę jednak, że każdy z nas miał taki etap, w którym był na rozstaju dróg i zastanawiał się, jaką decyzję podjąć i w którą stronę pokierować swój los. Dlatego dla mnie ważne jest, by z doświadczeniem nagromadzonym przez lata każdego dnia być bardziej świadomym kreatorem własnego życia i kreować je według swoich wartości, zasad i pragnień.


Każdego dnia, pracując z marką KobietyPro i fantastycznymi kobietami, które do mnie przychodzą, pracujemy nad wieloma zagadnieniami. Tylko jak harmonicznie połączyć te dwie sfery – świat biznesu i życie prywatne? Jak znaleźć pomysł na siebie i krok po kroku go realizować, by stał się dobrze prosperującym biznesem?

Cieszę się, że jestem właścicielką firmy Life Strategy Group oraz High Cooperation Group, bo mam namacalną możliwość słuchania potrzeb klientów i tworzenia platform oraz systemów online’owych, które pomagają tworzyć nowe biznesy, krok po kroku dawać nowe możliwości, realizować cele biznesowe, a przede wszystkim zarabiać pieniądze, by ze spokojną głową móc kreować swoje życie.

Dzisiejsze czasy są bardzo dynamiczne. Dostosowanie się do ciągłych zmian w biznesie nie zawsze jest łatwe, ale warto podejść do tego wyzwania z determinacją i pozytywnym podejściem  bo każda zmiana prowadzi nas do czegoś nowego i lepszego. Elastyczność, otwartość i innowacyjne modele biznesowe, jak i śledzenie trendów w branży są kluczowe dla sukcesu. Projekty, które tworzymy w LSG dla Was, opieramy na prostych i skutecznych rozwiązaniach, bo życie wbrew pozorom jest proste, tylko my czasami sobie je niepotrzebnie komplikujemy, prawda? 

Świadome kreowanie swojego życia to dla mnie też umiejętność wejścia w rolę obserwatora i przyjrzenie się z boku, czy to, co wydaje się nam na pierwszy rzut oka bardzo atrakcyjne, na pewno jest na dany moment opłacalne. Sama bardzo często stoję przed decyzją, czy odpuścić jakiś pomysł, projekt, który koncepcyjnie jest świetny, czy ambicjonalnie go realizować, podejmując ryzyko. Podejmowanie decyzji w biznesie i życiu prywatnym często wiąże się z ryzykiem, ale warto pamiętać, że to właśnie ryzyko przynosi nowe możliwości. Zbieraj informacje, waż za i przeciw, ale nie bój się podejmować decyzji, które wymagają odwagi. W życiu nie ma nic pewnego, a ryzyko to część każdego sukcesu, warto o tym pamiętać, jeżeli zastanawiasz się nad pierwszym krokiem do zmiany swojego dotychczasowego życia. Jeśli podejmiesz ryzyko, możesz odkryć nowe możliwości i osiągnąć więcej, niż gdybyś pozostał w swojej strefie komfortu. Ważne, aby słuchać swojego instynktu, intuicji, kierować się sercem oraz być elastycznym w podejściu do zmian. To daje możliwość na osiągnięcie sukcesu i spełnienie swoich marzeń, a także przybliża do świadomego kreowania życia.

Jest wiele rad i „złotych środków” na prowadzenie i podejście do firmy. Ja wraz z LSG i HCG stawiamy na współpracę i budowanie ekosystemu mniejszych przedsiębiorstw, co stanowi przeciwwagę dla często trudnej sytuacji w świecie biznesu. Dzięki temu podejściu osiągamy sukcesy finansowe, ale też przyczyniamy się do rozwoju społeczności biznesowej i kreujemy pozytywną atmosferę wokół nas, co ma ogromny wpływ na współpracę. Każde przedsiębiorstwo, z którym współpracujemy, to nowe możliwości i perspektywy, które mogą przynieść wiele korzyści. Dlatego nie boimy się inwestować w relacje biznesowe, które stawiają na kooperację i wzajemną pomoc. Z naszego doświadczenia to właśnie takie podejście pozwala nam odnosić sukcesy i cieszyć się z rosnącej bazy zadowolonych klientów. Czym właściwie jest ekosystem biznesowy? To zbiór przedsiębiorstw, instytucji oraz innych podmiotów, które działają w jednym miejscu, aby wspólnie osiągać cele i tworzyć wartość dla klientów. Ekosystem biznesowy umożliwia przedsiębiorcom wymianę wiedzy, doświadczeń oraz zasobów, co przyczynia się do wzrostu ich konkurencyjności na rynku.

W przypadku Polski ekosystem biznesowy jest bardzo słabo rozwinięty. Małe i średnie przedsiębiorstwa są zwykle pozostawione same sobie i muszą radzić sobie z trudnościami na własną rękę. Sytuacja ta często wynika z wielu stereotypów, jakie panowały przez lata, np. że tylko samodzielnie jesteśmy w stanie osiągnąć sukces – w takim podejściu brakuje kultury współpracy w biznesie.

Dlatego my jako Life Strategy Group pragniemy łączyć interesujące i dające ciekawe możliwości przedsiębiorstwa w jeden ekosystem, który ma za zadanie wzajemną współpracę i dzielenie się innowacyjnymi możliwościami. Między innymi systemem Subskrybuj Biznes, który ma na celu przeprowadzenie nowego przedsiębiorcy przez każdy krok prowadzący do rozwoju dobrze prosperującego biznesu bądź już istniejącego przedsiębiorcy na rynku, który potrzebuje świeżych rozwiązań, by przyspieszyć swój biznes.

Zamiast działać samodzielnie, stawiamy na współpracę z innymi, z którymi tworzymy projekty i realizujemy cele. Dzięki temu wszyscy osiągamy lepsze wyniki i jednocześnie pomagamy sobie nawzajem, uzupełniając swoje usługi, produkty i wartości. Chcę Ci pokazać, że budowanie ekosystemu biznesowego jest niezwykle korzystne dla rozwoju firmy, być może będzie to inspiracja do nowego etapu w Twojej firmie bądź założenia działalności. Dzięki współpracy z innymi przedsiębiorstwami możesz zyskać dostęp do nowych zasobów i wiedzy, a także możliwość nawiązywania cennych kontaktów biznesowych. W takiej atmosferze każdy może podnieść swoje kompetencje, co z kolei przekłada się na lepsze wyniki biznesowe.

Ja z moją firmą Life Strategy Group organizuję inicjatywy i programy, w których przedsiębiorcy mają szansę uczestniczyć w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach oraz spotkaniach networkingowych, co przyczynia się do lepszych wyników i dynamiki pracy. Dlatego też jeśli chcesz rozwijać swoją firmę i osiągnąć sukces na rynku biznesowym, polecam Ci wzięcie udziału w podobnych inicjatywach bądź zapraszam już dziś na nasze, które rozwiną, zainspirują bądź dodadzą wartości Twoim usługom, produktom, a być może będziemy w stanie coś razem stworzyć. Zapraszam Cię do śledzenia nas na bieżąco, gdyż rozwijamy się dynamicznie i być może jesteśmy w stanie pomóc sobie nawzajem dzięki naszym działaniom.

Prowadzimy wiele działań dla przedsiębiorców i wiele projektów na różnych płaszczyznach, które mogą stać się Twoim kolejnym pasywnym dochodem – jeżeli jesteś otwarty na nowe możliwości, skontaktuj się z nami.

 

Kinga Czarnota

Sfokusowana na realizację celów, otwarta na nowe biznesowe możliwości, mocno stąpająca po ścieżce spełniania marzeń swoich, jak i cudzych oraz chętna, by dzielić się pasją do biznesu. Założycielka marki KobietyPro oraz właścicielka firm Life Strategy Group i High Cooperation Group. Ma przyjemność prowadzić firmy, które posiadają projekty ukierunkowane na poprawę jakości i standardu życia oraz rozwój biznesu dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

MOTTO: „FORTUNA SPRZYJA ODWAŻNYM”.

 

 

Zdjęcia: Yelyzaveta Akymenko

 

 

 

 

 

 

Show Buttons
Hide Buttons