Biały kruk świata kryptowalut

Paulina Woźniak – bizneswoman, liderka, biały kruk świata kryptowalut. CEO wrocławskiego software house’u – Coders House. Kobieta z pomysłem na biznes. Kobieta z klasą. Spójrzmy na świat jej oczami.

Kryptowaluty to nisza. Skąd się wzięło Twoje zainteresowanie tym tematem?

Moje doświadczenie to m.in. wieloletnie działania na stanowisku dyrektorki działu HR. Ta funkcja nigdy jednak nie zawężała pola moich zainteresowań. Weszłam do świata finansów i poczułam, że to jest to. Rynek kryptowalut ma wielki potencjał, natomiast powiedzenie, że to przyszłość już mi nie wystarcza. Dla nas – zespołu, który nieustannie pracuje nad rozwojem własnej kryptowaluty – to teraźniejszość.

Porozmawiajmy zatem o FuturoCoinie.

Z przyjemnością! FuturoCoin to kryptowaluta, która powstała na początku 2018 roku i z impetem rewolucjonizuje rynek. 10 giełd, szybkie i bezpieczne transakcje, opłata transakcyjna na stałym, niskim poziomie – za tym wszystkim stoi ciężka praca. Wciąż rośnie ilość aplikacji i produktów, chcących wykorzystać potencjał FTO. Odpowiadając na oczekiwania rynku, chcemy zmienić wewnętrzne założenia protokołu FuturoCoina, aby jeszcze bardziej podnieść jego wartość.

Brzmi imponująco. A co jest dla Ciebie najważniejsze, jeśli chodzi o rozwój FTO?

Priorytetem jest jego funkcjonalność. Pracujemy nad tym, aby był to pieniądz dla ludzi. Chciałabym, by stał się uniwersalną metodą płatności – nawet za małe, ale ważne rzeczy, na przykład za pyszną kawę. Obserwujemy potrzeby użytkowników i wychodzimy im naprzeciw.

Myślisz, że to clou jego powodzenia?

Jestem tego pewna! Już teraz możemy pochwalić się spectrum narzędzi dedykowanych FTO – są to np. system FuturoPay, który pośredniczy transakcjom w czasie bezpośrednim, dokonywanym w restauracjach, sklepach czy online, specjalne bankomaty, które pozwalają na handlowanie FuturoCoinem i wiele innych, nad którymi pracujemy.

Sukces to także współpraca z Formułą 1…

Absolutnie! FTO to pierwsza na świecie kryptowaluta, która stała się oficjalnym sponsorem zespołu F1 Red Bull Racing. To wydarzenie bezprecedensowe i jestem dumna, że mam w nim swój udział.

Podkreślasz, że Twoim celem jest dotarcie do ludzi. Czy jesteśmy gotowi na kryptowaluty? Wspomniana współpraca świadczy o tym, że jak najbardziej. Powoli zaczynamy postrzegać tę branżę w inny sposób, nie tak nieosiągalny i enigmatyczny. Użyteczność kryptowaluty to jedno, ale równie ważny jest dostęp do rzetelnej wiedzy na jej temat. Naszą misją jest edukacja w obszarze kryptowalut oraz technologii blockchain. Właśnie temu służy platforma edukacyjna – FTO Academy. Mamy w Polsce wielu specjalistów z tej branży. Ważne, by jak oni, otworzyć się na świat i wyjść poza stereotypy. Chcę, aby moja zawodowa aktywność była tego przykładem.

Twoja działalność to także bycie CEO Coders House. Czy łatwo połączyć tak ważne funkcje?

W Coders House pracujemy w obszarze programowania i tworzenia aplikacji, zajmujemy się też e-marketingiem. Lubię pracę w różnorodnych zespołach, lubię też angażować się w wiele projektów jednocześnie – każdy uczy mnie czegoś nowego.

Dla odmiany nie będę pytać Cię, jak odnajdujesz się środowisku pracy zdominowanym przez mężczyzn…

Och, co za ulga! (śmiech)

…zapytam inaczej: animus – męski aspekt psychiki kobiety. Jakimi cechami przejawia się u Ciebie?

Hmmm…Ciekawe pytanie. Mój animus to umiejętność działania. Jestem zdecydowana, lubię konkrety, cenię cechy analityczne. Podoba mi się to, że składamy się z kobiecej i męskiej energii…

A zatem świat kryptowalut, z założenia męski, potrzebuje również swej animy?

Mówi się, że siła jest kobietą. Przekornie pozwolę sobie dodać, że kryptowaluta również… (uśmiech).

Dziękuję za rozmowę

Marcin Andrzejewski

Show Buttons
Hide Buttons