BIEG 24 H DLA ŻYCIA– dla Anity Lewandowskiej

 

Anita Lewandowska– 39-letnia kobieta, której świat legł w gruzach. Ale zacznijmy od początku… Piękna Anita żyje wraz z mężem i synkiem Aleksandrem w miejscowości Lisów koło Radomia. Spodziewają się dziecka– Anita jest w 8 miesiącu ciąży– niebawem na świat ma przyjść wyczekana córeczka. Wrześniowy, niedzielny wieczór nie zapowiadał tragedii… Paweł – mąż Anity odprowadził synka do sąsiadki, tłumacząc, iż musi porozmawiać z żoną. W domu brutalnie zaatakował ją siekierą.

• Wstrząs urazowy

• Liczne rany rąbane twarzoczaszki, karku, tułowia, koń-czyn górnych

• Stłuczenia struktur głębokich mózgowia

• Śpiączka•

Poród martwego płodu

• Tracheotomia•

Wielokrotne złamania kości twarzy i twarzoczaszki

• Rozlany uraz mózgu

Brzmi jak scena z horroru?? To niestety nie film, a rzeczywistość, w jakiej znalazła się 38-letnia Anita. Od tamtej pory Anita zaczęła swoją walkę o życie, choć nawet lekarze nie wierzyli, że uda się uratować kobietę. Tę walkę Anita wygrała, ale przed nią jeszcze wiele innych: walka o to, aby być samo- dzielną, aby chodzić, aby mówić, aby żyć bez strachu, aby móc patrzeć w lustro bez łez, aby mieć namiastkę normalnego życia dla siebie i swojego synka Olusia.

Aby to osiągnąć, potrzebna jest pomoc, żeby opłacić drogie turnusy rehabilitacyjne, zabiegi, prywatne rehabilitacje i konsultacje.Fundacja Dietering – Pomagamy Z Pasją, której Anita jest podopieczną, zorganizowała 24-godzinny bieg, w którym osoby, które chcą pomóc Anicie w zebraniu środków na leczenie, biegły w sztafecie 24 godziny bez przerwy.

Wydarzenie odbyło się w klubie Halny w Nowym Sączu pod honorowym patronatem Prezydenta Nowego Sącza – Ludomira Handzla, oraz posłanki na Sejm RP – Urszuli Nowogórskiej. W biegu wzięli udział m.in. sama poseł Urszula Nowo- górska, Radny Rady Miasta Dawid Dumana, Radna Powiatu Gorlickiego – Iwona Tumidajewicz, dyrektor biura poselskiego Mirosław Zygmunt, przedsiębiorcy: Sebastian Barnaś, Stanisław Szpyrka, Anna Jaszewska-Mosak, Krzysztof Saczka, manager klubu Halny – Andrzej Grzegorczyk.

W trakcie biegu organizatorzy łączyli się ze znanymi gwiazdami ze świata mediów i sportu, które wsparły akcję poprzez słowa wsparcia dla Anity i przekazanie gadżetów na licytację, m.in. Paweł Zagumny, Walerija Żurawlewa, Żora Korolyov, Paulina Koziejowska, Beata Chmielowska- -Olech, Paulina Drażba. Sama Anita była niezmiernie wzruszona akcją i tym, że tak wielu ludzi chce jej pomóc i nie jest im obojętny jej los. Wzruszona dziękowała wszystkim, którzy podjęli się trudu biegu, oraz tym, którzy w inny sposób wspierali akcję.Bieg charytatywny 24h dobiegł końca, ale walka Anity nadal trwa.

 

 

Każdy z nas może pomóc Anicie w walce o lepsze jutro poprzez wpłaty na konto Fundacji Dietering 19 1050 1722 1000 0090 3192 6554 z dopiskiem DLA ANITY LEWANDOWSKIEJ
lub bezpośrednio przez portal zrzutka: https://zrzutka.pl/rxmmba

Show Buttons
Hide Buttons