BOYS – pierwszy autorski album fotografa Wojciecha Jachyry

 

Niedawno ukazał się najnowszy album fotografa mody Wojciecha Jachyry BOYS. Mieszkający w Londynie artysta portretuje współczesnych mężczyzn, pokazując, jak bardzo zmieniło się pojęcie kanonu piękna, rozszerzając jego definicję o zupełnie nowe konteksty. Magazyn „TYGRYSY Biznesu” jest partnerem tego projektu. 

Album jest zbiorem kilkunastu czarno-białych fotografii z pierwszych lat działalności na rynku fotografii mody. Zawiera efekty pracy z modelami z najlepszych polskich agencji, którzy zostali wybrani specjalnie do projektów artysty. Album skupia się na ukazaniu męskiego piękna, ulotności chwili, delikatności.

 

Projekt ten powstał na przestrzeni lat, początkowo nieświadomie. Myśl o zebraniu wybranych zdjęć i połączeniu ich w publikację książkową zakiełkowała w moim umyśle w Warszawie, po wernisażu mojej wystawy „CZŁOWIEK PORTRET MODA”. Od tego czasu minęło pięć lat. Wystawa była zbiorem prac bardzo różnorodnych i kolorowych – mówi Wojciech Jachyra o albumie wydanym przez wydawnictwo Anagram.

Sesje powstały w Warszawie oraz Gdańsku. Każdy z tych projektów przyniósł mi wiele radości z czasu spędzonego z modelami oraz osobami, które współtworzyły ten projekt. Każda rozmowa, wymiana poglądów, spostrzeżeń na temat otaczającego świata pozostały w mojej duszy i pomogły mi ukształtować się w wrażliwego fotografa, którym dziś jestem – tłumaczy fotograf.

Modele biorący udział w projekcie: Bartek, Adam, Przemek, Michał, Daniel, Michał, Igor, Norbert, Maciek, Jakub, Gabriel, Maciek, Michał, Damian, Jakub, Khalil.

 

Agencje modelingowe: AS Management, Panda Models, Rebel Models, Chili Models, Myst Model, United For Models.

 

Zdjęcia: Wojciech Jachyra

 

Show Buttons
Hide Buttons