Chudnij zdrowo, bezpiecznie i bez efektu jo-jo

Aby osiągnąć upragnioną wagę często jesteśmy gotowi do wielu poświęceń: stosujemy restrykcyjne diety, głodówki, wykonujemy katorżnicze ćwiczenia, często nieadekwatne do naszego stanu zdrowia, możliwości oraz stylu życia. Efekty takich działań często są krótkotrwałe. Po zakończeniu lub przerwaniu diety kilogramy wracają, a wraz z nimi pojawia się rozczarowanie i frustracja. Jest sposób schudnąć zdrowo, bezpiecznie i trwale, bez głodu, liczenia kalorii i rezygnacji z urobionych produktów. Sposobem tym jest Program Przemian wg Moniki Honory.

Dieta odchudzająca skupia się na masie – Program Przemian skupia się na człowieku i traktuje go w sposób holistyczny. Program Przemian nie jest dietą, ale programem stopniowych, pozytywnych zmian w różnych aspektach życia, których skutkiem ubocznym jest utrata kilogramów. Hasło Programu to „Dbaj o siebie” – odnosi się zarówno do wymiaru fizycznego, jak i psychicznego, emocjonalnego i duchowego.

 

Nasza waga jest wynikiem genów, stylu życia… i psychiki. Do takich wniosków doszła Monika Honory – kobieta z otyłą przeszłością, która po wielu, bezskutecznych próbach odchudzania postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Opracowała kompleksowy Program Przemian, dzięki któremu schudła 40 kilogramów i od lat utrzymuje wagę. Każdy wie, że zakazany owoc smakuje najlepiej, a sama świadomość, że czegoś nie możemy powoduje, że mamy na to ochotę.

Monika nie chciała rezygnować z ulubionych smaków i tego, czego upomina się jej organizm. Nie chciała trzymać się sztywnych pór posiłków, bo wiedziała, że sam fakt czekania, kieruje myśli na jedzenie i powoduje głód. Chciała jeść kiedy chce i dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych w łatwo przyswajalnej formie. Postawiła na to co dobrze zna i lubi, czyli zupy: treściwe, smaczne, różnorodne. Stanowiły one główny punkt jadłospisu w etapie intensywnej utraty wagi, w drugim etapie – stabilizacji wagi stopniowo zastępowane były stałymi posiłkami.

 

 

Program Przemian to nie tylko zupy – to styl życia. Jego nieodłącznym elementami są aktywność fizyczna – wprowadzana małymi krokami, dbałość o swój wygląd, dobre samopoczucie, pozytywne relacje ze sobą i z innymi ludźmi. Podstawy Programu to zdrowie, bezpieczeństwo, szacunek do swojego organizmu, świadomość, samorozwój i wsparcie psychiczne – utrata kilogramów to tylko skutek uboczny.

 

 

Show Buttons
Hide Buttons