Dlaczego warto wybrać taśmy z nadrukiem do pakowania?

Firmy działające w sektorze e-commerce i wszystkie inne podmioty oferujące sprzedaż wysyłkową muszą w swoich planach zaopatrzeniowych uwzględnić taśmy do pakowania. To rozwiązanie jest optymalnym zabezpieczeniem dla wysyłanych towarów. Dodatkowo taśmy pakowe z nadrukiem mogą być narzędziem strategii marketingowej i stać się praktycznym elementem identyfikacji wizualnej marki. Taśmy z nadrukiem zwiększają rozpoznawalność marki, zapewniają estetykę przesyłki, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo dla jej zawartości.

Odpowiednio zabezpieczona przesyłka

Podstawową funkcją taśm pakowych jest oczywiście ochrona przesyłki oraz jej zawartości. Dzięki użyciu takiego akcesorium do pakowania każde uszkodzenie i próba nieautoryzowanego otwarcia opakowania będzie z pewnością widoczna gołym okiem. Warto tutaj podkreślić, że taśmę pakową oraz jej właściwości można bez problemu dopasować do indywidualnych potrzeb każdej firmy. Powinna odpowiadać gabarytom przesyłki oraz warunkom, w jakich będzie transportowana.

Ostrzegawcze taśmy z nadrukiem

Przesyłki o delikatnej zawartości powinny zostać dodatkowo oznakowane. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po taśmy pakowe z napisami ostrzegawczymi, np. “Ostrożnie szkło” czy “Nie rzucać”. Tego typu taśmy pakowe z nadrukiem posiadają czytelną czcionkę oraz jaskrawe tło i dzięki temu są doskonale widoczne nawet z daleka. Sygnalizują wszystkim osobom obsługującym przesyłkę o wymogu ostrożnego obchodzenia się z nią. Sprzedawca zyskuje wówczas pewność, że towar dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Taśmy z nadrukiem jako wartość dodana

Zakupy w sieci stają się z dnia na dzień coraz popularniejsze, jednak działania marketingowe w branży e-commerce wyglądają nieco inaczej niż w przypadku sklepów stacjonarnych. Mowa tutaj o sytuacji, w której klient, robiąc zakupy w Internecie, nie ma możliwości obejrzenia produktu i rozmowy na żywo ze sprzedawcą. To platformy e-commerce służą do prezentowania produktu oraz jego sprzedaży. Pierwszy namacalny kontakt klienta z marką ma miejsce w momencie odbioru przesyłki z zamówionym towarem. Taśma ze znakowaniem przykuwa wzrok odbiorcy i to jeden z pierwszych elementów, na który klient zwraca uwagę.

Wyróżnienie marki na tle konkurencji

Sukces marki w sektorze e-commerce bez budowania rozpoznawalności jest wręcz niemożliwy. Wykorzystanie taśm z nadrukiem do pakowania to jeden ze sposobów zabezpieczania przesyłek, ale również zadbanie o lojalność klientów. Taśmy z logo firmy stają się niedrogim, a zarazem nienachalnym nośnikiem reklamowym. Zabezpieczanie opakowań taśmami z nadrukiem to szansa na zaistnienie marki w świadomości odbiorcy i pozostanie w jego pamięci. Warto podkreślić, że oprócz logotypu na powierzchni taśmy pakowej można umieścić dane adresowe firmy, informacje o aktualnych promocjach czy slogany reklamowe. Tak zapakowaną przesyłkę można o wiele łatwiej zidentyfikować i przypisać ją konkretnej marce.

Skuteczny nośnik reklamy

Nadruk w postaci logotypu na opakowaniu produktu stał się w ostatni latach efektywnym nośnikiem reklamy, który, co warto podkreślić, nie wymaga dużych nakładów finansowych. Taśma pełni nie tylko funkcję zabezpieczającą, ale również estetyczną i dekoracyjną. Personalizowane opakowanie sprawia, że klient od razu identyfikuje markę z jej logotypem. Tym samym wizerunek marki utrwala się w pamięci odbiorcy, co w przyszłości prowadzi do zwiększenia grona potencjalnych klientów.

Taśmy z nadrukiem od TCM Service – bezpieczne i estetyczne opakowanie

TCM Service to sprawdzony dostawca taśm z nadrukiem, obecny od wielu lat na rynku. Swoim klientom oferuje starannie wykonane, a zarazem praktyczne taśmy samoprzylepne z nadrukiem, które zwiększają estetykę opakowań i gwarantują bezpieczeństwo dla ich zawartości. TCM Service zapewnia kompleksowe wsparcie w zakresie doradztwa technicznego, ale udostępnia także swoim klientom kreator, dzięki któremu samodzielnie zaprojektują swój nadruk. Akcesoria do pakowania od TCM Service to gwarancja wysokiej jakości produktów oraz indywidualnego podejścia do klienta.

 

Show Buttons
Hide Buttons