Gdy zaczynasz rozwój, zacznij od zdrowia

 

Ogrom firm jest zarządzanych z pozycji ekonomii, analizy zysków oraz realizacji planów rozwojowych na przyszłość. Czy aby na pewno te targety są realizowane zgodnie z najważniejszymi wartościami? Zdaniem Krzysztofa Reinharda, założyciela Wellclinic, „to zdrowie wygrywa zawsze”. Oznacza to, że im trudniejsze czasy ekonomicznie, finansowo oraz gospodarczo, tym ważniejsze jest zdrowie.

Naucz się być zdrowym

Brzmi jak magia? Tak, bo jest to tajemna wiedza, którą przekazujemy pacjentom w trakcie terapii w klinice. Wyobraź sobie brak L4, zaś wolne od pracy oznacza urlop, a nie chorobę. Kluczem jest prozdrowotna profilaktyka, która jest teoretycznie prosta do wdrożenia, ale jak wszystko, co proste, trzeba umieć to zrobić. Prawie zawsze, gdy jesteśmy chorzy, organizm daje nam znać, że nie zadbałeś o to wcześniej. Organizm jest jak kwiat, jeśli nie umiesz o niego dbać, zachoruje, a być może nawet zwiędnie. Ogrom ludzi ryzykuje choroby serca, nowotwory, cukrzycę lub problemy z tarczycą. Ich wiedza o zdrowiu jest mała, a czasem żadna. Dowodem jest choroba. Krzysztof wychodzi z założenia, że większość chorób wynika z braku wiedzy o swoim organizmie, a tylko w niewielkim stopniu powinniśmy zwalać winę na genetykę.

Jednak gdzie tę wiedzę nabyć? Jest w Polsce jedna klinika z wiedzą nie tylko medyczną, ale także sportową, i profilaktyką prozdrowotną na poziomie zawodników olimpijskich. Czy myślałeś kiedyś, że sportowiec, który zachoruje przed startem, nie ma szans na wygraną? Jego głównym celem jest utrzymać organizm nie tylko na wysokich obrotach, ale też w dobrym zdrowiu. Coraz częściej jest to cel również dyrektorów, prezesów i właścicieli firm. Bo ciężko jest iść naprzód, gdy Twój organizm źle się czuje.

Zbuduj mentalność sportowca

W trakcie terapii prozdrowotnych zaczynamy przeważnie od wymodelowania sylwetki. Dobrze, gdyby efekt dał nam motywację. Ciężko jednak osiągnąć szybki efekt bez restrykcyjnych diet i morderczych treningów. Tak było do tej pory. Jednak czasy innowacji oraz nowości technologicznych rozwinęły się na tyle, że efekt modelowania sylwetki oraz odchudzania możemy uzyskać prawie od razu. Rekordy to ubytek 13 cm z obwodu brzucha w 1 godzinę. Są to rezultaty pacjentów Wellclinic. Aktualnie klinika obsługuje ponad 1000 pacjentów miesięcznie w Warszawie i planuje drugie tyle w Gdańsku. Jak mówi sam Krzysztof, cel to 100 klinik do końca 2030 roku. Liczba ta wręcz powala, ale jeśli patrzymy na efekty rozwoju Wellclinic, zaczynamy rozumieć, że mamy do czynienia z mentalnością sportowca. Tą mentalnością Krzysztof zaszczepia swój 40-osobowy zespół, który z kolei zaszczepia to u swoich pacjentów i współpracowników. Mentalność ta oznacza, że nigdy się nie poddajesz. Szukasz rozwiązań i zawsze chcesz pomóc bliskiej osobie, teamowi w pracy, a przede wszystkim swoim klientom.

Suplementy traktuj jak wysokooktanowe paliwo

To prawda, 80% suplementów diety jest nieskuteczna. Zgodnie z przepisami suplement, by dostać pozwolenie, nie musi działać, nie może tylko zaszkodzić. W Wellclinic sztab ludzi pracuje nad doborem suplementacji tak, by działała ona indywidualnie na Twój organizm. Krzysztof, który piastuje stanowisko kierownicze, jak sam mówi, ma za mało czasu, by spać 8 godzin na dobę. Śpi maksymalnie 6 godzin, nie pije alkoholu, ale za to używa 10 suplementów funkcyjnych. Ich główna funkcja to zwiększenie wydajności organizmu, regeneracja w nocy, a zdrowa stymulacja w ciągu dnia. Podobne zestawy indywidualne są układane w Wellclinic w zależności od celu, jaki chcesz osiągnąć, oraz stanu zdrowia Twojego organizmu. Wiedzę, którą ma zespół w Wellclinic, to również 20 lat doświadczenia Krzysztofa, którą nabywał jako trener zawodników międzynarodowych oraz uczestnik kadry Polski w kulturystyce.

Zostań inwestorem swojego zdrowia

1 złotówka wydana na profilaktykę oznacza 1 milion oszczędności na leczenie. To oznacza, że inwestując w zdrowie, możesz zostać milionerem trwale. Inni zostają milionerami, po czym wydają miliony na leczenie. Wellclinic promuje inwestycje w zdrowie jako najważniejszy kapitał oraz największy zasób, który możesz mieć na całe życie. Coraz więcej słyszymy o młodości, że najbogatsi na świecie pragną żyć dłużej. Długowieczność staje się modna. Dlatego Wellclinic ma szansę realnie otworzyć kliniki w każdym dużym mieście na świecie.

Nigdy nie przestawaj dbać o młody wygląd

Zdrowie to obszar oczywiście najważniejszy, patrząc jednak na organizm jako na całość, to to, jak wyglądamy na zewnątrz, też ma ogromne znaczenie. Jak się okazało, młodzi, zadbani i ładni ludzie zarabiają nawet 2 razy więcej niż inni. Dziś zupełnie nic nie stoi na drodze, by wyglądać dobrze. Jedynie to kwestia tabu i odwagi. Najnowsze technologie, w tym lasery, sprawiają, że Twoja mimika twarzy pozostaje naturalna. Włosy możesz zagęścić bez przeszczepu, a sen poprawić, na przykład likwidując chrapanie. Tłuszcz zlikwidować bez operacji typu liposukcja, usunąć cellulit, zbudować pośladki oraz sześciopak. To wszystko dziś zapewnia medycyna estetyczna premium. Takich efektów oczywiście nie uzyskasz wszędzie, dlatego tak ważny jest wybór kliniki, która posiada wyszkolony personel oraz ultranowoczesne technologie.

Dlaczego chorujemy

Jednym z najczęstszych powodów złego samopoczucia pacjenci Wellclinic zgłaszają, że jest nim stres. Stres dotyczący zbyt dużych ilości spraw, trudnych decyzji, krótkiego snu oraz jedzenia tego, czego nie powinni. Skoro to wiemy, to co sprawia, że mimo wszystko tak żyjemy? Bo każdy z nas potrzebuje choć chwili przyjemności, i to decyzje sprawiają, że możemy poprawić swoje samopoczucie. Dlatego pacjenci Wellclinic dostają proste instrukcje, jak dbać o swoje zdrowie, nie rezygnując z życia, a wręcz przeciwnie, żyjąc jeszcze lepiej, szybciej i ciekawiej. Poradnik Sekrety zdrowej sylwetki, który opisuje, co jeść na mieście, jakie produkty możesz łączyć ze sobą, a jakie jesz oddzielnie, sprawia, że od ręki możemy wdrożyć proste do zastosowania metody prozdrowotne. Zabiegi odchudzające i odmładzające sprawiają, że nie musisz spędzać tyle czasu na siłowni i gotując, a to jest często kluczowe w sprawach zdrowia. Optymalizując procesy, układając plan dnia oraz ucząc się od Wellclinic, dostajesz to, czego w innych klinikach nie ma. Dostajesz efekty, które sam możesz poprawić i tym samym zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie inwestując w zdrowie.

Co stoi za sukcesem Wellclinic

Salonów i klinik medycyny estetycznej jest kilka tysięcy w Polsce. Dlaczego więc klinika, która ma zaledwie 3 lata, rozwija się w tak szybkim tempie i za chwilę mamy otwarcie drugiej, 260-metrowej kliniki w Gdańsku, a planowane są kolejne lokalizacje na całym świecie? Odpowiedź jest dość prosta. Są to pacjenci. Pacjenci, którzy przychodzą całymi rodzinami i polecają klinikę wszystkim bliskim. Mimo częstych kolejek na recepcji personel zachował indywidualne podejście i każdy pacjent traktowany jest wyjątkowo oraz zgodnie z jego historią. Sięgamy tu do źródeł mentalności personelu, który traktuje każdego normalnego człowieka jak zawodnika olimpijskiego, który im trudniejszą dyscyplinę uprawia, tym lepiej. Oznacza to, że każdy, nawet trudny przypadek jest analizowany często na tak zwanych spotkaniach rozwojowych, które przynoszą szereg rozwiązań i potem są wdrażane do terapii.

Kim jest Krzysztof Reinhard?

Jak sam mówi, nie działa już tak aktywnie z pacjentami, jest skupiony na rozwoju Wellclinic. Jednak wciąż prowadzi szkolenia i jest blisko swoich ludzi, którzy zawsze mogą na niego liczyć. Każdy z teamu może poradzić się á propos swojej diety, suplementacji lub zaawansowanych zabiegów. Trener wielu mistrzów sportów sylwetkowych oraz zawodnik, który korzysta ze swoich systemów przygotowawczych. W 2021 roku powrócił w wielkim stylu do kadry Polski po 4 latach przerwy. Od roku 2018 aktywnie uczestniczył w tworzeniu projektu życia, jakim stało się Wellclinic. Jak sam mówi, nie sztuką jest być kimś, sztuką jest być tym, kim trzeba w danej sytuacji. Często jego podejście wyprzedza rynek i jest lekko kontrowersyjne, jednak ostatnie lata pokazują, że jego szerokie spojrzenie oraz ogromna wiedza biznesowa i prozdrowotna prowadzą Wellclinic na sam top najszybciej rozwijających się firm w Polsce, a być może za chwilę i na świecie.

 

Show Buttons
Hide Buttons