GLORIA VICTIS

 

Stworzyliśmy projekt charytatywny, wspólnie z innymi artystami, na nagranie płyty z utworami „patriotyczno-powstańczymi”, dedykowany Armii Krajowej oraz powstańcom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Chcielibyśmy, żeby dochód z płyty był przeznaczony na jakiś cel związany z powstańcami, którzy zmagają się z różnymi problemami. Wiemy również, iż wielu z nich żyje w trudnej sytuacji finansowej, tytuł płyty – „GLORIA VICTIS”. 

Chcielibyśmy także, aby projekt przysłużył się łączeniu pokoleń oraz przypominaniu następnym pokoleniom o patriotyzmie, by pamięć o powstańcach nie zaginęła i była przekazywana dalej. Koordynatorzy i pomysłodawcy projektu Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski.

Artyści, którzy biorą udział w projekcie: 

 

GRAŻYNA SZAPOŁOWSKA 

Polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, w latach 1977–1984 i 2004–2011 aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Laureatka Orła za główną rolę kobiecą w filmie Pan Tadeusz. 

MICHAŁ WIŚNIEWSKI  

Polski piosenkarz, autor tekstów, aktor, przedsiębiorca, filantrop, prezenter telewizyjny i osobowość medialna. Od 1994 wokalista i lider zespołu Ich Troje, który założył z Jackiem Łągwą. Z zespołem nagrał i wydał dziewięć albumów. 

ANETA SKARŻYŃSKI  

Mezzosopran, śpiewaczka po Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Plastyk po Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, powieściopisarka. Artystka łączy trzy dziedziny sztuki w autorskich projektach opery sztalugowej, np. „Music-Painting-Performance FROM BAROQUE TO ROCK”. 

JUSTYNA RECZENIEDI 

Śpiewaczka operowa, polonistka, doktor habilitowany sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki, ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy”. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii polskiej. Od 2004 r. solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, a od 2017 r. do dziś solistka Polskiej Opery Królewskiej. Obok występów w operze i działalności koncertowej obecnie prowadzi także zajęcia z emisji głosu i śpiewu klasycznego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jest autorką biografii swojej maestry „Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie” (Novae Res 2011) oraz monografii wybitnego tenora Stanisława Gruszczyńskiego (Fundacja im. Z. Noskowskiego 2013), a także opowiadań „Spotkania” (Anagram 2012). Twórczyni edukacyjnego projektu dla najmłodszych „Baby Opera – Operowe Zwierzaki” (są to maskotki ze śpiewem klasycznym, wspierające rozwój dzieci 0+). W 2020 r. otrzymała odznaczenie Zasłużony Dla Kultury Polskiej oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej. 

ANNA MIKOŁAJCZYK

Absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Artystka Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery Bałtyckiej w Gdańsku  i Opery Wrocławskiej,  Opery Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie. W listopadzie 2011 roku odbyła się w Operze Bałtyckiej prapremiera opery Elżbiety Sikory Madame Curie, w której artystka zaśpiewała partię tytułową. Dokonała wielu nagrań a wśród nich jest 9 albumów płytowych, które otrzymały nagrodę Akademii Fonograficznej FRYDERYK. Między nimi solowa płyta na której śpiewaczka prezentuje pieśni Karola Szymanowskiego została wyróżniona dwiema nagrodami FRYDERYK 2008 w kategoriach: Album Roku Recital Wokalny, Opera, Operetka, Balet, oraz Fonograficzny Debiut Roku. W 2019 roku doceniona nagrodą FRYDERYK 2019 w kategorii Album Roku Muzyka Kameralna została płyta wydana przez Chopin University Press, Stabat Mater -Giovanni Battista Pergolesi, Luctus Mariae – Paweł Łukaszewski. W 2019 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, dyscyplinie artystycznej wokalistyka.

IWONA WĘGROWSKA 

Polska piosenkarka, autorka tekstów i celebrytka. W lat ach 2004–2007 wokalistka zespołu Abracadabra, z którym wydała dwa albumy studyjne, Abra! i Czekam na miłość. Od 2008 artystka solowa, wydała dwa albumy studyjne. 

ZESPÓŁ ARTYSTYCZNY DRAGON

Zespołem Artystycznym, „DRAGON”  reprezentującym Klub Dowództwa Operacyjnego RSZ kieruje Pani Beata Burczakabsolwentka PSM  II st. m. Fryderyka  Chopina – klasa operowa. Zespól nieustannie wzbogaca program, który obejmuje nowości muzyki rozrywkowej. „DRAGON” to  także część historii piosenki żołnierskiej. W swojej 25-letniej działalności  zespół występował na  uroczystościach odbywających się pod patronatem Prezydenta RP, Ministra Obrony Narodowej i Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Reprezentował przez wiele lat Dowództwo Wojsk Lądowych.

KRZYSZTOF RYDZELEWSKI 

Pomysłodawca i koordynator projektów charytatywnych, artysta i kompozytor, zdobywca wielu nagród na festiwalach międzynarodowych. Wielokrotnie doceniony przez seniorów i osoby niepełnosprawne. Kilkukrotnie nominowany do Osobowości Roku. Od 1 czerwca członek sekcji estrady w Związku Artystów Scen Polskich (ZASP). 

IWONA MANISTA-KUTRYŚ 

Z zawodu i pasji wokalistka, kompozytorka, aktorka i pedagog. Jest Laureatką wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych. Zdobyła „Kryształowy Kamerton,” nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów (ZAKR) za swoje kompozycje. Nagrała dwie płyty „Godzina jeszcze młoda” oraz aktualnie wydana płyta pt:„Smakuj życie”.  Płyta zawiera 11 kompozycji artystki do słów m.in. mistrza polskiej piosenki, Jacka Cygana, Jonasza Kofty oraz innych wspaniałych poetów. Została Kobietą Roku gminy Lesznowola w kategorii „Kobieta Kreatywna”. Nagrodzona za działalność w kulturze i edukacji. Otrzymała nagrodę magazynu „Law Businnes Quality” za wspieranie kobiecych inicjatyw, statuetkę Wydawnictwa I.D.Media „Kobieta, która inspiruje.” Była uczestniczką „Szansy na sukces” z zespołem „Oddział Zamknięty.” Śpiewa jazz, piosenki autorskie, aktorskie oraz kabaretowe, gra w komedii małżeńskiej „Adamm”, tańczy w Teatrze Tańca OBF.  

ANNA SOKOŁOWSKA-ALABRUDZIŃSKA 

Absolwentka Akademii Muzycznej im.: Karola Szymanowskiego w Katowicach (kierunek: wokalistyka jazzowa, muzyka estradowa) oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale polonistyki, kierunek filologia polska ze specjalizacją logopedyczną i medialną . Jest laureatką wielu festiwali m.in. Festiwalu ,,Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie oraz Nagrody Głównej Grand Prix Prezesa Telewizji Polskiej dla najwybitniejszej indywidualności Festiwalu ,,Zamkowe Spotkania ŚPIEWAJMY POEZJĘ” w OLSZTYNIE. Współpracuje z wieloma scenami teatralnymi. Zapraszana regularnie do wielkich widowisk telewizyjnych, również realizowanych przez TVP.  

DARIUSZ GAJDA 

Urodził się w Prudniku, ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury. Jest kompozytorem i autorem tekstów. Do tej pory ukazały się  4 płyty: „Chwila” (2005), „Najpiękniejsze kolędy” (2007), „Takie jest życie” z zespołem Setus (2012), „Życie jest miłością” (2018). Jest członkiem ZASP i ZAIKS. Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova”, członkiem komisji corocznych nagród muzycznych Akademii Fonograficznej „Fryderyki”- Jackiem Urbaniakiem. Wielokrotnie nominowany do „OSOBOWOŚĆ ROKU”  w kategorii Kultura. 

IZABELA TROJANOWSKA 

Polskapiosenkarkarockowa, aktorka i osobowość medialna

W latach 70. rozpoczęła profesjonalną karierę muzyczną. W 1971 odebrała z rąk Karola Wojtyły nagrodę im. Maksymiliana Kolbego na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie, poza tym otrzymała nagrodę Związku Kompozytorów na VII Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i została laureatką nagrody za debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1974–1978 studiowała w Studium Wokalno-Aktorskim Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, gdzie debiutowała jako aktorka teatralna. W 1979 zadebiutowała jako aktorka telewizyjna rolą Teresy Sikorzanki w serialu Strachy. W 1980 rozpoczęła roczną współpracę z Budką Suflera, a także zdobyła nagrodę za interpretację na 18. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz zajęła drugie miejsce na 4. Międzynarodowym Festiwalu Interwizji w Sopocie. W 1981 wydała debiutancki album studyjny pt. Iza, zawierający m.in. przeboje „Tyle samo prawd ile kłamstw” i „Wszystko czego dziś chcę”.

ANNA MARIA ADAMIAK 

Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka, pedagog,muzykoterapeutka. W październiku 2014 roku, w Piwnicy pod Baranami, odbyła się premiera płyty z piosenkami  napisanymi specjalnie dla niej przez Andrzeja Zaryckiego – kompozytora i kierownika muzycznego Ewy Demarczyk, od lat związanego z Piwnicą Pod Baranami. 
W 2014 roku reprezentowała Polskę na Światowym Dniu Rycerza w Fornovo di Taro, we Włoszech, gdzie została zaproszona do prawykonania i nagrania Hymnu Światowego Dnia Rycerza. W roku 2016 została powtórnie zaproszona do reprezentowania Polski na World Day of Knights w Grasse, we Francji. Jest ambasadorką Światowego Płomienia Przyjaźni. Została wyróżniona Dyplomem „Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka” przyznawaną przez Fundację Anny Dymnej – „Mimo Wszystko”.  Uhonorowana także została odznaką „Przyjaciel Dziecka” przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w 2014 r.  W  2012 i 2014 nagrody Jupiter za działalność artystyczną. We wrześniu 2012 roku została  odznaczona honorowym Złotym Liściem Retro za wykonawstwo i popularyzację muzyki dwudziestolecia międzywojennego w kraju i za granicą. W marcu 2015 roku otrzymała Medal Zasług „Ordre Souverain des Chevaliers du Faucon Blanc” ( Francja). W kwietniu 2018 roku zdobyła Srebrną Statuetkę na 31 April Spring Friendship Art. Festival  – Pjongjang, Korea. W 2019 roku  w Wilnie, została odznaczona Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki za rozsławianie polskiej kultury operowej z kraju i za granicą. Jest czynnie koncertującą solistką w kraju i za granicą m.in. w Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Norwegii, Irlandii, Ukrainie, Litwie,  Węgrzech ,Rumunii, Białorusi, Francji, Monako,  Korei Północnej, Łotwie, Estonii. 

ANGELA  

Wokalistka z Bielska-Białej w województwie śląskim. Od najmłodszych lat zakochana w śpiewie. Swoje pierwsze teksty zaczęła pisać w wieku 11-stu lat. Bierze udział w wielu festiwalach i imprezach muzycznych. Do ostatnich osiągnięć zalicza II-gie miejsce w międzynarodowym konkursie wokalnym. Na co dzień uczęszcza do Bielskiego Studia Piosenki, gdzie trenuje swój wokal pod okiem Klaudii Miszczyk. 

ROMAN KOGUT 

Solista-wokalista w   Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego i Artysta w: Orkiestra Koncertowa RZAWP. 

 

 

LINK DO ZRZUTKI: https://zrzutka.pl/c2mzt6

 

PARTNER AKCJI:

PATRONI MEDIALNI PROJEKTU:

 

 

Show Buttons
Hide Buttons