Healthcann robi rewolucję w biznesie konopnym

 

Nadchodzi globalny boom na rynku konopi, a Polacy będą mieli ogromny wpływ na jego rozwój.  Wrocławska spółka Healthcann tworzy technologie dla rynku konopi leczniczych, który za 4 lata ma osiągnąć w Polsce wartość 2,2 miliarda złotych. Rozwiązania Healthcanna zapowiadają rewolucję w biznesie konopnym.

 Jesteśmy świadkami końca konopnej prohibicji. Cały świat przygotowuje się na powszechną legalizację, a biznes na inwestycje i innowacje w tej branży. Ta fala dotrze wkrótce do Polski, która już teraz ma znakomite prognozy na przyszłość.tłumaczy dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcanna.

Przełomowa technologia dla biznesu konopnego

Healthcann powstał w 2020 roku. Spółkę stworzyło trzech pasjonatów nauki, doktorów biotechnologii: Grzegorz Kiełbowicz, Paweł Mituła i Tomasz Tronina. Dzięki ich doświadczeniu udało się w rekordowym czasie opracować przełomową w przemyśle konopnym technologię – AdvanDrop. Istotą tej technologii jest umożliwienie związkom (kannabinoidom) zawartym w olejkach CBD rozpuszczanie się w wodzie. Dzięki AdvanDrop efekt działania konopi można poczuć już po 5-10 minutach, a nie po 1-2 godzinach, jak to jest w przypadku standardowych olejków CBD. Poza tym, związki konopi będzie można podawać w wygodnej postaci, np. w połączeniu z ulubionym napojem lub w formie pastylek do ssania.

Ma to kluczowe znaczenie nie tylko w przypadku zastosowań prozdrowotnych, ale szczególnie w zastosowaniach stricte leczniczych. Łatwość przyjmowania substancji leczniczych przekłada się na przestrzeganie reżimu terapii, a przez to na jej skuteczność.mówi dr Grzegorz Kiełbowicz, CEO Healthcanna.

 Polski rynek konopny z wysokim potencjałem

Według firmy badawczej Euromonitor International, polski rynek produktów z legalnych konopi jest w początkowej fazie i oferuje wysokie możliwości wzrostu. Wartość biznesu konopnego w Polsce zwiększyła się czterokrotnie z 210 milionów złotych w 2019 roku do 900 milionów złotych w 2021 roku. Oczekuje się, że do 2026 roku osiągnie kwotę 2,2 miliarda złotych. W tym samym czasie światowy rynek konopny będzie warty 90 miliardów dolarów.

Ostrożne szacunki wskazują, że liczba legalnych użytkowników konopi w Polsce (zarówno medycznych, jak i CBD) osiągnie 1,3 miliona do 2026 roku. Oczywiście uwzględniono w tych prognozach obecną sytuację prawną. W przypadku liberalizacji przepisów użytkowników może być kilka razy więcej

Healthcann z pierwszym crowdfundingiem

Wrocławska spółka rozpoczęła swoją pierwszą emisję crowdfundingową za pośrednictwem platformy Crowdway.pl. Jej celem jest pozyskanie 2,5 mln złotych. W ciągu około 18 miesięcy od zakończenia obecnej emisji, planowane jest wprowadzenie akcji do obrotu na giełdowym rynku NewConnect.

Nasza strategia rozwoju dopasowana jest do bardzo szybkiego tempa wzrostu na rynku konopnym w Polsce i na świecie. Już dzisiaj są to zawrotne sumy, a po zmianach w prawie będzie to jeden z większych motorów napędowych przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. – mówi dr Grzegorz Kiełbowicz. – Stąd nasze dążenie do pozyskania finansowania, najpierw poprzez crowdfunding. Dzięki temu w najbliższych dwóch latach będziemy mogli rozwinąć nowe technologie, wprowadzić kolejne produkty z CBD, dostosować zaplecze produkcyjne do nowej skali, a także dokonać ekspansji zagranicznej. – dodaje.

 

 

Na zdjęciu od lewej:
dr Paweł Mituła (CTO)
Agnieszka Teodoru (COO)
dr Grzegorz Kiełbowicz (CEO)

 

 

Show Buttons
Hide Buttons