HOTEL KRASICKI GOŚCI BIZNES

Kiedy myślimy „hotel na spotkanie biznesowe”, pierwszy obraz jawiący się nam przed oczami to przeszklone sale konferencyjne, niewygodne krzesła, zautomatyzowany serwis, a nawet hurtowa obsługa tego typu spotkań. Całe szczęście to stereotypy. Branża hotelarska osiągnęła najwyższy poziom świadczenia usług nie tylko typowo wypoczynkowych, ale również konferencyjnych i szkoleniowych. Hotel Krasicki****, jako centrum konferencyjno-wypoczynkowe, umiejętnie łączy obie te usługi z dyskretną opieką nad gościem biznesowym sprawowaną przez cały zespół, oferując spersonalizowaną, niesztampową propozycję. I wszystko to dzieje się w klimatycznych, przepięknych wnętrzach historycznego przedzamcza Zamku Biskupów Warmińskich.

Do dyspozycji naszych gości, oprócz zaplecza konferencyjnego, oddajemy 122 pokoje dające ogółem 250 miejsc noclegowych, designerską restaurację Alegoria, strefę wellness & SPA, Gwiazdopatrznię na Wieży Zegarowej, Klub Nocny i zapierającą dech w piersiach bibliotekę. Nasi goście są również oczarowani otoczeniem Hotelu Krasicki****, bogactwem warmińskiej fauny i flory oraz przepięknymi krajobrazami. Kto jest tu pierwszy raz, zatraca się w tym wyjątkowym miejscu i chętnie wraca.

 Wybierając hotel na spotkanie biznesowe, konferencję, sympozjum, szkolenie czy wyjazd integracyjny, organizatorzy szukają miejsca, które spełni oczekiwania zarówno ich, jak i ich gości.
Z ekipą o nieszablonowym podejściu, elastyczną, której przyjmowanie gości sprawia niekłamaną przyjemność. Takiego, w którym będą mogli poczuć się jak domownicy, a nie tylko klienci. Miejsca
„z duszą”. I wtedy trafiają do Hotelu Krasicki****. Świadomość, że w tym miejscu spotykali się, debatowali, ucztowali, prowadzili naukowe dysputy wielcy Rzeczypospolitej i Europy, działa na wyobraźnię. Mikołaj Kopernik, Jan Dantyszek, Karol XII Wittelsbach, Napoleon Bonaparte, Ignacy Krasicki stąpali po tych samych ścieżkach, którymi współcześnie poruszają się nasi goście.

Hotel Krasicki**** jako miejsce konferencyjne spełnił oczekiwania organizatorów spotkań krajowych i międzynarodowych. Od światowej konferencji miast Cittaslow, podczas której gościł przedstawicieli tego stowarzyszenia z całego globu, przez naukowe sympozja, szkolenia firmowe czy integracje dla firm. Mając do dyspozycji zgrany zespół i przestrzeń, nie ma zadania, któremu Hotel Krasicki**** nie sprosta.

Nad przygotowaniem pakietu konferencyjnego czuwa zespół doświadczonych specjalistów
z zakresu sprzedaży i marketingu. Każda propozycja jest inna. Dostosowana do indywidualnych potrzeb gościa biznesowego, uwzględniająca jego życzenia i wymagania. Elastyczność w podejściu do klienta, zaangażowanie i entuzjazm, z jakim ekipa sales managerów podchodzi do każdego wydarzenia, zjednały nam już pokaźne grono osób, które możemy nazywać stałymi gośćmi, a nawet, jak to bywało w czasach biskupich, domownikami. Czują się u nas jak w domu, swobodnie. Mają pewność, że niezależnie od potrzeb mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Sprawy niemożliwe załatwiamy od ręki. Planując więc organizację konferencji, wracają z radością w gościnne progi Hotelu Krasicki****.

            Organizatorzy konferencji mają do dyspozycji siedem sal, w których można gościć od 12 do 450 osób. Wśród nich znajdują się nowoczesne pomieszczenia, jak i wyjątkowe zabytkowe wnętrza. Zarówno jedne, jak i drugie są wyposażone w niezbędne multimedia, a każde spotkanie otoczone jest opieką działu IT, co pozwala na uniknięcie jakichkolwiek „sprzętowych” niespodzianek.

Największa sala konferencyjna, Dantyszek, o powierzchni 420 m2, pomieści nawet 450 osób
w ustawieniu teatralnym. Zaletą tej sali jest to, że można z niej wydzielić trzy mniejsze, o różnej powierzchni. Więc jednocześnie z zaplecza konferencyjnego mogą korzystać niezależnie trzy różne grupy szkoleniowe. Sale Hotelu Krasicki**** noszą, a jakże, nazwiska wielkich postaci biskupów warmińskich, dla których Heilsberg – Lidzbark Warmiński, jak stolica Księstwa Warmińskiego, stał się domem. W nim przyjmowali gości z całej Europy, tworzyli wiekopomne dzieła. Znajdziemy wśród nich, oprócz wspomnianego biskupa Jana Dantyszka (ojca polskiej dyplomacji), Marcina Kromera (historiografa, któremu zawdzięczamy znajomość Kroniki Galla Anonima), Stanisława Hozjusza (kardynała, czołowego przedstawiciela kontrreformacji, który był kandydatem na tron Piotrowy) i oczywiście Ignacego Krasickiego (księcia poetów polskich, wybitną osobowość, wielkiego mecenasa sztuki). Wśród sal „biskupich” jest jeden wyjątek. Mikołaj Kopernik. Mimo że nie otrzymał godności biskupiej, jest w czołówce wielkich postaci i mieszkańców lidzbarskiego Zamku. I jest wielką inspiracją dla wszystkich konferujących i szkolących się. Wszak podczas swojego pobytu na dworze wuja, biskupa Łukasza Watzenrodego, przelał na papier podwaliny teorii heliocentrycznej, pisząc Mały Komentarzyk. Sale Kopernik i Krasicki, mieszczące się w średniowiecznej cylindrycznej Baszcie Prochowej, są najpiękniejszymi salami konferencyjnymi w Hotelu Krasicki****. Niektórzy goście twierdzą nawet, że najpiękniejszymi w Polsce.

Nieodłącznym elementem wszelkich szkoleń są integracje firmowe. Nie samą nauką żyje człowiek! Ten niezwykle ważny punkt programu, który towarzyszy każdemu niemalże spotkaniu biznesowemu, wymaga szeregu przygotowań i współpracy z firmami eventowymi. Okazuje się, że sky is the limit i nie ma rzeczy niemożliwych. Pomysły na integrację firmową naszych gości są nieograniczone! Szaleją na off road’ach, pokonując warmińskie polne drogi profesjonalnymi samochodami terenowymi. Mogą latać motolotnią, siłować się z nurtem rzeki podczas spływów kajakowych, składać na dziedzińcu hotelowym perpetuum mobile albo… malować samochody! Niektórzy wolą w zamkowych lochach poszukiwać zaginionego kustosza, narażając się na spotkania
z duchami biskupów i pająkami, a inni poznają wszechświat podczas spotkań z astronomem
i obserwują nocne niebo. Jak Mikołaj Kopernik!

Nie tracą na popularności imprezy tematyczne. Hotel Krasicki**** stawał się więc Egiptem faraonów, Stanami Zjednoczonymi w czasach prohibicji, kosmosem z najnowocześniejszymi technologiami, Dolby Theatre podczas Gali Oscarowej, a nawet Bollywood! Powiedzcie nam o swoim pomyśle, a my go zrealizujemy! Z imponującym rozmachem.

Składową, która dodaje smaku spotkaniom biznesowym, jest kuchnia. O tę część dba szef kuchni Hotelu Krasicki**** Krzysztof Mazurek ze swoją niezawodną ekipą. Ubrana w sezonowe warzywa i owoce, oparta na świeżych, najwyższej jakości produktach kuchnia łączy w sobie polskie tradycje kulinarne z wariacjami szefa. Miks smaków i zapachów, przełamywanie klasycznych przepisów, łączenie pozornie niepasujących do siebie składników dają efekty w postaci pochwał naszych gości i słów zachwytu kierowanych w stronę szefa Mazurka i jego zespołu.

Przed lubiącymi łączyć pracę z wypoczynkiem swoje podwoje otwiera strefa wellness i SPA św. Katarzyny. Nie zapominamy o tym, że prowadzenie biznesu, organizacja szkolenia, przeprowadzenie międzynarodowego sympozjum wiążą się często z niemałym stresem. Dlatego też oprócz relaksu w kameralnym, usytuowanym w gotyckich podziemiach basenie, z kompleksem saun
i jacuzzi, stworzyliśmy naszym gościom możliwość skorzystania z wyjątkowej oferty SPA. „Biznes
w SPA” to głównie zabiegi odprężające, regenerujące i upiększające. Mamy w tym trzy cele: zrelaksować, dać wytchnienie napiętym mięśniom i sprawić, że wielkie wejście na firmowy bankiet wywoła efekt WOW! Pozakatalogowa propozycja rytuałów kierowanych do gości biznesowych cieszy się wśród nich wielką popularnością.

To oczywiste, że Krasicki jest idealnym hotelem na konferencję. Ekipa hotelowa nie raz dowiodła, że nie ma rzeczy nie do zrealizowania. Są jedynie nowe, ciekawe wyzwania. Ten wspaniały zabytek położony w historycznej stolicy Warmii, w widłach rzek Łyny i Symsarny, już w pierwszych latach swojej działalności (od 2011 roku) ugościł 30% firm z rankingu 100 największych firm w Polsce (ranking „Forbes 2014”). Do roku 2024 obsłużyliśmy 2200 spotkań biznesowych, szkoleniowych i konferencyjnych. Hotel Krasicki**** gości od wieków. Hotel Krasicki**** gości biznes.

 

 

 

zdjęcie główne i apartament: Piotrek Uścinowicz fotografia

basen: Kris fotograf hotelowy

sala konferencyjna: Robert Korybut

Show Buttons
Hide Buttons