Hotel Krasicki**** – perła polskiego hotelarstwa

Po wschodniej stronie Lidzbarka Warmińskiego, w widłach rzek Łyny i Symsarny, wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków okresu średniowiecza. Zbudowany na przełomie XIV i XV wieku Zamek Biskupów Warmińskich wraz z Przedzamczem, stanowi historyczną rezydencję Biskupów Warmińskich – najcenniejszego, widzialnego świadectwa historii Warmii i Mazur. Zamek z wieżami, gotyckimi, bogato polichromowanymi i zamkniętymi krużgankami dziedzińca, pięknymi wnętrzami nazywany jest „Wawelem Północy”. Obecnie w Zamku mieści się Muzeum Warmińskie, a na Przedzamczu, piękny Hotel Krasicki****

Hotel oferuje swoim Gościom 250 miejsc noclegowych w 122 komfortowych gotyckich i barokowych pokojach oraz Apartamentach, które nawiązują do pierwotnej estetyki obiektu oraz przypominają o gościach lidzbarskiego zamku: królu Leszczyńskim, Zygmuncie III Wazie, Janie Zygmuncie Hehenzollernie, carze Pawle I Romanowie. To tutaj oddawali się uciechom duszy i ciała. Pili wykwintne wino, czytali, debatowali. Teraz czynią to nasi Goście. Patronem Hotelu jest bardzo wyjątkowy człowiek. Mecenas sztuki, kolekcjoner, miłośnik ogrodów. Przede wszystkim jednak poeta, bajkopisarz. Biskup Krasicki był niezwykle barwną postacią i do tego kreatywną. Chętnie odwiedzali go znamienici goście, którzy z niecierpliwością oczekiwali na niespodzianki przygotowane przez Xięcia Biskupa. Wielki esteta, jakim był Krasicki, daje nam doskonały przykład łączenia klasy i wyrafinowania z jednocześnie panującą przyjazna, domową wręcz atmosferą.

Wśród innych zabytkowych obiektów, Hotel Krasicki wyróżnia nie tylko bogata historia tego miejsca, ale również współczesne, unikatowe atrakcje i udogodnienia, między innymi: autorska kuchnia Szefa Krzysztofa Mazurka – wybitnego znawcy kuchni polskiej umiejętnie łączącego tradycję i nowoczesne techniki kulinarne; rejsy gondolami rzeką Łyną z przystani położonej bezpośrednio przy hotelowej Recepcji; w spotkania z astronomem w małym obserwatorium oraz specjalnie przygotowanej Sali Kopernik czy Biblioteka Cafe. Szczególnie to ostatnie miejsce robi na Gościach duże wrażenie – kilka tysięcy woluminów, w tym około tysiąca starodruków, kameralna atmosfera, cisza i spokój sprawiają, że to doskonale miejsce na relaks. Szczególnie cenionym przez Gości miejscem jest SPA Św. Katarzyny połączone ze Strefą Wellness. SPA Św. Katarzyny w swoich podziemiach oferuje Gościom, zarówno Paniom, jak i Panom bogaty wachlarz usług.

Mury, które pamiętają jeszcze wiek XV sprawiają, że każdy może przenieść się w czasie i oderwać od codziennych problemów. Połączenie kilkusetletnich wnętrz z nowoczesnym designem stanowi niezwykle nowoczesną kombinację, która cieszy oko i tradycjonalistów i osób, które bez współczesnych zdobyczy techniki nie wyobrażają sobie życia. Oddając się w ręce najlepszych specjalistów z dziedziny kosmetologii i fizjoterapii można  poczuć się naprawdę wyjątkowo. Delikatny, ale stanowczy dotyk rozluźni nawet najbardziej spięte mięśnie. Jeżeli wierzyć powiedzeniu, że to ludzie nadają charakter miejscu, to to miejsce ma z pewnością jeden z najwspanialszych charakterów, jakie można spotkać na swojej drodze.

Ściśle strzeżone zamkowe procedury, sięgające korzeniami średniowiecza, opierają się na przepisach odnalezionych w kilkusetletniej księdze. Zawiera ona opisy komponentów, które były i są wykorzystywane, aby odprężyć, ale również zachować młodość. Przepisy opierają się na tym, co ofiarowują nam warmińskie lasy, łąki i ogrody – żeby wymienić choć kilka z tych niezwykłych darów – żywice, szyszki, zioła, płatki kwiatów…

Święta Katarzyna Aleksandryjska, nie bez przyczyny jest patronką SPA. Ta niezwykła kobieta, która zginęła w III n.e. wieku śmiercią męczeńską, była silną i zdecydowaną niewiastą. A przy tym, jak głosi legenda, zjawiskowo piękną. Siła, moc, piękno, to tylko niektóre atuty tego przybytku. Wyjątkowe zabiegi i rytuały, niedostępne w innych hotelowych SPA, wyróżniają to miejsce na ich tle. To miejsce niezwykłe, które dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka oferuje wszystko to, co przyjazne i korzystne, napełniając radością, regenerując zachwiane zdrowie i budując tak bardzo potrzebne w codziennym funkcjonowaniu rezerwy sił i energii. Dzięki pełnemu zaangażowaniu, ogromnej wiedzy i doświadczeniu całego naszego personelu, łączy profesjonalnie wykonywane zabiegi pielęgnacyjne z odpoczynkiem i relaksem, tworząc tym samym harmonię pomiędzy ciałem i duchem. Usytuowany w gotyckich podziemiach basen wykonany w bizantyjsko – barokowym stylu, jacuzzi oraz trzy sauny pozwalają na odprężenie przed zabiegami SPA. Przepiękna mozaika zdobiąca dno basenu jest arcydziełem ceramiki, a reprodukcje obrazów o tematyce antycznej, autorstwa Rubensa pozwalają na obcowanie ze sztuką. Dziesięć gabinetów SPA o wyjątkowym wystroju oferuje szeroki wachlarz procedur opartych o selektywne marki kosmetyków, jednak sztandarowym produktem jest Strefa Prestige SPA dla Dwojga CINQ MONDES. W tej unikalnym rytuale do dyspozycji naszych Gości oddajemy luksusową, specjalnie wydzieloną strefę VIP, stworzoną z myślą o tych, którzy pragną spędzi niezwykłe chwile w romantycznej atmosferze. Pod osłoną prywatności i luksusu Goście poddają się nie tylko cudownym, dobroczynnym zabiegom, ale i zaznają prawdziwej uczty smaków. Czeka na nich francuskie wino musujące i wyśmienite przekąski SPA Tapas.

W cudownym blasku aromatycznych świec, rozpoczyna się niesamowita zmysłowa podróż. Odprężająca kąpiel, regenerujący peeling, dogłębnie oczyszczający skórę oraz kojący masaż ciała, w którym synergia specjalnych technik masażu uwolni głębokie napięcia, a wyselekcjonowana kompozycja organicznych olejków i aromatów rozgrzeje, zadziała przeciwbólowo, wprowadzając jednocześnie w stan głębokiego relaksu i odprężenia. Powiedzieć, że SPA Świętej Katarzyny koniecznie trzeba odwiedzić podczas pobytu, to jakby nic nie powiedzieć. Goście wracają zarówno do Hotelu, jak i chętnie oddają się w magiczne dłonie naszych terapeutów. Hotelowi przyświeca hasło „GOŚCI OD WIEKÓW”. Okazało się ono być niezwykle trafne. Kontynuujemy tradycje warmińskich biskupów – ludzi otwartych, światłych i gościnnych. Każdy Gość jest wyjątkowy i ważny, i każdy może poczuć się w tym miejscu, jakby gościł w nim od wieków.

 

 

 

Show Buttons
Hide Buttons