Jak stworzyć własne kosmetyki?

 

Prowadzisz salon kosmetyczny, klinikę dermatologiczną bądź salon SPA i marzysz o stworzeniu wyjątkowych kosmetyków dla swoich klientek? Branża beauty jest Twoją największą pasją, ale obawiasz się, że produkcja własnych kosmetyków jest zbyt trudna i kosztowna? Jeżeli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Od czego zacząć? Najważniejszy jest pomysł

W pierwszej kolejności pomyśl o produkcie, który chcesz wykreować i do jakiej grupy docelowej ma zostać skierowany. Podczas początkowego etapu działalności warto inwestować w najpopularniejsze rodzaje kosmetyków, które pomagają ugruntować pozycję na rynku. Według badań fokusowych prowadzonych przez duże firmy kosmetyczne najczęściej kupowanymi produktami są kremy przeciwzmarszczkowe. To właśnie kobiety, u których pojawiają się pierwsze objawy upływającego czasu, stanowią największą grupę klientek salonów piękności i odnowy biologicznej.

Jak wybrać doświadczonego producenta kosmetyków?

Produkcja kosmetyków wiąże się z koniecznością ustalaniem kosztów tworzenia receptur, badań, dokumentacji, produkcji, logistyki i marketingu. Podsumowanie tych wydatków i trudności związanych z brakiem zaplecza technologicznego może zmniejszyć twój entuzjazm. Zatem jak zacząć produkcję kosmetyków przy ograniczonych środkach? Umożliwia to współpraca private label, przy której klient zleca produkcję kosmetyków innej firmie, stając się właścicielem marki. Partner oferuje pomoc na wszystkich etapach procesu – od opracowania receptury i produkcji po stworzenie brandingu opakowań oraz dystrybucję kosmetyków do klientów.  Podczas wyboru zwróć uwagę na doświadczenie produkcyjne firmy, jej renomę oraz czy oferuje kompleksową obsługę pozwalającą na sprawną realizację twojego projektu.

Popławska Group renomowany producent Private Label

Wszystkie wymagane warunki spełnia Popławska Group – producent kosmetyków profesjonalnych, urządzeń kosmetycznych oraz akcesoriów jednorazowych, dysponujący: laboratorium wdrożeniowym, mikrobiologicznym i syntez, wydajnymi liniami produkcyjnymi oraz dużym zapleczem magazynowym. Popławska Group w ramach współpracy oferuje także dropshipping, model logistyczny polegający na magazynowaniu oraz wysyłaniu kosmetyków do klientów partnera. Dzięki temu przedsiębiorcy bez zaplecza magazynowego mogą zminimalizować koszty i mają całkowitą swobodę podczas wyboru lokalizacji firmy.

Nie zapomnij o formalnościach

Przed rozpoczęciem sprzedaży konieczna jest rejestracja kosmetyków w systemie CPNP (Portalu Zgłaszania Produktów Kosmetycznych) wymagająca spełnienia szeregu wymagań formalnych. Współpraca private label z producentem wykonującym wszystkie niezbędne badania oraz oferującym stworzenie pełnej dokumentacji wraz z rejestracją kosmetyku w CPNP, znacznie ułatwi to zadanie.

Stwórz z nami własne kosmetyki

Markowe produkty budują rozpoznawalność firmy, wzbudzają zaufanie i zwiększają przywiązanie klientów. Dzięki temu, że Popławska Group oferuje kompleksowy model współpracy, stworzenie z nami własnej marki staje się szybkie, bezpieczne i bezproblemowe. Od lat współpracujemy z największymi światowymi markami kosmetycznymi, które obdarzyły nas swoim zaufaniem. Dołącz do grona naszych klientów! Więcej informacji na temat Popławska Group i jej oferty znajdziesz na stronie www.poplawskagroup.pl lub pod adresem mailowym privatelabel@poplawskagroup.pl

 

Show Buttons
Hide Buttons