Jak wybrać meble do ogrodu, aby były stylowe i funkcjonalne?

 

Wybór mebli ogrodowych to podstawa, jeśli chcemy, aby nasz ogród był połączeniem komfortu, funkcjonalności i stylu. Aby w pełni wykorzystać czas spędzony na świeżym powietrzu będą potrzebne odpowiednie meble. Które z nich więc wybrać? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane, jakość ich wykonania oraz, pasujący do otoczenia styl.

Ogrodowe meble drewniane

Drewniane meble nadają ponadczasowy urok każdemu ogrodowi. To, co sprawia, że jest to niezwykle popularny materiał to jego naturalne piękno i ciepło. Najlepszym wyborem będą jego twarde odmiany, takie jak akacja, cedr czy drzewo tekowe, które są odporne na gnicie i owady.

Przy odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, mogą one wytrzymać różne warunki pogodowe i służyć przez wiele lat w dobrej kondycji. Meble z tego materiału nadają każdej przestrzeni zewnętrznej naturalnego wyglądu, a także wprowadzają przytulny i zachęcającą atmosferę.

 

Ogrodowe meble metalowe

Meble wykonane z metalu charakteryzują się elegancją i wyrafinowaniem. Niezależnie od tego, czy są one z żelaza, aluminium czy stali, są one niezwykle wytrzymałe i trwałe. Dzięki temu nadają się idealnie do użytkowania w trudnych warunkach pogodowych i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Ich regularne czyszczenie łagodnym detergentem i wodą oraz okazjonalne malowanie farbą bądź powłoką antykorozyjną powinny zapewnić im lepszy wygląd na przestrzeni lat w użytkowaniu.

 

Ogrodowe meble rattanowe

Meble wykonane z rattanu są ponadczasowym rozwiązaniem, które wprowadzą rustykalny akcent do każdego ogrodu. Charakteryzują się wysoką elastycznością, dzięki czemu produkty tworzone z tego materiału mogą przybrać najróżniejsze kształty. Oprócz tego mają zachwycający kolor i elegancki wygląd. Jedną z głównych zalet rattanu jest fakt, iż są one niezwykle lekkie, co sprawia, że można je z łatwością przenosić i aranżować na wiele sposobów. Jednocześnie są stabilne, a ich solidna konstrukcja zapewnia komfort siedzenia.

Aby przedłużyć trwałość mebli wykonanych z tego materiału, potrzebna jest konserwacja przy użyciu specjalnego impregnatu lub lakieru, aby zapobiec odbarwieniom czy kruszeniu się włókien. Poza sezonem letnim najlepiej trzymać je jednak w suchym miejscu.

 

Ogrodowe meble z tworzyw sztucznych

Meble z tworzywa sztucznego są lekkie, niedrogie i bardzo łatwe w utrzymaniu. Materiał ten jest częstym wyborem wśród poszukujących rozwiązań praktycznych w przystępnych cenach. Charakteryzuje się odpornością na działanie czynników atmosferycznych, nie blaknie i nie rdzewieje z upływem czasu.

Nie wymaga specjalnej pielęgnacji, wystarczy przetrzeć meble tkaniną nasączoną łagodnym detergentem i wodą.

 

Ogrodowe meble betonowe

Betonowe meble są częstym wyborem głównie ze względu na swój nowoczesny wygląd, który dodaje surowego akcentu do każdej przestrzeni. Charakteryzują się niezwykłą trwałością i wytrzymałością, jako że są odporne na ekstremalne warunki pogodowe.

Meble wykonane z tego materiału wymagają minimalnej pielęgnacji, czyli okazjonalnego czyszczenia łagodnym detergentem i wodą.

https://www.beliani.pl/

Show Buttons
Hide Buttons