Jak zanurzyć się w języku angielskim?

 

W dobie internetu i dostępu do informacji 24/7 bombardowani jesteśmy wiadomościami, reklamami i banerami mającymi na celu namówić nas do skorzystania z kolejnej usługi, kupna nowego produktu lub do wymiany obecnego na lepszy, nowszy model. Przestajemy zastanawiać się, czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy, w efekcie czego często czujemy się zagubieni, gdy stoimy przed wyborem kursu językowego, dzięki któremu odważymy się mówić w naprawdę każdej sytuacji. Sięgamy zazwyczaj po to, co jest szybkie i pozornie skuteczne, w konsekwencji czego po krótkim czasie kończymy z usługą, która nie jest odpowiednio dostosowana do naszych celów i potrzeb.

Szkoła Języka Angielskiego Agnieszki Kostrzewy-Nowak proponuje zupełnie inne podejście do prowadzenia biznesu i nauki języka niż większość klasycznych szkół językowych. Głównym celem właścicielki szkoły jest budowanie relacji zarówno z kursantami, jak i współpracownikami. Zgodnie z filozofią firmy tworzenie bezpiecznej i kreatywnej przestrzeni do rozwijania swoich umiejętności językowych i interpersonalnych powinno stanowić bazę do wypracowania długofalowych efektów, jakimi są odnalezienie w sobie motywacji, chęci i pasji do nauki języka oraz – co za tym idzie – podniesienie kompetencji językowych w różnych obszarach (mówienie, rozumienie, czytanie i pisanie).

Najtrudniej jest zacząć

Szkoła AKN rozpoczyna każdą współpracę od niezobowiązującej rozmowy wstępnej przeprowadzanej w języku angielskim, która ma na celu zidentyfikowanie potrzeb, określenie poziomu oraz dobór odpowiedniego lektora. AKN wychodzi swoim kursantom naprzeciw, regularnie prosząc o feedback, i zmienia lektora, jeśli kursant nie będzie czuł z obecnym „chemii”. Poczucie swobody i komfort obu stron są dla szkoły najważniejsze.

Spersonalizowane kursy

Lektorzy przygotowują dla swoich kursantów materiały, które dostosowywane są do ich indywidualnych potrzeb. Szkoła wyznaje zasadę, że to właśnie kursy szyte na miarę są najefektywniejsze. Wolisz szlifować business language, chcesz porozmawiać o gotowaniu, zmieniających się nowinkach technologicznych czy skomentować ostatni Tydzień Mody? Nie ma problemu – jeśli wyrazisz chęć omówienia danego tematu czy zagadnienia, twój lektor przygotuje materiały dotyczące właśnie tych kwestii. Nauczyciel będzie jednocześnie monitorował Twoje postępy, wyłapywał i korygował wszystkie trudności językowe, z jakimi się zmagasz. Jak to się udaje? Za pomocą tworzonych na bieżąco notatek, które prowadzący udostępni Ci wraz z zawartą w nich pracą domową. Dzięki temu klienci szkoły mogą poświęcić całą swoją uwagę rozmowie z lektorem, nie martwiąc się o zapisywanie nowych słówek czy konstrukcji gramatycznych. I oczywiście najważniejsze – lekcje w całości przeprowadzane są w języku angielskim.

Co poza lekcjami?

Systematyczna praca poza lekcjami jest elementem koniecznym do osiągnięcia upragnionego celu, dlatego jest monitorowana i regularnie sprawdzana przez lektorów szkoły. Ważne jest, aby nie była widziana jako przykry obowiązek. Pracownicy szkoły podpowiedzą Ci również, jakie metody, aplikacje i strony internetowe pomogą Ci w nauce. Ważne jest, aby Twoja nauka nie była przykrym obowiązkiem, dlatego w celu podtrzymania zainteresowania i motywacji do nauki AKN oferuje swoim kursantom cały wachlarz wydarzeń oraz kursy imersji. Do Twojej dyspozycji jest również obszerna biblioteka, z której można korzystać za darmo.

KURS IMERSJI

Właścicielka szkoły, Agnieszka Kostrzewa-Nowak, zdecydowała się stworzyć kurs, dzięki któremu na dwa dni (łącznie aż 16 godzin) można zanurzyć się w języku we wszystkich jego formach (ang. immersion). Raz w miesiącu tworzona jest lista uczestników, a następnie grupy (dwu- lub czteroosobowe, z uwzględnieniem poziomów zaawansowania kursantów) – poprzez gry i aktywności językowe – pracują wspólnie nad gramatyką, słownictwem czy biznesowym angielskim. Poza wspomnianymi blokami zajęciowymi kolejnymi elementami kursu są spotkania 1:1 z native speakerami, rozmowy nawiązujące do oglądanego wspólnie materiału (krótki film), networking (czyli poznawanie się nawzajem) oraz wspólne wyjście do restauracji, podczas którego kursanci składają zamówienia w języku angielskim. Zasada jest tylko jedna – wszyscy zobowiązani są posługiwać się wyłącznie językiem angielskim!

WYDARZENIA

Poza kursami imersji szkoła organizuje cyklicznie różnego rodzaju spotkania, takie jak wieczory filmowe, wieczory z grami planszowymi, spotkania okolicznościowe (np. Christmas Party, Halloween Party) czy wspólne wyjścia w miejsca takie jak escape room bądź Niewidzialna Wystawa. Lista jest naprawdę długa, z pewnością więc znajdziesz coś dla siebie.

 

OPINIE

Poniżej opinia jednej z kursantek opisująca jej doświadczenie:

Jak dla mnie najlepsza szkoła ever – serio 🙂 Używam angielskiego w pracy i tu niby nie miałam większych problemów z komunikacją, bo język jest bardzo hermetyczny i krążymy wciąż wokół tych samych tematów (choć i tak wolałam się nie wychylać na callach…), ale… No właśnie, schody pojawiały się w codziennej komunikacji – nagle okazywało się, że albo nie znam podstawowego słownictwa, albo używam złych form, za długo się zastanawiam etc. no i koniec końców unikam rozmów z osobami anglojęzycznymi.

Żeby nie było – próbowałam nauczyć się angielskiego już w innych miejscach, ale nie zdało to egzaminu. Spotkania z nativem nie wypaliły, bo nie uczyłam się na błędach i średnio widziałam efekty, podobnie z inną szkołą językową – na spotkaniach grupowych się nie odzywałam i też z tego mało wyniosłam.

AKN polecił mi kolega z pracy (to było coś w stylu „skoro mnie nauczyli, to wszyscy mogą się nauczyć” 🙂 ). I to prawda – na callach zagaduję już niepytana, w czasie imprez firmowych przestałam unikać tych, z którymi muszę mówić po angielsku, no i piszę już swobodnie (maile, chaty). Wciąż robię jakieś małe błędy, ale w ogóle się tym nie zrażam – bo na tym się uczę. No i tu ukłon w stronę szkoły – moi nauczyciele cisną, bym właśnie uczyła się na błędach, mają supermetodę na prace domowe (u mnie działa!!!), mam teraz duuużo lepsze słownictwo (o wymowie nie wspominając, bo i na to zwracają uwagę). Podsumowując – cud, miód i orzeszki <3 – Anna Milczarek – IT tester (Avenga)

 

Joanna Skruszewicz

 

zdjęcia : Joanna Skruszewicz

 

 

Show Buttons
Hide Buttons