Kongres MDRT – wyprawa dla mistrzów

Edyta Dziankowska o największym wyzwaniu, jakie podjęła w 2018 r, czyli udziale w Konferencji MDRT organizowanej w wyjątkowym miejscu na Florydzie w Miami.

Co oznacza skrót MDRT? Million Dollar Round Table- to stowarzyszenie zrzeszające ubezpieczeniową elitę specjalistów z całego świata( dokładnie z 69 krajów). Obecnie zrzesza  mniej niż 1% wszystkich agentów ubezpieczeniowych.

Pierwsze spotkanie członków MDRT odbyło się w 1927 roku w Stanach Zjednoczonych.  Kilkudziesięciu niezwykłych sprzedawców ubezpieczeń na życie wymieniło  doświadczenia profesjonalnej sprzedaży i wysokich standardów obsługi klienta. Wyznawali zasadę „najpierw musisz coś dać od siebie, aby coś uzyskać”. Podstawowym kryterium członkostwa MDRT jest osiągnięcie w danym roku określonego poziomu nowej sprzedaży. Członkostwo w MDRT uzyskuje się więc tylko na jeden rok. W kolejnym trzeba ponownie spełnić wysokie kryteria kwalifikacyjne. Jedno pozostaje niezmienne – uzyskanie członkostwa zawsze wymaga dużego wysiłku, osiągnięcia wzorcowych wyników i kierowania się surowymi normami etycznymi.

Kongresy odbywają się raz w roku w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie. Tegoroczny kongres był niesamowity !!! Spotkało się około 1300 agentów z całego świata.   Polskę w zdecydowanej części reprezentowali agenci z Avivy, firmy, której jestem współpracownikiem. Było nas najwięcej. Polacy mają się czym chwalić, a reprezentacja była  naprawdę silna. W Polsce mamy znakomitych agentów, trzeba tylko wiedzieć jak  ich znaleźć.

Podczas wyjazdu było mnóstwo rozmów o sukcesach i o porażkach. I jednego, i drugiego mamy pod dostatkiem. Dostaliśmy  możliwość wspólnego spędzenia czasu oraz wymiany doświadczeń . Rozmawialiśmy o ważności stałego rozwijania się, o zdobywaniu   nowej wiedzy i dokształcaniu się. Mnóstwo ciekawostek z naszego finansowego świata, ale też o misji, którą mamy.

 

 

Świat ubezpieczeń jest bardzo skomplikowany i nie sposób go ogarnąć, będąc zwykłym zjadaczem chleba. Internet, forum czy sąsiad to nie zawsze wiarygodne źródło wiedzy. Mnogość sytuacji, możliwych do zaistnienia i w większości realnych do zabezpieczenia, to praca dla doradcy. Agent ubezpieczeniowy jest łącznikiem między firmą, która zapłaci za szkodę, a człowiekiem, któremu ta krzywda się stała. Agent jest kluczem pomagającym zrozumieć wszystkie skomplikowane zapisy warunków ogólnych ubezpieczenia. Dobry agent zna produkty i potrafi opowiedzieć o ich zaletach. Bardzo dobry agent zna cały rynek ubezpieczeniowy na wskroś i potrafi połączyć różne produkty. Super agent dołoży do tego jeszcze instrumenty prawne, tworząc kompleksowe rozwiązanie. Agenci MDRT, którzy byli ze mną na wyjeździe w Miami, biją ich wszystkich na głowę, reprezentując najwyższy, mistrzowski poziom.

 Większość dorosłych jeździ samochodem, ale mało kto w Formule 1. Każdy chodził do szkoły, ale nie każdy jest wybitnym uczonym. Lwia część populacji potrafi pisać, ale nie każdy ma Nobla z literatury. Wszyscy robimy zdjęcia, ale ile osób wygrało World Press Photo?

 Gdyby ktoś miał Cię reprezentować w danej dziedzinie, jeżeli byłaby taka możliwość, to powinna to być osoba, która gwarantuje najwyższe standardy. Logiczne, że żeby zrealizować swój cel, wybierasz tego, za kim stoją odpowiednie kompetencje potwierdzone osiągnięciami i doświadczeniem.

Ubezpieczenia na życie również mają swoją ekstraklasę – międzynarodowe gremium skupiające najlepszych specjalistów z całego świata , którym jest Million Dollar Round Table.

Kiedy przychodzi Ci do głowy, że należy zabezpieczyć swoją rodzinę, siebie czy swoje zarobki, pierwszą myślą powinno być poszukanie najlepszego agenta.

Często podejmujemy decyzję o zakupie, bo znamy kogoś, kto akurat zajmuje się ubezpieczeniami. Znajomy, kolega, przyjaciel, rodzina, kolega kolegi, znajomy rodziny, rodzina kolegi itd. Zapominamy, że najwyższy standard nie zależy od relacji genetycznych czy towarzyskich, a ostatecznie chodzi o gwarancje wypłaty pieniędzy w przewidzianym momencie.

Elegancka restauracja z najlepszym kucharzem musi kosztować. Najlepszy piłkarz ma wyższą gażę niż podwórkowy. Czy w branży ubezpieczeniowej również tak jest? Niestety, niektórzy wierzą w ten mit, a sytuacja jest wręcz odwrotna. Jasne, że dobry agent nie sprzeda ubezpieczenia za 50 zł miesięcznie, mówiąc , że jest to świetny produkt. Dobre ubezpieczenie musi kosztować. Ale w cenie samego produktu dostajesz wartość, jakiej nie masz gdzie indziej. Jest to najlepszy doradca – jeden z najlepszych w kraju, światowa czołówka.

U mnie masz pewność, że jeżeli kupujesz zaproponowane przeze mnie rozwiązanie, to Twój problem pokryty jest sumą ubezpieczenia. Masz gwarancje, że czarny scenariusz, Twoje ryzyko, jest przeniesione, dzięki umowie, na ubezpieczyciela. Nie ma nic droższego, niż tanie ubezpieczenie, które traktujemy jako wystarczającą ochronę. Paradoksalnie spotkanie i podpisanie umowy z najlepszym doradcą może okazać się najtańszym rozwiązaniem.

 

A  jak mnie znaleźć:

edytadziankowska.pl

dziankowska.edyta@aviva.com.pl

Tel 501 033 977

Show Buttons
Hide Buttons