Lipoliza iniekcyjna – dlaczego warto?

 

Zabiegi przy użyciu lipolizy iniekcyjnej cieszą się coraz większą popularnością. Iniekcje fosfatydylocholiny i dezoksycholanu (PC-DC) są stosowane jako niechirurgiczna alternatywa liposukcji.

DC jako składnik lipolizy został  zatwierdzony  przez amerykańską Agencję ds.Żywności i Leków (USFDA)uczyniono lipolizę iniekcyjną jedną z głównych niechirurgicznym technik modelowania sylwetki.Zarówno fosfatydylocholina  ,jak i deoksycholan  były niezależnie używane do lipolizy iniekcyjnej.Złożony preparat zawierający oba mają działanie synergistyczne i zostało naukowo zbadane i udokumentowane, że po wstrzyknięciu w warstwę tłuszczu powoduje wakuolizację adipocytów prowadzącą do ich zniszczenia, które są następnie usuwane przez fagocytozę.Koktajl PC-DC stosowany do lipolizy jest skuteczny w redukcji niepożądanego tłuszczu .

Lipolizę iniekcyjną stosuje się również do usuwania pakietów resztkowego tłuszczu po liposukcji i nadmiaru tłuszczu po przeszczepie. PC-DC jest skuteczny w zmniejszeniu zlokalizowanych podskórnych nagromadzeń tłuszczu. Dochodzimy do wniosku, że wyniki sumują się i są najlepiej oceniane pod koniec trzech, czterech sesji.

 

Dlaczego warto wybrać lipolizę iniekcyjną?

Zamiast zabiegów chirurgicznych lub inwazyjnych, które mogą wymagać tygodni przerwy w pracy, lipoliza iniekcyjna to skuteczna niechirurgiczne metoda modelowania sylwetki. Właściwy dobór pacjentów i technika stanowią podstawę pomyślnych wyników.  Pomimo krótkiego czasu leczenia zapewnia klientką mocne i imponujące wyniki, a w ciagu kilku tygodni po zabiegu zauważysz zmniejszenie złogów tłuszczu. Usuwanie podskórnej tkanki tłuszczowej poprzez lipolizę iniekcyjną to zabieg modelujący sylwetkę, którego celem są zlokalizowane obszary tkanki tłuszczowej. Wykorzystuję lipolizę jako metodę pierwotną, a także metodę retuszu po liposukcji. Po sesji trwale pozbywamy się nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała.

 

Aneta Sholt

Kosmetolog z Kliniki Młodości Blanki |Pawłowskiej. Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Warszawie. Uczestniczka wielu szkoleń z zakresu kosmetologi i medycyny estetycznej. Promuje holistyczne podejście do zdrowia oraz świadomą i efektywną pielęgnację domową.

 

 

Show Buttons
Hide Buttons