Miłość, Prawda, Odpowiedzialność – fundament Popławska Group

 

Popławska Group to producent kosmetyków profesjonalnych Clarena, urządzeń kosmetycznych Rubica, akcesoriów jednorazowych, właściciel klubu jeździeckiego Clarena Sports Club oraz fundacji Clarena wspierającej samotne mamy. Historia firmy sięga lat 90., kiedy to rynek kosmetyczny w Polsce dopiero zaczynał się kształtować. Od tamtej pory Popławska Group nieustannie się rozwija, tworząc produkty wywierające wiodący wpływ na europejską branżę beauty. Wizja firmy zakłada systematyczne poszerzanie zakresu działalności. Misja i wartości spółki wyrażają się w trzech słowach kluczach, są nimi: Miłość, Prawda i Odpowiedzialność.

Historia Popławska Group 

Założycielką firmy jest Patricia Popławska, która w 1996 roku otworzyła we Wrocławiu Centrum Polskich Kosmetyków – pierwsze miejsce w kraju umożliwiające indywidualne dobranie kosmetyków do potrzeb skóry. Dwa lata później jako prekursorka zajęła się dystrybucją kosmetyków profesjonalnych w gabinetach kosmetycznych. Dzięki temu kosmetyczki prowadzące własne gabinety miały bezpośredni i regularny dostęp do produktów stworzonych do pracy w salonach. W 2003 roku, odpowiadając na potrzeby klientów, Patricia Popławska rozpoczęła produkcję urządzeń kosmetycznych pod marką Rubica. Dzięki nim kosmetyczki otrzymały dostęp do aparatury zwiększającej efektywność wykonywanych zabiegów. W 2005 roku Patricia Popławska wprowadziła na rynek własną markę kosmetyków profesjonalnych Clarena, która stała się liderem polskiej branży beauty. Twórczyni marki, stawiając na wykorzystanie innowacyjnych składników aktywnych, takich jak kawior, śluz ślimaka czy peptydy naśladujące działanie jadu węża, wykreowała powszechnie obowiązujące trendy kosmetyczne. Dzięki nim oraz wysokiej jakości i skuteczności działania kosmetyki Clarena są znane i cenione przez klientów na całym świecie.

Rozwój firmy 

Ostatnie lata to czas dynamicznego progresu Popławska Group, w 2018 roku do zarządu dołączyła córka właścicielki – Aleksandra Popławska. W 2019 roku powstała hala mieszcząca nowoczesne linie produkujące kosmetyki Clarena, urządzenia Rubica, a obecnie także akcesoria jednorazowe. W tym samym roku otwarte zostało Centrum Szkoleniowe oraz Firmowy Salon Sprzedaży we wrocławskiej siedzibie firmy. Kolejnym krokiem było powstanie Centrów Kosmetycznych Clarena w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Znajdują się w nich firmowe showroomy, gabinety kosmetyczno-podologiczne oraz sale seminaryjno-warsztatowe. Dzięki temu mogą z nich korzystać zarówno profesjonalistki, jak i klienci pragnący przetestować oraz zakupić produkty do pielęgnacji domowej lub skorzystać z bogatej oferty zabiegowej.

Private Label kosmetyków, urządzeń i wyrobów jednorazowych 

Nowoczesne zaplecze technologiczne umożliwiło Popławska Group rozpoczęcie produkcji na zasadzie private label zarówno kosmetyków, urządzeń, jak i artykułów jednorazowych. Ten rodzaj produkcji jest obecnie bardzo popularny wśród przedsiębiorców oczekujących szybkiego i bezpiecznego wejścia na rynek. Dzięki kooperacji z doświadczonym partnerem, takim jak Popławska Group, można znacząco zmniejszyć koszty produkcyjne oraz logistyczne. Firma jest jednym z największych producentów private label, dysponującym laboratoriami: wdrożeniowym, mikrobiologicznym i syntez, wydajnymi liniami produkcyjnymi oraz dużym zapleczem magazynowym. Tak urozmaicona oferta jest w stanie spełnić wymagania każdego klienta, który pragnie stworzyć kosmetyki, urządzenia lub wyroby jednorazowe pod własną marką.

Praca i pasja łącząca pokolenia

W 2019 roku Pani Aleksandra Popławska założyła Clarena Sports Club – klub sportowy, który skupia się na trenowaniu jeździectwa, a w szczególności ujeżdżania. Klub powstał z miłości i rodzinnej pasji do koni, którą zaraził Aleksandrę dziadek – Leszek Popławski. Clarena Sports Club jest częstym współorganizatorem polskich oraz międzynarodowych zawodów w ujeżdżeniu. W prestiżowych mistrzostwach z dużymi sukcesami udział biorą Patricia i Aleksandra Popławskie oraz najmłodsza w rodzinnym gronie, ale już utytułowana, Karolina Pyzik. Jeździecka pasja, codzienna praca z końmi oraz sportowe ambicje stały się łącznikiem kolejnych pokoleń i odskocznią od sfery związanej z zarządzaniem firmą.

Firma odpowiedzialna społecznie 

Dobroczynność to jedna z najważniejszych wartości wyznawanych przez Patricię Popławską. Dlatego już w 2008 roku założyła Fundację Clarena, która prowadzi działalność charytatywną na rzecz matek samotnie wychowujących dzieci. Ich los jest szczególnie bliski założycielce firmy, ponieważ ona także samotnie wychowuje pięcioro dzieci, jednocześnie prowadząc dynamicznie zmieniające się przedsiębiorstwo. Fundacja pomaga między innymi wrocławskiemu Domowi dla Kobiet założonemu przez Stowarzyszenie Akson. Wspiera również wydarzenia takie jak Charytatywny Turniej Tenisowy, którego celem było zbieranie środków na leczenie przewlekle chorych dzieci. Od maja 2022 roku firma udostępnia swój budynek we wrocławskich Wilczycach Akademii Kreatywnej Montessori, w skład której wchodzi przedszkole. Ponadto Popławska Group jest częstym partnerem działań inicjowanych przez Gminę Długołęka, które służą lokalnej społeczności.

Popławska Group liderem branży beauty 

Popławska Group jest firmą o ponad 25-letniej tradycji, która zawdzięcza pozycję lidera branży nieustannemu rozwojowi. Dzięki temu tworzy najlepsze produkty dla profesjonalistów oraz klientów rynku kosmetycznego. Świadczą o tym także najnowsze prestiżowe nagrody, takie jak Orły Polskiej Przedsiębiorczości czy wyróżnienie w rankingu 100 Najcenniejszych Firm Rodzinnych 2022 magazynu „Forbes” w województwie dolnośląskim. Wyróżnienia te potwierdzają fakt, że Popławska Group to solidna rodzinna firma, będąca godnym zaufania partnerem biznesowym.

 

Poplawska Group Spółka Jawna
ul. Clareny 2, 51-361 Wrocław, Wilczyce
www.poplawskagroup.pl

Show Buttons
Hide Buttons