MKZPartnerzy – Firmą Roku

 

Kancelaria MKZPartnerzy Michalak, Kosicka-Polak i Wspólnicy działa na rynku prawnym już od 15 lat. Skrót MKZ to Merytoryczność, Konsekwencja i Zespół – wartości bliskie tej organizacji.

Powstała ona dzięki inicjatywie dwójki przyjaciół – radców prawnych Katarzyny Kosickiej-Polak i Pawła Michalaka, którzy uwzględniając wcześniejsze swoje doświadczenia, postanowili stworzyć małą, butikową wyspecjalizowaną kancelarię prawną. Sukces przedsięwzięcia ich zaskoczył. Do MKZPartnerzy dołączyli wspaniali eksperci wyznający te same wartości. Po latach współpracy radca prawny Izabela Wąsowska, adwokat Karina Banszczyk, radca prawny Katarzyna Ignatowicz Dębska, radca prawny Piotr Kosiacki i Olga Morzy-Sobiczewska stoją na czele działów współpracujących z doświadczonymi specjalistami.

Organizacja cały czas jest w fazie dużego wzrostu, rozwoju i gromadzenia doświadczeń w zakresie usług eksperckich i premium. Klienci, z którymi kancelaria zaczynała swoją przygodę, współpracują z nią do dziś. Są liderami w swoich branżach i najlepszą wizytówką MKZPartnerzy. Długotrwała współpraca i dobra znajomość klientów pozwoliła zespołowi kancelarii na doradztwo prawne i biznesowe na najwyższym poziomie.

Profesjonalizm i eksperckość

Wspólnicy postawili na profesjonalizm i eksperckość, specjalizują się w doradztwie biznesowym. Oferują najlepsze rozwiązania prawne dla przedsiębiorców z uwzględnieniem zagadnień korporacyjnych, inwestycyjnych i procesowych. Ich celem jest dostarczanie klientom szybkich i skutecznych porad, pozwalających na wzmocnienie pozycji rynkowej i osiągnięcie sukcesu, przyśpieszających podejmowanie dobrych decyzji oraz dynamiczny rozwój firm. Oprócz kompleksowej obsługi prawnej MKZPartnerzy zapewniają przedsiębiorcom bezpieczeństwo w prowadzeniu biznesu, a współpracę opierają na obopólnym zaufaniu i szacunku.

 „Największą naszą wartością są ludzie, którzy tworzą zespół kancelarii, i nasi klienci. Dobre relacje i funkcjonowanie wymagają cały czas dużych nakładów pracy i ciągłego dostosowywania się do zmian rynkowych i prawnych. Nie narzekamy na monotonię. Jesteśmy otwarci na feedback i potrzeby osób, które nas wybierają do współpracy” – mówi radca prawny Katarzyna Kosicka-Polak.

 „Kompleksowość, eksperckość, responsywność w komunikacji oraz partnerskie podejście w relacjach do wewnątrz i na zewnątrz zdecydowanie nas wyróżniają. Jest to często podkreślane przez osoby, które z nami współpracują. Aktualnie jesteśmy skoncentrowani na podwyższaniu standardu obsługi klientów do poziomu premium, ustawicznie monitorujemy ich potrzeby oraz mapujemy potencjalne ryzyka i doradzamy im, jak je zminimalizować” – podkreśla radca prawny Paweł Michalak.

Porady dla biznesu

MKZPartnerzy swoje usługi kierują przede wszystkim w stronę biznesu. Specjalizują się w prawie gospodarczym, finansowym, nieruchomości, pracy, administracyjnym, reklamy, własności intelektualnej i nowych technologii. Udzielają porad firmom z sektora kreatywnego, szczególnie z branży filmowej i reklamowej. Chętnie wspierają start-upy oraz innowacje w nauce i biznesie.

Kancelaria z sukcesem doradza kredytobiorcom w sporach z bankami. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu procesów walutowych. 100 proc. spraw o ustalenie nieważności kredytu i bezskuteczności niedozwolonych klauzul przeliczeniowych oraz ubezpieczenia niskiego wkładu własnego zakończyło się z sukcesem dla klientów MKZPartnerzy. W rankingu opublikowanym przez „Forbes” w 2023 roku kancelaria została wymieniona wśród dziewięciu najlepszych doradców w tym zakresie.

Procesy gospodarcze i karne są mocnym filarem kancelarii. Wysoka liczba zadowolonych klientów, poleceń i pozytywnych opinii nie jest przypadkowa.

Zespół ekspertów

Sukces na rynku usług prawniczych MKZPartnerzy zawdzięczają profesjonalnemu i dynamicznie rosnącemu zespołowi ekspertów, który składa się z adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych oraz specjalistów od finansów, RODO i compliance.

Eksperci MKZPartnerzy wypowiadają się w mediach, m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, „Forbes”, TVN, NowyMarketing.pl i Prawo.pl. Organizują również cykliczne otwarte, bezpłatne webinary, w których poruszane są bieżące tematy prawne, m.in. dotyczące zmian w prawie pracy, prawie konsumenckim oraz dotyczące procesów frankowych.

Eksperci Kancelarii prowadzą również zajęcia dla studentów oraz aplikantów. Radca prawny Katarzyna Kosicka-Polak wykłada na aplikacji radcowskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz na Uczelni Łazarskiego. Radca prawny Paweł Michalak jest wykładowcą prawa własności intelektualnej w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie oraz Certyfikowanym Change Managerem (metodologia Prosci, Silfra).

Na czele czterech zespołów MKZPartnerzy stoją liderzy: radca prawny Izabela Wąsowska – prawo nieruchomości i prawo pracy; radca prawny Piotr Kosiacki – prawo gospodarcze; adwokat Karina Banaszczyk – własność Intelektualna, e-commerce i nowe technologie; oraz Katarzyna Ignatowicz-Dębska – prawo procesowe. Liderem MKZPartnerzy jest również dyrektor ds. administracyjnych Olga Morzy-Sobiczewska – najlepszy opiekun kancelarii i jej klientów.

MKZPartnerzy kładą duży nacisk na sprawne, nowoczesne zarządzanie kancelarią. W zeszłym roku został wdrożony efektywny system współpracy, usprawniający wewnętrzną i zewnętrzną komunikację. Kadra zarządzająca jest zdania, że w dynamicznie zmieniającym się świecie najlepsze jest zarządzanie zmianą przy jednoczesnym stawianiu na stabilny i doceniany zespół, co gwarantuje rozwój personalny i eksperckość. Jednak innowacyjne zarządzanie nie wyklucza tradycyjnego podejścia do etyki prawniczej i rzetelnego prowadzenia spraw. Klienci muszą być zaopiekowani.

Ukoronowaniem piętnastolecia MKZPartnerzy będzie przeprowadzka kancelarii do nowej, większej siedziby. W 2024 roku kancelaria zmieni historyczną willę na ul. Narbutta 19A, niestety już zbyt małą dla rosnącego zespołu, na nowoczesne, przestronne własne biuro, które znajdować się będzie przy ul. Wiertniczej 85A w Warszawie.

 „Cały czas mam wrażenie, że dopiero zaczynamy” – mówi radca prawny Katarzyna Kosicka-Polak.

 

zdjęcia: Anja Choluy

Show Buttons
Hide Buttons