Możesz ułożyć swoje życie tak jak fryzurę lub bukiet kwiatów, pięknie i efektownie

 

Polka pochodząca ze Szczecina, a obecnie mieszkająca w Hadze, Monika Brinkman Mączka. Jest właścicielką marki Jestem Warta Miliony oraz salonu fryzjersko-kosmetycznego HairSpa Magma, kobieta sukcesu, która nie boi się wyzwań.

 

Wiele kobiet marzy o pracy za granicą, inni rozczarowani wracają do Polski. Jak to się stało, że dzisiaj pracuje Pani w Holandii?

Praca za granicą nie jest usłana różami. Po prostu trzeba nauczyć się od nowa chodzić. Nowe zasady kraju, nowa mentalność oraz całkowicie inny styl życia. Albo ci się podoba i się dopasujesz i integrujesz z daną społecznością, albo wracasz do swojego kraju, ponieważ nie nadążasz za schematem. Nauka języka niderlandzkiego od samego początku w Holandii była moim priorytetem, bez tego ani rusz.

Skąd pomysł na markę Jestem Warta Miliony?

Jestem Warta Miliony, czyli moja marka, powstała w moim salonie fryzjersko-kosmetycznym HairSpa Magma. Pracuję w zawodzie fryzjerki stylistki 26 lat. Od lat wspieram dobrym słowem oraz dobrą radą kobiety na emigracji, które podczas wizyty u fryzjera bardzo często są wylewne, i okazuje się, że nie radzą sobie psychicznie na emigracji bądź pootwierały im się szuflady z problemami z dzieciństwa. Wiem sama po sobie, jak długą i ciężką drogę musiałam przejść w Holandii i nie tylko, więc mam w sobie taką wewnętrzną moc, by pomagać choćby dobrym słowem. Zaczęłam prosić zrozpaczone klientki, aby napisały Jestem Warta Miliony na swoim lusterku. Szybko okazało się, że po kilku dniach te słowa zaczęły działać i zaczął pojawiać się entuzjazm wśród kobiet.

Jestem Warta Miliony to również tytuł mojej książki. Serdecznie zapraszam do przeczytania.

Miliony w dolarach czy euro, czy też w innej walucie są nic niewarte przy naszych milionach wartości ❣️

Jestem/eś Warta Miliony:

– Miliony buziaków,

– Miliony uścisków,

– Miliony zrozumienia,

– Miliony miłości,

– Miliony wsparcia,

– Miliony przyjaźni,

– Miliony przyjemności,

Miliony Wszystkiego Najlepszego dla Was!

Wspomniała Pani, że prowadzi salon fryzjerski w HairSpa Magma. Słyszałam, że to najładniejszy salon w Hadze i jeden z topowych w Holandii.

Salon Fryzjerski HairSpa Magma otworzyłam w 2016 roku z okazji 20-lecia mojej pracy zawodowej. Zrobiłam sobie prezent, otwierając mój salon. Wcześniej pracowałam 9 lat w salonie fryzjerskim. Kiedy zachorowałam, szef postanowił się mnie pozbyć ze stałego kontraktu o pracę, kierując sprawę do sądu o zwolnienie mnie z pracy. Sprawę w sądzie wygrałam, po czym postanowiłam otworzyć swój biznes i już nigdy dla nikogo innego nie pracować. To była najlepsza decyzja w moim życiu.

Czym różnią się preferencje Polek i Holenderek, jeśli chodzi o trendy fryzjerskie?

Jeżeli chodzi o trendy fryzjerskie, to raczej ich brak w Holandii. To nie jest kraj mody, szyku i elegancji. Holenderki są bardzo proste i niewymagające. Czasami stojąc w kolejce w sklepie lub stojąc za kimś w tramwaju czy autobusie, nie jesteś w stanie stwierdzić, czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Od początku pracy w Holandii postanowiłam zmienić Holenderki w bardziej seksowną kobiecą wersję. Jedna się zgodzi na zmianę, druga nie. Na tym też polega moja praca. Polki są wymagające, eleganckie i wiedzą, czego chcą. Widać nas z daleka na ulicy.

„Ty też możesz ułożyć swoje życie tak jak fryzurę lub bukiet kwiatów, pięknie i efektownie” – to Pani życiowe motto. Rozwinie Pani tę myśl?

Moje motto nawiązuje do mojej codziennej pracy w zawodzie fryzjera. Moim celem jest zrobić piękną fryzurę na głowie oraz sprawić, by klientka czuła się dobrze nie tylko ze swoją fryzurą, ale również nowym dobrym nastawieniem do świata. Układając i dopasowując fryzurę do urody klientki, staram się ją upiększyć i wydobyć z niej naturalne piękno. Tak samo jest z kwiatami i układaniem bukietu. Cztery pory roku, a na każdą z nich inna fryzura. Dbajmy i pielęgnujmy relacje z ludźmi, wtedy nasze życie będzie piękne i efektowne.

W czym tkwi sukces prowadzenia i rozwijania własnej firmy w Pani przypadku? Co jest najważniejsze?

Sukces tkwi w moich szczegółach. Mój sprzęt, techniki, podejście do klienta wyróżniają mnie na holenderskim rynku. Najważniejsza dla mnie jest intuicja w podejmowaniu ważnych decyzji. Zauważyłam, że wiele kobiet kieruje się tylko sercem w prowadzeniu firmy. Rozum też jest bardzo ważny. Najważniejszym składnikiem sukcesu jest dla mnie miks serca i rozumu. Możesz mieć miliony biznesów, a jak nie masz serca, nie jesteś sobą. Jak nie jesteś sobą, to myślisz tylko o dolarach i euro, a to nie jest najważniejsze dla mnie w życiu.

Pani liczne sukcesy zawodowe są potwierdzeniem tego, że jest Pani nie tylko profesjonalistką, lecz przede wszystkim jest Pani ceniona w branży. Jaka jest recepta na osiągnięcie sukcesu w biznesie?

Na wszystko, co mam, całe życie ciężko pracowałam. Wtedy, kiedy inni jeździli na wakacje, ja pracowałam, uczyłam się, trenowałam. Pracowałam, pracuję i będę pracować na swoje sukcesy, ile tylko się da. Pojawiały się wzloty i upadki. Pojawiło się nawet wypalenie zawodowe po 26 latach pracy, które szybko się zrehabilitowało, gdy zostałam nominowana do Narodowej Kadry Polski, by reprezentować Polskę na mistrzostwach świata we fryzjerstwie. Jednak nigdy nie wątpiłam w miłość do swojej pracy. Gdziekolwiek bym na świecie nie była, mam zagwarantowaną pracę do końca życia, ponieważ włosy rosły, rosną i będą rosły. Moich klientów traktuję indywidualnie, cenię sobie precyzję i spokój w pracy. Każdy czuje się u mnie wyjątkowo. Każdy jest wart miliony wszystkiego najlepszego!

Czy osoba tak zapracowana jak Pani ma czas na hobby, życie prywatne?

Moja praca to jest moje hobby. Dlatego często szukam sobie innych dodatkowych zajęć. Balans znajduję w prowadzeniu naszej fundacji Samen Onze Solidariteit (SOS) oraz rozwijaniu swojej marki Jestem Warta Miliony. Odpoczywam nad morzem po pracy.

Pani plany na najbliższą przyszłość?

Plany na przyszłość mam jak zawsze. Tak jak i marzenia są one krótko- i długoterminowe. Na tę chwilę czekam na wydanie mojej pierwszej książki pt. Jestem Warta Miliony

 

 

Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

Justyna Nakonieczna

 

 

Zdjęcia: Marlena Kniaziew

 

 

Show Buttons
Hide Buttons