Największym wyzwaniem jest stworzenie własnej niepowtarzalnej marki

 

Katarzyna Siwiec, ekspert kredytowy, właścicielka V-Cash Kredyty Hipoteczne

Jest Pani właścicielką firmy V-Cash, będącej pośrednikiem kredytów hipotecznych. Proszę nam przybliżyć, na czym konkretnie polega Pani praca.

Praca pośrednika kredytowego to wyjątkowo odpowiedzialne zadanie. To ogrom wiedzy finansowej, którą wykorzystujemy, aby dzięki porównaniu wielu ofert kredytowych mieć pewność, że klient wybierze dla siebie najkorzystniejszy kredyt, perfekcyjnie dostosowany do jego potrzeb. Na podstawie zebranych informacji od kredytobiorcy przygotowujemy najkorzystniejszą ofertę finansowania. Pomagamy przejść przez cały skomplikowany proces kredytowy, od analizy potrzeb poprzez pomoc w kompletowaniu dokumentacji, negocjowaniu warunków cenowych z bankiem aż do finalizacji transakcji, wraz z niezbędną obsługą posprzedażową.

Jak w dzisiejszych czasach Polacy podchodzą do tematu kredytów?

Świadomość konsumenta w obecnych czasach jest na wysokim poziomie. Istotne, aby każdą usługę, produkt dogłębnie porównać i wybrać najkorzystniejszy. Ta sama sytuacja dotyczy kredytu hipotecznego. W dobie wysokiej inflacji oszczędzanie na swoje pierwsze mieszkanie lub chociażby wymagany wkład własny przy zakupie mieszkania na kredyt bankowy może okazać się błędnym kołem. Środki, które zaoszczędzimy w czasie kilku lat, ostatecznie mogą okazać się niewystarczające z racji rosnących cen nieruchomości. Finansowanie kredytem bankowym zakupu lub budowy swojego mieszkania jest obecnie popularną formą spełnienia swoich marzeń. Warto jednak pamiętać, aby przed dokonaniem wyboru finansowania koniecznie skonsultować wszelkie warunki związane z kredytowaniem.

V-Cash oferuje wsparcie w wielu zakresach, m.in. kredyty hipoteczne, ubezpieczenia. W jakich obszarach najczęściej pomagają Państwo klientom?

Dla klienta zarówno indywidualnego, jak i instytucjonalnego jesteśmy do dyspozycji od samego początku, kiedy zostaje określona potrzeba. Kolejno naszym zadaniem jest nie tylko znalezienie finansowania zakupu czy budowy, ale również zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorstwom czy środków na realizację inwestycji, które pozwolą firmie rosnąć, zwiększając przychody, a ograniczając koszty. Zapewniamy również pomoc w doborze oferty ubezpieczeń.

Dlaczego w obliczu problemów finansowych warto podjąć współpracę z V-Cash?

Jesteśmy pośrednikiem powiązanym kredytu hipotecznego, co oznacza bezpośrednią współpracę z wieloma bankami. Instytucje, które chcą świadczyć tego typu usługi, muszą posiadać specjalne zezwolenie i być wpisane w ewidencji Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Dodatkowo każdy pracownik takiej instytucji musi zdobyć stosowne uprawnienia. Poprzez ogrom wiedzy z różnych dziedzin dostęp do wielu ofert kredytowych w jednym czasie oraz doskonałej orientacji w zawiłościach branży finansowej gwarantujemy skuteczne rozwiązanie problemu, jak również znalezienie najlepszego finansowania.

Na stronie internetowej firmy komunikują Państwo wartości firmy takie jak „skoncentrowane podejście na potrzeby każdego klienta” czy „dogłębna analiza oraz indywidualna ocena sytuacji”. Co oznaczają one w praktyce dla klientów?

Podczas całej kariery zaufało nam wielu klientów indywidualnych, instytucjonalnych, biur nieruchomości oraz deweloperów. W naszym biurze udzieliliśmy milionów kredytów. W większości są to osoby, które trafiają do nas z polecenia rodziny, znajomych. Z klientami tworzymy wieloletnie relacje. W każdej chwili mogą do nas zadzwonić i wyjaśnić nurtujące ich zapytania. Znamy się na naszej pracy. Najważniejsze, aby klient otrzymał najkorzystniejsze finansowanie, rozumiał, co podpisuje, miał wytłumaczone wszystkie niejasności oraz zapewnioną opiekę prawną i notarialną.

Czy obecnie, w czasie wysokich stóp procentowych, warto sięgnąć po finansowanie kredytem hipotecznym?

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji i potrzeby klienta. Posiadając stabilne zatrudnienie, dobre dochody oraz wymagany przez bank wkład własny – finansowanie naszego wymarzonego mieszkania w obecnych czasach może być dobrym pomysłem. Moje 15-letnie doświadczenie w branży kredytów hipotecznych pokazało, że pomimo kryzysów, zawiłości na rynkach finansowych i zapowiadanych krachów sytuacja na rynku nieruchomości nie zmieniła się. Mieszkań ciągle brakuje, a ceny rosną. Oprócz klienta indywidualnego na rynku od dawna pojawiło się mnóstwo inwestorów, a liczba uchodźców, jaka przybyła do nas w ostatnim czasie, może być wyznacznikiem zapowiadanych podwyżek cen na rynku nieruchomości.

Jest Pani związana z firmą od wielu lat. Co uważa Pani za swoje największe wyzwania w działalności zawodowej?

Prowadzenie działalności gospodarczej niesie za sobą wiele wyzwań prawnych i organizacyjnych. Formalnie samo założenie firmy jest zdecydowanie łatwiejsze niż przed laty, jednak nie wystarczy sam pomysł, a na sukces trzeba zapracować. Ciągła nauka, szczególnie w branży finansów, wiąże się z licznymi wyrzeczeniami. Jednak to właśnie na wiedzę i doświadczenie stawiamy duży nacisk. Największym wyzwaniem w mojej pracy było stworzenie własnej niepowtarzalnej marki. Robię to już 15 lat i to właśnie swoim nazwiskiem gwarantuję jakość usług całej naszej drużyny oraz rozpoznawalność nas na rynku finansowym.

Na co zwraca Pani szczególną uwagę, zarządzając swoim zespołem?

Zarządzanie zasobami ludzkimi w dzisiejszej dobie jest nie lada wyzwaniem. Kluczowe znaczenie w budowaniu przewagi konkurencyjności organizacji w społeczeństwie są pracownicy. Przy ich wyborze kieruję się weryfikacją posiadanej wiedzy, samodzielnością oraz kreatywnością i elastycznością w działaniu. Stawiam na ich osobisty rozwój, wiedzę, podnoszenie kwalifikacji i finanse. 

Jak Pani zdaniem zarządzać współczesną firmą, aby maksymalnie wykorzystać potencjał zespołu?

Prawdziwym wyzwaniem jest stworzenie spójnego zespołu. Posiadanie wspólnej wizji i misji to gwarancja konkurencyjności i przewagi na rynku. Zespół, w którym każdy będzie miał określone zadania, gdzie każdy będzie znał swoje możliwości i swój potencjał, będzie kluczem do sukcesu.

V-Cash została nagrodzona tytułem Firma Roku 2021. Dlaczego warto skorzystać z usług firmy?

Tytuł Firma Roku 2021 to podsumowanie wieloletniej pracy całego zespołu. To przede wszystkim zaufanie, jakim obdarzyli nas nasi klienci. To również znaczące wyróżnienie na tle konkurencji, potwierdzające ciągłe doskonalenie tworzonej przez nas marki.

Jakie wyzwania zawodowe stawia Pani przed sobą na najbliższy czas?

Jesteśmy w trakcie realizacji kolejnych działań mających na celu poszerzenie zakresu usług naszej firmy. Dodatkowo rozwijamy dział, który pozwoli na szerszą obsługę klientów indywidualnych i instytucjonalnych, również w procesie online.

 

Dziękuję za rozmowę.

Justyna Nakonieczna

 

 

zdjęcia: Aleksanda Skura

 

Show Buttons
Hide Buttons