Nowe sposoby na przyciągnięcie pracowników!

Od dłuższego czasu polscy pracodawcy zmagają się z problemem znalezienia odpowiednich pracowników. Atrakcyjne wynagrodzenie, warunki pracy czy atmosfera – te czynniki w pierwszej kolejności decydują o przyjęciu przez nich proponowanego stanowiska. Jednak, kiedy na rynku jest wiele atrakcyjnych ofert pracy, to języczkiem u wagi są nieraz systemy motywacyjne oraz benefity, które może zaproponować pracodawca. Jakimi zatem korzyściami przyciągnąć pracowników?

1. ZDROWIE

Opieka medyczna czy karnet na siłownię to standardowe już benefity pozapłacowe, które dołączane są do umowy o pracę, szczególnie w dużych korporacjach. Firmy zamawiając różne pakiety dla swoich pracowników i ich rodzin decydują, czy będą opłacać całą składkę za pracownika, czy tylko jej część. To samo dotyczy karnetów na siłownię. Są one całościowo lub częściowo dofinansowywane przez pracodawców, dzięki czemu pracownicy chętniej z nich korzystają. Oprócz takich karnetów w wielu biurach organizowane są także zajęcia jogi, by pracownicy mogli rozluźnić ciało i umysł po intensywnym dniu. Coraz częściej można również spotkać w biurach świeże owoce oraz vouchery żywnościowe, które można wykorzystać w określonych sklepach. Wszystkie te benefity mają na celu zadbanie o zdrowie pracowników, jednak co z zapewnieniem im odpowiedniego odpoczynku po pracy?

2. ROZRYWKA

Po ciężkim dniu pracy każdemu należy się odpoczynek, zarówno dla ciała, jak i umysłu. Dlatego ciekawym pomysłem, by docenić swoich pracowników jest karta Unlimited od Cinema City. Możliwość oglądania filmów bez limitów, w komfortowych salach kinowych to znakomity pomysł na spędzenie wolnego czasu po pracy. Dodatkowo każdy właściciel karty otrzymuje rabat w barach i kawiarniach Cinema City, możliwość obejrzenia pokazów przedpremierowych oraz ekskluzywnych filmów dostępnych tylko dla posiadaczy karty, a także bezpłatną opcję zakupu biletów online. Inną możliwością, która również podoba się pracownikom, jest zaproszenie ich do strefy VIP Cinema City, w której oprócz seansu, mogą delektować się smacznym jedzeniem, a przede wszystkim integrować się. Wspólne wyjście pomaga zespołowi nawiązać bliższe relacje i rozluźnić napiętą atmosferę, która często pojawia się podczas pracy nad wspólnym projektem. W cenę każdego biletu wliczone są zimne i ciepłe dania, przygotowywane na miejscu przez szefów kuchni, sałatki, desery oraz tradycyjne kinowe przekąski, jak nachosy i popcorn, które można zabrać na salę kinową oraz napoje ciepłe i zimne. Klimatyczne lobby oraz skórzane, elektrycznie rozkładane aż do pozycji leżącej wygodne fotele, to idealne warunki do oglądania kinowych hitów. Takie wyjście do strefy VIP jest miłą niespodzianką dla pracowników, która może przełoży się na ich wyniki w pracy. To właśnie takie dodatkowe korzyści mogą zachęcić pracowników do pozostania w danej firmie.

3. NAUKA

Chcąc zwiększyć motywację pracowników oraz zainwestować w ich rozwój wielu pracodawców oferuje im różnego rodzaju kursy i szkolenia, np. językowe lub na podwyższenie umiejętności. Takie zajęcia nie są jedynie korzystne dla samego pracownika, który z nich korzysta, ale również dla pracodawcy. Zadowolony i pewny swoich umiejętności pracownik chętnie wykorzysta zdobyte doświadczenie i umiejętności w pracy zawodowej. W końcu wykwalifikowana kadra pracownicza to klucz do sukcesu każdej firmy.

4. SWOBODA

Duże znaczenia dla pracowników ma również elastyczność pracy oraz możliwość pracy zdalnej. Dzięki temu mogą oni zachować równowagę między życiem prywatnym a zawodowym, szczególnie, kiedy muszą pogodzić opiekę nad dzieckiem czy chcąc realizować swoje pasje. Dla wielu z nich jest to kluczowym czynnikiem w momencie poszukiwania pracy. Mając to na uwadze, wielu pracodawców oferuje elastyczne warunki zatrudnienia chcąc przyciągnąć lub zatrzymać najlepszych pracowników. Dla osób pracujących stacjonarnie liczy się również kreatywna i otwarta przestrzeń, w której będą mogli chwilę odpocząć i odetchnąć od intensywnej pracy.

Wszystkie te niematerialne elementy motywacyjne mają przyczynić się do zwiększenia efektywności pracy oraz zbudowania lojalności pracowników. Podstawą każdego biznesu są właśnie ludzie, dlatego inwestowanie w pracowników oraz nagradzanie ich za ciężką pracę, nie tylko finansowo, powinno być ważnym elementem w strategii rozwoju każdej firmy. Również podczas rozmów kwalifikacyjnych warto wspominać o oferowanych benefitach, by przyciągnąć potencjalnych pracowników.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl

 

Cinema City Poland, należy do grupy Cineworld, która jest jedną z największych sieci na rynku rozrywki. Cineworld obejmuje 10 krajów: Polskę, Wielką Brytanię, Irlandię, Izrael, Węgry, Czechy, Bułgarię, Rumunię, Słowację oraz Stany Zjednoczone. Łącznie spółka prowadzi 790 kin z dostępnymi ponad 9,5 tys. salami kinowymi. W Polsce posiada 34 kina. Jako lider innowacyjnych technologii stosowanych w branży kinowej, Cinema City wprowadziło do Polski najnowsze rozwiązania udostępniając widzom 6 kin IMAX®, 6 sal 4DX® oraz 4 sale z nagłośnieniem Dolby Atmos®. Te przełomowe technologie pozwalają na nową jakość przeżyć kinowych, z wykorzystaniem wszystkich zmysłów i najgorętszych hollywoodzkich tytułów filmowych. Cinema City jako pierwsza i jedyna sieć kin w Polsce oferuje swoim klientom roczny abonament – Cinema City Unlimited – który umożliwia nieograniczony dostęp do filmowych hitów. Cinema City prowadzi także sprzedaż reklam w kinach za pośrednictwem New Age Media oraz dystrybucję filmów poprzez Forum Film, spółki zależne. Cineworld jest jedną z najszybciej rosnących sieci kin.

 

 

 

 

Show Buttons
Hide Buttons