Odważnie z wizją

 

W czasach, w których dostęp do najnowszych technologii jest praktycznie nieograniczony, a źródła finansowania coraz szerzej dostępne, o przewadze na rynku decydują inne elementy. Są to głównie osobowość i cechy charakteru. A wśród nich najważniejsze to odwaga oraz zdecydowana wizja podejmowanych działań. Bez śmiałych, niekiedy nawet odrobinę szalonych decyzji oraz roztaczania dalekosiężnych wizji Andrzej Jankowski nie byłby w tym miejscu, w którym jest obecnie na swojej biznesowej drodze.

Za horyzontem

Andrzej Jankowski to postać od lat ceniona w świecie łódzkich przedsiębiorców. Bo właśnie w tym mieście rozpoczynał swoja karierę. Tu dzisiaj bije serce jego wielkiej dumy i „ukochanego dziecka”, powstałej przed laty w Warszawie, JBF Group.

JBF Group to stale rozwijająca się, nowoczesna firma działająca w trzech obszarach: chłodnictwa, wentylacji i klimatyzacji oraz budowlanym, a także deweloperskim. Chłodnictwo, od którego zaczęła się udana, biznesowa przygoda Andrzeja Jankowskiego, to nie tylko praca, ale także jego pasja. Równie nietypowa, co wielka. Jest twórcą wielu nowatorskich rozwiązań z tego zakresu, wprowadził na rynek szereg innowacyjnych i docenianych przez fachowców systemów HVAC-R&I. Naturalnym, po chłodnictwie, kierunkiem rozwoju firmy było budownictwo. JBF Group, pod przewodnictwem Prezesa Jankowskiego, zaczęło specjalizować się w budownictwie przemysłowym, ze szczególnym uwzględnieniem obiektów komercyjnych. Sukces w tej branży nie zaspokoił jednak apetytu Andrzeja. Postanowił zrobić kolejny krok. I tak zaczęły powstawać ambitne projekty deweloperskie. Wśród nich na pewno warto wspomnieć o naszpikowanym nowoczesnymi technologiami, w tym sztuczną inteligencją, proekologicznym osiedlu „Spokój za oknem”.

Ten wyjątkowo dynamiczny i spektakularny rozwój JBF Group zawdzięcza w dużej mierze cechą swojego twórcy. Znajomi i współpracownicy Andrzeja Jankowskiego zwracają szczególną uwagę na jego umiejętność „patrzenia za horyzont” – przekraczania granic i sięgania w swoich wizjach o krok dalej od konkurencji.

Budując partnerstwo

Nie od dziś wiadomo, że skuteczne działanie w biznesie wymaga nie tylko posiadania własnych, określonych talentów, ciągłego uporu, zdobywania i rozwijania kompetencji. Niezbędne jest także współdziałanie z odpowiednimi osobami. Grono niezawodnych współpracowników to po prostu podstawa! Jednak, aby taki zespół stworzyć, należy, poza wiedzą i doświadczeniem, posiadać odpowiedni zmysł. Właśnie umiejętność tworzenia relacji z odpowiednimi ludźmi sprawiła, że jego partnerem w nowym, niezwykłym projekcie jest postać nietuzinkowa – charyzmatyczny, znany przedsiębiorca Piotr Misztal. Ten biznesowy duet przyjaciół odpowiada za powstanie w Łodzi wieżowca Golden Tower. Miejsca, które ma stać się nową ikoną Łodzi, symbolem luksusu, wygody i najwyższego poziomu oferowanych rozwiązań.

Co przyniesiemy jutro?

Rzeczywistość udowadnia, że Andrzej Jankowski z pewnością nie jest osobą, która zastanawia się, co przyniesie jutro. On sam to jutro kreuje. Nie boi się nawet najtrudniejszych wyzwań. W niebanalny i odważny, charakterystyczny dla wizjonerów przedsiębiorczości sposób radzi sobie z kolejnymi zadaniami i przeszkodami, twórczo przeobrażając je w zyskowne pomysły. Buduje nowe, czerpiąc ze swojej pracy nie tylko dochody, ale przede wszystkim ogromną radość.

zdjęcie : Wojciech Bakiewicz

 

Show Buttons
Hide Buttons