Odzyskaj przestrzeń w biurze lub domu

Magazyny samoobsługowe to nowoczesne, w pełni bezpieczne i utrzymane w wysokim standardzie obiekty, pozwalające firmom i osobom prywatnym na przechowywanie rzeczy. O idei self-storage i rozwoju firmy Less Mess Storage opowiada  Guy Pinsent, Chief Executive Officer.

Czym jest Self-Storage i kto może z niego korzystać?

Less Mess Storage to bezpieczny, funkcjonalny,  samoobsługowy magazyn typu Self-Storage. Nasza oferta jest skierowana do firm i osób prywatnych. To Hotel dla rzeczy, gdzie każdy z klientów wynajmuje samodzielną przestrzeń – oddzieloną od innych, która jest zabezpieczona kłódką i tylko klient ma dostęp do swojego pomieszczenia.

W jakich godzinach można korzystać z magazynu?

Dostęp do magazynu i wynajętej powierzchni jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, przez cały rok. Dodatkowo na terenie magazynu do dyspozycji klientów są windy towarowe, wózki paletowe oraz towarowe, umożliwiające szybki transport rzeczy z samochodu do pomieszczenia.

 Jakie wymiary pomieszczeń są w ofercie?

Oferujemy  pomieszczenia  od 0,5m² do 21m² (w zależności od lokalizacji również większe), powierzchnia zmienia się co 0,5m², dzięki temu możliwe jest precyzyjne dopasowanie rozmiaru pomieszczenia do aktualnych potrzeb. Dodatkowo dysponujemy skrytkami 1m³ (1mx1mx1m), które są bardzo popularne wśród klientów.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar pomieszczenia?

Zdajemy sobie sprawę, że czasami trudno określić potrzebny rozmiar pomieszczenia, dlatego każdego klienta zapraszamy do magazynu. Nasz uprzejmy i doświadczony  personel, zawsze rzetelnie doradzi jaki  rozmiar będzie właściwy. W razie potrzeby wynajęte pomieszczenie można zamienić na większe lub mniejsze.

Czy umowy najmu są długoterminowe?

Nie, dlatego że cześć klientów potrzebuje miejsca na rzeczy na konkretny czas, np. na okres remontu, przeprowadzki. Elastyczne okresy najmu pozwalają na zawarcie umowy zgodnie z potrzebą Klienta. U nas to Klient decyduje jak długo z nami zostanie.

Elastyczne okresy najmu pozwalają na zawarcie umowy zgodnie z potrzebą Klienta.

Czy oferują Państwo dodatkowe usługi?

Tak, oczywiście – świadczymy kompleksowe usługi, dlatego też  sprzedajemy wszelkie materiały do spakowania i zabezpieczenia przedmiotów na czas transportu i przechowywania. Nasze produkty można zobaczyć i zakupić w sklepach stacjonarnych lub przez eKartony.pl.  Firmy przeprowadzkowe, z którymi współpracujemy dostarczą materiały opakowaniowe, a dodatkowo mogą spakować rzeczy i przetransportować je do magazynu. Świadczymy również inne usługi, np. odbiór i wysyłka przesyłek – polega to na tym, że w imieniu klienta odbieramy i wysyłamy jego przesyłki, przez to nigdy nie musi czekać na kuriera, a tym samym oszczędza swój ceny czas.

Jakie są korzyści z używania magazynów samoobsługowych?

Nasze magazyny są przede wszystkim bezpieczne, monitorowane i chronione innymi sposobami zabezpieczeń. Dodatkowo budynki są ogrzewane i wentylowane, tak więc  przystosowane do przechowywania również bardzo wymagających rzeczy: drewniane meble, obrazy, dokumenty, alkohole i wiele innych. Ważną rzeczą dla naszych klientów jest to, że mogą wynająć rozmiar pomieszczenia dokładnie taki, jak potrzebują i korzystać z niego dosłownie kiedy tylko chcą, nawet o 3:00 nad ranem, w święta i o każdej innej porze dnia i nocy.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy nowym przedsiębiorcą czy od dawna prowadzimy firmę, często brakuje nam miejsca na rzeczy związane z działalnością. Czy Państwa pomieszczenia przygotowane są do tego, aby przechowywać np. dokumenty, materiały reklamowe czy zapas towaru?

Tak, oczywiście, jak wcześniej wspomniałam, nasze obiekty są przystosowane do przechowywania nawet bardzo wymagających rzeczy. Dodatkowym ważnym aspektem jest możliwość korzystania, np. przez handlowców/pracowników z jednego pomieszczenia, niezależnie od siebie. Dzięki temu mogą zaopatrzać się w towary czy materiały reklamowe w zależności od swoich potrzeb i zamówień klientów.

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo – nasze rzeczy są całkowicie bezpieczne?

Tak – są całkowicie bezpieczne, ponieważ magazyny są  monitorowane, chronione przez patrole ochrony oraz zabezpieczone kontrolą dostępu. Bezpieczeństwo to priorytet dla naszej firmy.

Ile obecnie jest magazynów Less Mess Storage?

Obecnie mamy 3 magazyny w Warszawie: Al. Krakowska 271, Ostródzka 50a oraz nasz najnowszy obiekt przy ul. Batalionów Chłopskich 114B.

Od kiedy funkcjonuje najnowszy magazyn Self-Storage?

Nasz obiekt na Bemowie otworzyliśmy dokładnie 31 maja 2017, to obecnie największy magazyn  w Polsce. To również bardzo nowoczesny budynek, jeśli chodzi o rozwiązania dla magazynów samoobsługowych, nie bez powodu jesteśmy liderem w branży. Dodatkowo, w celu ekologicznego pozyskiwania energii, wykorzystaliśmy moduły fotowoltaiczne, które pięknie prezentują się na budynku i przede wszystkim spełniają swoje funkcje wytwarzania energii.

Widzę, że rozwijacie się Państwo, kolejne magazyny w planach?

Tak, owszem, już jesienią zaprosimy Państwa do kolejnego magazynu w Warszawie, przy Wale Miedzeszyńskim, a potem spotkamy się w innych miastach Polski.

Dziękuję za rozmowę.

Marcin Andrzejewski

Zapisz

Show Buttons
Hide Buttons