Pompy ciepła i fotowoltaika dla biznesu najlepszą inwestycją polskiego przedsiębiorcy

 

W dobie szalejących cen energii i gazu, niepewności związanej z dalszymi przyłączami gazowymi, wciąż niezrealizowanymi wymogami europejskimi w związku z redukcją emisji CO2 jesteśmy wręcz zmuszeni do podjęcia działań, które pozwolą nam zabezpieczyć funkcjonowanie naszych przedsiębiorstw w perspektywie najbliższych kilkunastu lat.

Przez wielu przedsiębiorców aspekt energetyki wciąż znajduje się w kategorii kosztów „obligatoryjnych”, czyli wkalkulowanych w funkcjonowanie firmy. Jednak czy musimy godzić się na to, by wzrastał on rok do roku i stanowił coraz większe finansowe obciążenie?

Otóż mamy alternatywę, jaką jest połączenie fotowoltaiki z przemysłową pompą ciepła.

Przy obecnych w ostatnich latach drastycznych wzrostach cen energii na giełdzie

Źródło: wysokienapiecie.pl 05.10.2021 „Prąd podrożał o 90% w ciągu roku”

Jest to najefektywniejsze rozwiązanie dla polskiego mikro- i makroprzedsiębiorcy. Każdy zarząd polskiej firmy musi wręcz realizować strategię rozwoju opartą na odnawialnych źródłach Energii celem optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy.

Dziś rynek przestał zadawać sobie pytanie, „czy to się opłaca?”, a zaczął „z usług którego wykonawcy skorzystać?”.

Po wieloletnich obserwacjach rynku OZE w Polsce śmiało mogę stwierdzić, iż przede wszystkim należy zwrócić uwagę na doświadczenie, kwalifikacje wykonawcy, jakie komponenty oferuje, z jakiego osprzętu korzysta, jakie działania serwisowe gwarantuje w świadczonych przez siebie usługach, jak sprawnie zostanie zrealizowana zaplanowana elektryzacja całej inwestycji. W aspekcie pomp ciepła dla firm przede wszystkim, poza dostawcą samego urządzenia, gwarancjami i serwisem, baczną uwagę należy zwrócić na specjalistów hydraulików, jak duże doświadczenie mają w doborze oraz wykonawstwie pomp ciepła powyżej 100 kW. Korzystanie z firm specjalizujących się w sprzedaży tzw. mixu PV+PC powinno zawsze opierać się na jednym fundamentalnym aspekcie – kwalifikacje ekip wykonawczych i jakości obsługi posprzedażowej.

W Begolden stawiamy przede wszystkim na rozwój naszych zespołów montażowych, automatyzację procesów operacyjnych oraz gwarancję obsługi premium naszym klientom.

 

Anna Turowska

Dyrektor Działu Projektów Biznesowych Begolden – Wykonawca Instalacji Przemysłowych Pomp Ciepła i Fotowoltaiki www.begolden.com.pl

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: anna.turowska@begolden.com.pl

 

 

 

Zdjęcie główne: 40 kWp, okolice Kalisza. Instalacja zrealizowana przez Begolden

 

 

 

 

 

Show Buttons
Hide Buttons