Prawo handlowe oraz windykacja- co oznaczają te terminy oraz dlaczego warto je znać?

 

Świadomość prawna polskiego Kowalskiego nie jest wysoka – prawem często zaczynamy się interesować w kryzysie, kiedy potrzebujemy porady specjalisty z tego obszaru. Nie jest to najlepsza postawa, ponieważ umiejętność czytania kodeksów prawnych daje nam wiedzę o własnych przywilejach i powinnościach a także ułatwia codzienne życie. Spośród licznych usług prawnych, dwa terminy, które zdecydowanie warto znać w biznesie to prawo handlowe oraz windykacja.


Prawo handlowe to obszar regulujący obrót cywilnoprawny, czyli wymianę dóbr i usług. Ważną część problematyki prawa handlowego stanowi prawo spółek – normuje ono  rejestrację spółek handlowych, a także ich funkcjonowanie i zakończenie działalności. Przepisy prawa handlowego można znaleźć w Kodeksie spółek handlowych. Prawo handlowe dotyczy bezpośrednio osób posiadających działalność gospodarczą. Zetknie się z nim również każda osoba mająca w planach założenie takiej działalności, a więc bezsprzecznie warto wiedzieć gdzie poszukiwać postanowień prawa handlowego oraz mieć podstawową wiedzę na jego temat.


W krajach Europy Zachodniej posiadanie Kancelarii Prawnej w biznesie jest czymś oczywistym. Jesteśmy gotowi poprowadzić każdy rodzaj usługi prawnej dla naszch klientów. Obecnie coraz częściej zajmujemy się egzekucją długów w kraju i zagranicą. Gwarantujemy pomoc w odzyskaniu należności na każdym etapie postępowania. Kompletna obsługa organizacyjno-prawna to nie tylko wywiad gospodarczy czy reprezentowanie klientów, ale wszelkie niezbędne procedury w zakresie dochodzenia roszczeń wynikających z należności majątkowych – powiedział Dariusz Bodecki, wspólnik w Europejskiej Kancelarii Prawnej


Windykacja natomiast to proces odzyskiwania własności za pośrednictwem metod opisanych w prawie. Istotna jest tutaj osoba wierzyciela – czyli osoby posiadającej prawo do danych kwot pieniężnych czy przedmiotów oraz dłużnika. Proces windykacji może przybierać postać “windykacji miękkiej” charakteryzującej się mniejszą presją nakładaną na dłużnika. Jej przykładowe metody to: kontakt między dłużnikiem a wierzycielem czy wysłanie pisemnego wezwania do zapłaty. Kolejny etap w dochodzeniu do odzyskania dóbr to tzw “windykacja twarda”, czyli rozpoczęcie postępowania sądowego i tu już najlepiej mieć zaplecze w postaci kancelarii prawnej.
O mace:
Europejskie Biuro Obsługi Prawnej to Kancelaria prawna ukierunkowana na zapewnienie klientom rzetelnej pomocy we wszystkich istotnych dziedzinach prawa. W ofercie EBOP znajduje się m.in obsługa prawna firm i osób prywatnych, rejestracja spółek prawa handlowego, postępowanie administracyjne, doradztwo podatkowe oraz audyt finansowo-prawny, a także wiele innych. Na zespół kancelarii składa się blisko trzydziestu prawników działających w trzech miejscach na świecie – Warszawie, Londynie oraz Brukseli. Klienci kancelarii mogą liczyć na pełne zaangażowanie oraz profesjonalizm, a także indywidualną współpracę opartą na wzajemnym zaufaniu.

Więcej informacji o EBOP można znaleźć na ich stronie http://ebop.com.pl/?_locale=pl#home a także na  Facebooku https://www.facebook.com/ebopglobal

Show Buttons
Hide Buttons