Prowadzisz firmę, masz obowiązek wysyłać paczki? Sprawdź najlepszą ofertę

 

Prowadząc firmę, w której niezbędną funkcją jest wysyłka gabarytów, bardzo ważną funkcją jest odpowiednie dobranie przewoźnika. Jak wybrać najlepszą ofertę? Dowiedz się więcej i wybierz najlepiej.

Jak znaleźć odpowiednią firmę, która dostarczy twoje przesyłki?

Pierwszą rzeczą przewodnią przy wyborze odpowiedniego przewoźnika zdecydowanie jest sprawdzenie opinii na rynku czy dana firma ma pozytywne opinie. W szczelności chodzi tu o punktualność, czy paczki są dostarczane, czy nasze kartony nie zostaną zgubione. Drugim bardzo ważnym aspektem są oczywiście ceny, najlepiej jest wybrać firmę, która ma najdogodniejsze oferty w przedziale cenowym z tego, co można sprawdzić na stronie internetowej InPostu. Przedział cenowy jest bardzo zróżnicowany na naszą korzyść z faktu, iż najniższy pułap zaczyna się od paczki, która waży 1 kilogram, w świecie transportu można powiedzieć, że jest to fenomen, ponieważ nie jesteśmy zmuszeni do płacenia za małą paczkę tak dużej ceny jak za karton o wadze od 10 do 15 kg co w tym przypadku jest bardzo ważne. Ankietowani po wstępnej analizie liczą na komfort odbioru paczki, więc bardzo innowacyjną inicjatywą jest współpraca z różnymi firmami np. różnego rodzaju kioskami czy innymi punktami odbioru. Także bardzo ciekawą opcją przy wyborze swojego przewoźnika długoterminowego jest zdecydowanie możliwość ubezpieczania paczek, wybór wysyłki tak zwanej express czy nawet dostarczenie paczki w godzinach 17.00-20.00, kiedy z pewnością po pracy będziemy już w domach i nie będziemy musieli się fatygować o podjazd do głównej sieci w naszym mieście.

Rodzaje przesyłek pod względem gabarytu

Jednym z nich jest przesyłka niestandardowa, której wymagania polegają na tym, aby wszystkie trzy krawędzie nie przekraczały łącznie 220cm. Przesyłka gabarytowa jest to przewóz opakowania bądź elementu, w którym waga gabarytowa jest większa od zakładanej, w tym przypadku za każdy dodatkowy kilogram może być naliczana opłata jeśli paczka przekracza 50kg, natomiast jeśli dany przedmiot przekroczy wagę 70kg najprawdopodobniej zostanie potraktowana jako przewóz paletowy. Paczka dłużycowa charakteryzuje się przede wszystkim długością, która z reguły ma 200cm, wysokości, bądź szerokości, taka przesyłka nie może przekroczyć 350cm warto też wspomnieć, że zostaje naliczona dodatkowa opłata po każdym nowo rozpoczętym metrze.

Co jeśli posiadamy większe przedmioty do wysyłki?

Jeżeli mamy w planach wysyłkę nieproporcjonalnych paczek trzeba zaznajomić się z ofertą przewoźnika, musimy liczyć się z tym, że takie przesyłki będą kosztować nas znacznie więcej, niż te o średnich wymiarach 50x40x60. Przedmioty większego formatu mają to do siebie, że zajmują dużą przestrzeń załadowczą auta, co za tym idzie możemy zabrać mniej paczek ewentualnie palet typu euro, czy palet magazynowych 120×100. W tym przypadku warto zajrzeć na stronę główną przewoźnika i sprawdzić ich ofertę. Niezwykle interesująca jest oferta dla biznesu, która jest w szczególności bardzo ważnym wydatkiem, na którym możemy zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, w każdym małym czy większym przedsiębiorstwie wysyłka jest kluczowym aspektem do większej ilości gotówki w naszym firmowym budżecie.

Co po wyborze przewoźnika?

Tutaj pojawia się nam kolejny bardzo ważny aspekt całego przedsięwzięcia, czyli stały kontakt z przewoźnikiem i nawiązywanie szczerej relacji z osobą zarządzającą Twoimi przesyłkami. Może to opierać się przede wszystkim na stałych odbiorach z wybranego przez punktu czy siedziby firmy, co w wielu przypadkach prowadzenia takiego biznesu równa się nawet dwu czy nawet trzygodzinnym ładowaniem auta. W tym całym zabiegu ważne jest także wyżej wspomniana punktualność kierowcy, aby pracownicy nie musieli czekać na auto kilka godzin, co przy długotrwałej współpracy może ją w prosty sposób zakończyć, także rzetelna znajomość z przewoźnikiem jest bardzo ważna dla dobra naszej firmy.

 

Show Buttons
Hide Buttons