Sinfonia Carpathia

 

Sinfonia Carpathia to młoda, dynamicznie rozwijająca się kameralna orkiestra. Zespół został założony w Nowym Sączu w 2018 roku przez skrzypka Bartosza Życzyńskiego, a współtworzą go absolwenci polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, pochodzący głównie z Sądecczyzny.

Orkiestra działa z ramienia Stowarzyszenia Artystycznego Carpathian, którego celem jest upowszechnianie muzyki i promowanie młodego pokolenia twórców oraz wykonawców na terenie regionu oraz poza jego granicami. Misją artystów jest tworzenie ambitnej i profesjonalnej formacji opartej na pasji do muzyki.
Podstawowy skład instrumentalny Sinfonii Carpathii to kwintet smyczkowy, rozszerzany przy okazji większych wydarzeń o sekcje dętą i rytmiczną.
Orkiestra wykonuje zróżnicowany repertuar, od dzieł kompozytorów klasycznych i współczesnych, po wielkie dzieła muzyki filmowej i rozrywkowej.
Efektem pracy artystów są koncerty i nagrania, które dają im możliwość prezentacji swoich umiejętności, a publiczności odbioru wrażeń muzycznych na najwyższym poziomie.
Orkiestra ma na swoim koncie udział w wielu koncertach, festiwalach i projektach.
Szczególne miejsce w repertuarze Zespołu zajmują dedykowane mu aranżacje i kompozycję, takie jak Serenada Karpacka autorstwa Ewy Borcz.

 

Kontakt:
Dyrektor Orkiestry Agata Życzyńska: tel. 665 142 103

 

Partner Fundacji Pomagamy z Pasją

 

Show Buttons
Hide Buttons