SPA Św. Katarzyny w Hotelu Krasicki

 

SPA Św. Katarzyny w Hotelu Krasicki stało się już rozpoznawalną marką. Na przestrzeni niemal 12 lat, dzięki idealnie skrojonej ofercie, najlepszym specjalistom z dziedziny kosmetologii i fizjoterapii oraz kosmetykom selektywnych marek wysokiej jakości SPA było wielokrotnie nagradzane zarówno w plebiscytach gości, jak i specjalistów z branży.

Charakter miejsca w dużej mierze zależy od ludzi i dobrej oferty. Ale w przypadku SPA Św. Katarzyny dużą rolę odgrywa również miejsce. Hotel Krasicki mieści się na przedzamczu Zamku Biskupów Warmińskich. Jego zabytkowe mury pamiętają wiek XIV. Usytuowane  w gotyckich podziemiach SPA Św. Katarzyny i Strefa Wellness są jednymi z najpiękniejszych kompleksów przeznaczonych do relaksu oraz utrzymania zdrowia i urody. Basen urządzony jest w stylu bizantyjsko-barokowym. Mozaika na dnie basenu, nawiązująca do kultury Cesarstwa Wschodniego, doskonale komponuje się z barokowymi reprodukcjami dzieł Petera Paula Rubensa – najwybitniejszego przedstawiciela malarstwa barokowego. Aranżacja tego miejsca zadowoli gusta nawet najbardziej wymagających estetów.

O tym, czym jest sukces w branży beauty i jak utrzymać dobry zespół, rozmawiamy
z Elwirą Kończalską – menadżerką SPA Św. Katarzyny.
 

Skąd pomysł na nadanie SPA imienia świętej?

Święta Katarzyna Aleksandryjska nie bez przyczyny jest patronką SPA Hotelu Krasicki. Ta niezwykła kobieta, która zginęła w IV wieku śmiercią męczeńską, była silną i zdecydowaną niewiastą. A przy tym, jak głosi legenda, zjawiskowo piękną. Siła, moc, piękno, to tylko niektóre atuty tego przybytku. Wyjątkowe zabiegi i rytuały, niedostępne w innych hotelowych SPA, wyróżniają to miejsce na tle innych. Gdzież szukać „Róży z ogrodu Krasickiego”? Tylko w miejscu, gdzie te ogrody się znajdowały! W Lidzbarku Warmińskim! Ten unikalny kwiatowy rytuał to relaks, spokój ciała i umysłu. Niezapomniana podróż przez zapachy,
z aromatyczną kwiatową kąpielą, peelingiem i masażem refleksologicznym, sprawi, że każdy, kto raz spróbuje, z pewnością będzie chciał tu wrócić. Zwieńczeniem zabiegu jest wyjątkowy, niepowtarzalny aromaterapeutyczny masaż całego ciała.  

Od jak dawna jest Pani związana ze SPA Hotelu Krasicki? Czy miała Pani możliwość współtworzyć to miejsce?

Mogę powiedzieć, że SPA to takie moje dziecko, z którym i ja się rozwijam, czerpiąc radość
z każdego sukcesu. Tworzenie ofert na początku było niezwykle trudnym procesem. Chcieliśmy oprzeć się na tradycyjnych komponentach, a jednocześnie zaproponować gościom nowoczesne rozwiązania technologiczne w kosmetologii. Udało nam się to dzięki wspaniałemu zespołowi, który całym sercem zaangażował się w powstanie SPA. Wybieramy też ofertę doskonałych marek selektywnych, które odnoszą sukces w salonach beauty na całym świecie, ale w Polsce można je znaleźć tylko w najlepszych SPA.

Zespół, z którym mam przyjemność pracować od 2011 roku, jest w większości ten sam. Moi terapeuci są zaangażowani w rozwój SPA Św. Katarzyny od jego początków. Świadczy to
o wielkim oddaniu, lojalności i przyjaznej atmosferze panującej z naszej grupie.

Na czym polega wyjątkowość oferty SPA Św. Katarzyny?

Ściśle strzeżone zamkowe procedury, sięgające korzeniami średniowiecza, opierają się na przepisach odnalezionych w kilkusetletniej księdze. Zawiera ona opisy komponentów, które były i są wykorzystywane, aby odprężyć, uzdrowić, ale również zachować młodość. Przepisy bazują na tym, co ofiarowują nam warmińskie lasy, łąki i ogrody – żeby wymienić choć kilka z tych niezwykłych darów – żywice, pędy sosny, zioła, płatki kwiatów…

Ważne jest także zachowanie sezonowości oferty. Oprócz zabiegów katalogowych, na każdą porę roku i przy specjalnych okazjach, proponujemy tematyczne zabiegi. I tak zimą w SPA króluje aromat pomarańczy, goździków i przypraw korzennych, natomiast wiosną zmysł węchu rozpieszczają wonie polnych kwiatów i świeżo skoszonej trawy. Latem sprawdzają się orzeźwiające cytrusy, a jesienią aromatyczna lawenda.

I tu kolejny raz pojawia się temat dobrego zespołu. Cóż po najlepszych kosmetykach, nie mając wysoko wykwalifikowanej kadry? Terapeuci w naszym SPA doszkalają się nieustannie, wprowadzają nowe techniki masażu. Wszelkie nowinki, które pojawiają się
w branży, analizujemy i omawiamy wspólnie, więc ich wkład w tworzenie SPA i jego sukces mogę uznać za nieoceniony.

Czy SPA Św. Katarzyny ma szczególny rytuał, ofertę zabiegów, której nie znajdziemy w innych gabinetach?

Do dyspozycji naszych gości pięć lat temu oddaliśmy specjalnie wydzieloną strefę dla dwojga. Jest to miejsce na wyłączność dla osób, które pod osłoną luksusu i prywatności poddadzą się nie tylko cudownym dobroczynnym zabiegom, ale też zaznają prawdziwej uczty smaków, połączonej z degustacją wyjątkowego rodzaju musującego wina i wyśmienitych przekąsek SPA Tapas. W cudownym blasku aromatycznych świec rozpoczyna się podróż po niesamowitych zmysłach: dotyku, zapachu oraz smaku. Odprężająca kąpiel przy butelce wykwintnego musującego wina wraz z degustacją specjalnie skomponowanego przez szefa kuchni Krzysztofa Mazurka zestawu przekąsek SPA Tapas pozwoli przenieść się do świata luksusu i cudownego odprężenia.

Rytuały zabiegowe prestiżowej marki selektywnej inspirowane bogactwem natury perfekcyjnie odtworzą jej harmonię i równowagę. Regenerujący peeling oraz odżywczy okład na ciało dogłębnie oczyści skórę i doskonale ją zregeneruje. Zwieńczeniem zabiegu jest kojący masaż ciała, w którym synergia odpowiednio dobranych technik masażu uwolni głębokie napięcia, a wyselekcjonowana kompozycja organicznych olejków rozgrzeje, zadziała przeciwbólowo, wprowadzając jednocześnie w stan głębokiego relaksu. Jest to nasz rytuał sztandarowy. Pary bardzo chętnie z niego korzystają.

Skoro mówimy o parach, czyli o gościach, proszę powiedzieć, jak to wygląda z ich perspektywy? Czy czujecie się doceniani przez gości?

Często goście po zabiegu, podczas rozmowy, mówią, że w wykonaniu zabiegu czuć doświadczenie i profesjonalizm terapeutów. Osoby korzystające z zabiegów SPA są coraz bardziej świadome, znają marki selektywne i mają swoje oczekiwania. A te, ich zdaniem, spełniamy. Doceniają wysoką jakość naszych kosmetyków. Podoba im się atmosfera. SPA Św. Katarzyny znajduje się w średniowiecznych podziemiach przedzamcza. Światło świec, aromaty i romantyczna sceneria wprowadzają naszych gości w doskonały nastrój i pozwalają na pełne odprężenie. To, co często ich bardzo pozytywnie zaskakuje, to to, że nasi terapeuci masują boso. Chcemy przez to zapewnić im maksimum komfortu, ciszy i spokoju. Poszanowanie godności i intymności jest niezwykle istotne podczas kontaktu z gościem
i wykonywania zabiegu.

 

Wiemy, że SPA Św. Katarzyny zostało niejednokrotnie nagrodzone
w ogólnopolskich konkursach. Która nagroda jest dla Pani najcenniejsza?

Najcenniejszą nagrodą jest oczywiście zadowolenie naszych gości i ich powroty. Mamy już grono stałych bywalców SPA, które stale się powiększa. A z tych plebiscytowych ogromną radość sprawiły nam wszystkim przyznanie SPA Św. Katarzyny tytułów: Najlepszego Holistycznego SPA w Polsce, Najbardziej Inspirującego SPA w Polsce (pod względem wykorzystania historycznych walorów miejsca) oraz Najlepszego SPA Biznesowego
w Polsce. Mamy specjalną ofertę dla klientów biznesowych. Można powiedzieć „szytą na miarę”, która pozwala w krótkim czasie pozbyć się chronicznych napięć.

Pani Elwiro, czy przepis na sukces i pracę z najlepszym zespołem jest prosty?

Jeżeli kocha się swoją pracę i jest ona jednocześnie pasją, ten przepis jest bardzo prosty. Dobry zespół to życzliwość, wzajemne zrozumienie i stałe, wzajemne mobilizowanie się do nieustannego rozwoju. Myślę, że z naszą ekipą SPA Św. Katarzyny udało nam się taki właśnie sukces osiągnąć. Jeżeli charakter miejsca tworzą ludzie, to nasze SPA ma najlepszy charakter w tej długości i szerokości geograficznej.

 

Dziękujemy za rozmowę.

 

 

Zdjęcia: Piotr Uścinowicz

Show Buttons
Hide Buttons