Stworzyłam mocną markę

 

Zawsze marzyła o stworzeniu czegoś swojego, jednocześnie mając głęboką chęć pomagania innym. Dla Roksolany Filippovej, założycielki sieci salonów zdrowia IvRoxe, te dwie pasje połączyły się w jedno, prowadząc ją do stworzenia miejsca, gdzie ludzie mogą zwolnić, odpocząć i odnaleźć równowagę w zgiełku codzienności. Rozmawiamy z Roksolaną o inspiracjach, wyzwaniach i przyszłości IvRoxe.

 

Co zainspirowało Panią do stworzenia sieci salonów zdrowia IvRoxe i z jakimi trudnościami się Pani zetknęła na początku tej drogi?

Od dzieciństwa zawsze chciałam stworzyć coś swojego, ale równie ważne było dla mnie pomaganie ludziom. Być może dlatego kiedyś wybrałam zawód masażystki? (śmieje się) Gdy zrozumiałam, że głównym problemem ludzi jest pośpiech i zmęczenie, wpadłam na pomysł stworzenia miejsca, w którym można zwolnić, odpocząć, zrelaksować się… ale jednocześnie nie wyjeżdżając z miasta. Właśnie w ten sposób powstał IvRoxe. Moje miejsce mocy, które stało się miejscem mocy dla wielu ludzi.

Jakie usługi oferuje IvRoxe i co wyróżnia tę markę?

Jeśli chodzi o usługi, które oferujemy, jest to szeroka gama masaży. Masaże zdrowotne, masaże twarzy, masaże relaksacyjne, programy SPA i masaże modelujące sylwetkę. Nasz salon wyróżnia się przystępnymi cenami, innowacyjnością, wysokiej jakości obsługą i możliwością zapisu na usługę o dowolnym czasie.

Z jakimi trudnościami Pani się zetknęła podczas prowadzenia sieci salonów zdrowia i jak sobie z nimi radziła?

Najtrudniejszym wyzwaniem było znalezienie i rekrutacja zespołu. Można znaleźć idealną lokalizację, zrobić stylowy remont, urządzić piękne wnętrze. Jednak to twój zespół i ich profesjonalizm jest kluczowym czynnikiem decydującym, czy ktoś będzie korzystał z twoich usług, czy też nie. Otrzymując raz niewłaściwie wykonaną usługę, klient nie wróci. Niestety negatywne doświadczenia niosą za sobą tego rodzaju konsekwencje. Dlatego ja i mój zespół wkładamy ogromne zasoby w poszukiwanie i szkolenie przyszłych specjalistów IvRoxe, aby każdy kolejny salon spełniał jasne kryteria, wartości i wewnętrzne zasady firmy, a masaże były wykonywane na najwyższym poziomie.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje masaży oferowane przez IvRoxe i czy są nowe trendy w tej dziedzinie, na które firma się orientuje?

Jeśli chodzi o najbardziej popularne usługi w naszym salonie, to są to masaże zdrowotne, relaksacyjne i modelujące sylwetkę. Są to trzy główne masaże cieszące się ogromną popularnością. Nie mogę nie wspomnieć o naszej autorskiej ofercie, którą opracowałam samodzielnie dla IvRoxe. Jest to „Masaż antystresowy z fitobeczką” (masaż całego ciała od palców do głowy, specjalną techniką, która łagodzi stres i daje spokój oraz relaks) zarówno dla jednej, jak i dwóch osób. Jeśli chodzi o trendy, na które się orientujemy, to zawsze skupiamy się na naszych gościach i ich potrzebach. Dzięki feedbackowi otrzymujemy ogrom informacji i mamy możliwość doskonalenia wewnętrznych procesów i tworzenia nowych ofert.

Jakie są główne różnice między salonami IvRoxe w różnych miastach i jak dostosowujecie się do potrzeb i oczekiwań lokalnych klientów?

Ogólna koncepcja naszych salonów to las w środku miasta. Pracujemy dużo nad odpowiednim klimatem naszych salonów, aby po przekroczeniu progu nasz gość znalazł się jakby w innej rzeczywistości. Zapach lasu, karpacka herbata, spokojna muzyka, naturalny mech, perfekcyjna obsługa – każdy szczegół jest przemyślany. Codziennie pracujemy nad tym, aby wchodząc do dowolnego naszego salonu w Polsce, bez względu na to, czy to będzie Kraków, Gdańsk, czy Wrocław, każdy nasz gość mógł otrzymać identycznie wysoką jakość świadczonych usług. Jedyna różnica to wejście na rynek i kanały promocji. Przed otwarciem nowego salonu dokładnie badamy rynek, konkurencję i potrzeby konsumentów. Na podstawie uzyskanych wyników budujemy strategię.

Czy podzieli się Pani swoją wizją przyszłości sieci salonów zdrowia IvRoxe? Czy planuje Pani rozszerzyć ofertę usług lub otworzyć nowe lokalizacje?

Oczywiście! W niedalekiej przyszłości widzę nasze salony masażu IvRoxe w każdym mieście Polski i nie tylko. Jeśli chodzi o nowe oferty, ciągle wymyślamy nowe rodzaje usług! Trudno przyciągnąć nowego gościa, ale jeszcze trudniej go zatrzymać. Bezustannie pracujemy nad tym, aby każdy nasz gość wracał do nas niejednokrotnie. Zawsze dbamy o nich, słuchamy nie tylko uwag, ale także ich pomysłów. Kiedyś dostaliśmy pytanie o seanse relaksacyjne dla par, a już dziś mamy kilka opcji do wyboru i gabinety masażu dla par w każdym naszym salonie. A może zależy Pani na jakiejś usłudze? W każdej chwili można wymyślić nowy pomysł i idącą za nim ofertę.

Co Pani myśli o stopniu otwartości polskiego rynku dla firm prowadzonych przez obcokrajowców, szczególnie w kontekście branży usług medycznych?

Ogólnie Polska wykazuje wysoki stopień otwartości na zagraniczne firmy. To bardzo cieszy. Jednak każdy przedsiębiorca musi rozumieć, że polski rynek jest inny, z innymi prawami i zasadami. Dlatego jeśli chcesz rozwijać swój biznes i rosnąć, musisz dostosować się do tego rynku. Dotyczy to wszystkich dziedzin, nie tylko medycznych.

Czy czuje się Pani kobietą w biznesie?

Pomimo mojego młodego wieku czuję się kobietą w biznesie, ponieważ stworzyłam mocną markę, która jest rozpoznawana i znana w Polsce i za granicą. Moja sieć salonów masażu to nie tylko biznes, ale także sposób wyrażania mojej kobiecej siły i energii. Wierzę, że każda kobieta może być udaną przedsiębiorczynią, a moje salony są stworzone, aby pomóc innym czuć się pięknymi, zdrowymi i pewnymi siebie. W moim biznesie czuję się nie tylko liderką, ale również współtwórczynią nowej rzeczywistości, gdzie kobiety mają wszystkie możliwości do osiągnięcia sukcesu i realizacji swoich marzeń.

 

Dziękuję za rozmowę.

Justyna Nakonieczna

 

Instagram salonu IvRoxe Warszawa @ivroxe_salon_zdrowia_warszawa
Strona internetowa salonów ivroxe.com

 

 

zdjęcia:

Założycielka sieci IvRoxe Roksolana: Serdiuk Yehor

pozostałe: Anna Suzanska

 

 

Show Buttons
Hide Buttons