SUKCES w działalności gospodarczej

Żyjemy w czasach, w których liczy się innowacyjność i świeże podejście do przeróżnych spraw, dotyczy to także prowadzenia działalności gospodarczej. Świat się rozwija i przyspiesza, powstają nowe możliwości. Jak powiązać w odpowiedni sposób wymienione czynniki przy rozwijaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej? Wywiad z Marcinem Kubiak założycielem Estates and Solutions, firmy zajmującą się obrotem nieruchomościami i doradztwem prawnym.

Nasza rozmowa ma dotyczyć prowadzonej przez Ciebie działalności gospodarczej, Twojego poglądu na temat przedsiębiorczości oraz planów na przyszłość. Mógłbyś na początek opowiedzieć parę słów o Sobie oraz o Estates and Solutions?

Mam 25 lat i z wykształcenia jestem prawnikiem. Ukończyłem wyższe studia magisterskie na kierunku prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów praktykowałem w kilku kancelariach prawnych, aby wraz z wiedzą teoretyczną nabyć także praktycznego obycia z prawem i podszkolić swoje umiejętności miękkie. W wyniku tych doświadczeń zdecydowałem się na założenie swojej własnej firmy w zakresie usług prawnych – Estates and Solutions.

Jakiego rodzaju usługi świadczy Twoja firma?

Głównym celem Estates and Solutions jest działalność w zakresie obrotu nieruchomościami. Przede wszystkim jest to szeroko rozumiane pośrednictwo. Moja firma stara się pomóc osobom, które chcą zainwestować swoje środki w nieruchomość lub też uzyskać nowe środki sprzedając lub wynajmując swoje nieruchomości. Estates and Solutions prowadzi zarówno większych inwestorów, przedsiębiorców, których przedmiotem zainteresowania są hotele, apartamentowce i inne nieruchomości usługowe, ale także przyjmowane są sprawy na przykład w sprawie sprzedaży, wynajmu pojedynczych mieszkań. Ponadto moja firma świadczy usługi z zakresu samego doradztwa prawnego przy wykonywaniu wymienionych wyżej czynności.

Brzmi interesująco. Mógłbyś opowiedzieć czym kierowałeś się przy zakładaniu działalności gospodarczej i na co szczególnie zwracałeś uwagę?

Pomysł założenia firmy w tej branży powstał głównie ze względu na moje doświadczenie teoretyczne, jak i praktyczne w zakresie doradztwa prawnego, szczególnie związanego z prawem nieruchomości. Bardzo lubię prawo, a także pracę z ludźmi – negocjacje, doradztwo, udzielanie pomocy prawnej. Ponadto zawsze interesowało mnie założenie swojej działalności gospodarczej, decydowanie o sprawach firmy i co ważne, osobiste organizowanie czasu i sposobu pracy. Te wszystkie czynniki zadecydowały o tym że powstała firma Estates and Solutions.

Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, starałeś się z całą pewnością robić wszystko dokładnie, żeby uzyskać dobre opinie oraz zyskać rozpoznawalność na rynku.

Tak, zdecydowanie. Dbałem o to, żeby w kontaktach z kontrahentami zachowywać pełen profesjonalizm i rzetelne podejście do sprawy. Zawsze staram się starannie wyjaśniać wszystkie kwestie prawne oraz negocjować w sposób efektywny oraz racjonalny warunki zawieranych umów. Starałem się też prowadzić marketing i dotrzeć do potencjalnych klientów w sposób adekwatny to dzisiejszych oczekiwań i warunków panujących na rynku.

Właśnie, we wprowadzeniu do wywiadu zostało zaznaczone, że postanowiłeś uwzględnić przy prowadzeniu swojej firmy dynamikę i innowacyjność panujące obecnie na rynku.

Jest to prawda. Szczególnie jeśli chodzi o marketing i dotarcie do potencjalnych klientów, tak jak o tym wspomniałem wyżej. W dużej mierze zadbałem o rozwinięty marketing internetowy. Założyłem kilka kont na portalach społecznościowych, i starałem się na nich informować o etapach rozwoju firmy, świadczonych przez nią usługach, a także jej osiągnięciach. Ponadto w sposób tradycyjny, odbywałem liczne podróże, spotkania podczas, których nawiązywałem współpracę biznesową.

Jakie masz plany związane z rozwojem Estates and Solutions ?

Chciałbym dotrzeć do jeszcze większej ilości odbiorców usług w różnych miastach. Ponadto, myślę o współpracy z partnerami biznesowymi, którzy prowadzą swoje działalności gospodarcze w innych krajach np. Stanach Zjednoczonych.

Bardzo ambitnie i ciekawie. Życzę więc powodzenia i dziękuję za rozmowę.

Dziękuję bardzo.

Show Buttons
Hide Buttons