Świętokrzyskiego Forum Biznesu

 

Raportowanie ESG, kierunki ekspansji zagranicznej i zrównoważone przywództwo – w Bałtowie porozmawiają o szansach i wyzwaniach dzisiejszego biznes.

Jak przebić się na zagraniczne rynki, jakie wartości niesie za sobą zrównoważone przywództwo oraz jak przygotować się do obowiązku raportowania ESG  – to główne tematy, o których dyskutować będą eksperci podczas Świętokrzyskiego Forum Biznesu w Bałtowie. Partnerem strategicznym konferencji jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)

Wydarzenie odbędzie się 23 listopada w malowniczej scenerii Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

Świętokrzyskie Forum Biznesu to wydarzenie zarówno dla małych, średnich jak i dużych przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać i szukają nowych rozwiązań i pomysłów. Eksperci, którzy przyjęli nasze zaproszenie dają gwarancję, że będzie to przestrzeń wartościowej, praktycznej wiedzy o najważniejszych aspektach dzisiejszego biznesu – wyzwaniach, szansach na rozwój i dostępnych formach wsparcia. Oprócz strony merytorycznej to także fantastyczne forum wymiany doświadczeń i nawiązania nowych relacji – podkreśla Monika Lichota – współorganizatorka wydarzenia, Prezes MOVON Sp. z o.o., założycielka Elite Business Club by Akademia Kobiet, współwłaścicielka restauracji „Bałtowski Zapiecek” .

Jednym z kluczowych tematów Forum będzie unijna dyrektywa CRSD dotycząca sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju, która weszła w życie 5 stycznia 2023 roku. Zaproszeni eksperci opowiadać będą jaki wpływ na rozwój firm będą miały nowe unijne przepisy oraz jak przygotować zespoły do wdrażania i raportowania polityki zrównoważonego rozwoju. Podczas debaty zaproszeni goście spróbują odpowiedzieć na pytanie czy unijna dyrektywa i jej wymogi są tylko wyzwaniem czy może również szansą dla polskich przedsiębiorców.

Świętokrzyskie Forum Biznesu poświęcone będzie także tematyce ekspansji rodzimych firm na rynki zagraniczne. Eksperci z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która jest partnerem strategicznym wydarzenia, opowiedzą o obszarach wsparcia polskich przedsiębiorców przez PAIH. Rządowa agencja od 2003 roku promuje krajowe produkty i usługi na świecie oraz pomaga polskim biznesom w pokonywaniu procedur administracyjnych dotyczących konkretnych przedsięwzięć za granicą. Goście wydarzenie rozmawiać będą również o zrównoważonym przywództwie i coraz większej, ale wciąż niewystarczającej roli kobiet w zarządzaniu biznesem, a także wartościach jakie niesienie za sobą zrównoważony leadership.

Jeden z paneli Forum poświęcony będzie nowym możliwościom biznesowym jakie otwierają się przed przedsiębiorcami w regionie świętokrzyskim w kontekście transformacji energetycznej. Szczególnie jeśli chodzi o zielony wodór i Centralną Dolinę Wodorową, która w październiku zainaugurowała działalność w Kiecach. Produkcja zeroemisyjnej energii z tego odnawialnego źródła już dziś identyfikowana jest jako ogromna szansa na rozwój regionu, co stwarza ogrom możliwości rozwoju dla rodzimych przedsiębiorców.

Obecni na konferencji eksperci przybliżą uczestnikom potencjalne rozwiązania zaadaptowania obecnych biznesów do przyszłych wyzwań rynkowych, a  o możliwych formach wsparcia finansowego, również w kontekście zielonego wodoru, opowiedzą przedstawiciele Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego, Świętokrzyskiego Funduszu Rozwoju, Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz Urzędu Marszałkowskiego.

 

Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się na stronie:

https://forum-biznesowe-ebc.pl/

 

Liczba uczestników jest ograniczona.

 

Organizatorami Świętokrzyskiego Forum Biznesu są DLF Invest Sp. z o.o., firma MOVON Sp. z o.o., Elite Business Club by Akademia Kobiet oraz agencja marketingowa Park Promocji.

Partnerem strategicznym jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH).

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły dziennik „Rzeczpospolita” oraz portal rp.pl, a także Focus On Business, biznes2biznes.com, gazeta-msp.pl, Magazyn Ludzi Biznesu – przedsiębiorcy@eu,  Klub Integracji Europejskiej, Express Biznesu, Tygrysy Biznesu oraz telewizja TVP3 Kielce i Radio Ostrowiec.

Show Buttons
Hide Buttons