Szukasz nowej ścieżki kariery? Zostań testerem!

 

Rozglądasz się za nowymi szansami w swojej karierze zawodowej? Chcesz się przebranżowić i szukasz ciekawego kierunku? A może szukasz okazji na dorobienie do domowego budżetu i potrzebujesz przyszłościowych kursów i szkoleń? Sprawdź, czy tester automatyzujący to zajęcie dla Ciebie, zobacz, co może zaoferować Ci kurs online i jakie perspektywy zawodowe zyskasz po jego ukończeniu!

Czy warto robić dodatkowe kursy niezależnie od branży, w której się pracuje?

Razem z rosnącą inflacją, wzrostem cen produktów i zbliżającą się zimą, w której trakcie zapowiadane są podwyżki cen energii, coraz więcej osób rozgląda się za lepiej płatną pracą lub dodatkowym dochodem, pozwalającym na oszczędzanie większej ilości pieniędzy i zwiększenie dochodów. Jednym ze sprawdzonych sposobów na poprawienie swojej sytuacji finansowej, jest nabywanie nowych umiejętności i dokształcanie się, zarówno we własnej branży, jak i w innych.

Internet pozwala na bardzo szybki i łatwo dostęp do szerokiej bazy różnych kursów internetowych, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Przed wyborem kursu, warto zapoznać się z kompetencjami osoby, która kurs prowadzi oraz opiniami na temat tego szkolenia. W internecie każdy może się podawać za kogoś innego, więc warto weryfikować wykształcenie i dokonania każdej osoby, która sprzedaje swoje kursy online. Informacji o kursach można szukać na stronach internetowych, grupach branżowych lub wśród osób działających w danej branży. Warto także dobrze zapoznać się z sylabusem każdego kursu oraz umiejętnościami i certyfikatami, które można dzięki niemu nabyć, zwłaszcza jeśli jest to kurs płatny.

Czy warto inwestować w kurs testera automatyzującego?

Im więcej aplikacji, stron i funkcji jest dostępnych online, tym więcej pojawia się ofert pracy w formie testerów. Automatyzacja różnych rejonów życia, optymalizacja procesów zakupowych i rozwijanie indywidualnego podejścia do konsumenta, tworzy nowe miejsca pracy, z których mogą skorzystać osoby, które planują przebranżowienie się lub zwiększenie swoich kompetencji o rolę testera. Jednym z kluczowych zawodów na rynku testerów, jest tester automatyzacji. Taka osoba jest odpowiedzialna za fachową ocenę stron i programów. Jest to element branży IT, a więc każda osoba, która znajdzie pracę jako tester automatyzujący, musi zdobyć wiedzę z zakresu automatyzacji oraz umiejętności programistyczne. W tym zawodzie liczy się skrupulatność i dokładność, nieszablonowy sposób myślenia, asertywność, komunikatywność i umiejętność zwracania uwagi na detale.

Szkolenie na testera można zaliczyć online, na przykład nas stronie https://futurecollars.com/kursy/tester-automatyzujacy/.

Jak wygląda kurs na testera automatyzującego?

Kurs na testera automatyzacji ma kilka najważniejszych punktów. Pierwsza z nich to zrozumienie branży i potrzeby automatyzacji, czyli poznanie źródła tych potrzeb, a także wady i zalety stosowania automatyzacji. Następnym krokiem jest poznanie struktury stron i aplikacji, na których tester będzie pracować. Rozeznanie w strukturze tych dwóch rzeczy oraz poznanie protokołów HTTP i SOAP pozwala na dogłębne zrozumienie problemów i oczekiwań w wybranej gałęzi IT. W zakres kursu wchodzi także poznanie standardów komunikacji w aplikacjach i serwisach internetowych oraz podstawy programowania w środowisku Java. Szkolenie obejmuje kurs z użytkowania najważniejszych narzędzi testerskich oraz zasady budowania serwisów.

W ten sposób każdy uczestnik kursu zdobywa nie tylko informacje na temat testowania, ale także umiejętności korzystania z najważniejszych narzędzi testerskich, słownictwo branżowe i podstawy działania w branży. W trakcie trwania kursu uczestnicy mogą tworzyć swoje portfolio, które ułatwi im szybki start w nowej branży. 

Show Buttons
Hide Buttons