Terapia przeciwko wypadaniu włosów

Uroda i gęstość włosów odzwierciedlają stan zdrowia organizmu, dlatego dla wielu kobiet i mężczyzn w różnym wieku wypadanie włosów stanowi poważny problem. Wzmożona przedwczesna utrata włosów dotyka zarówno aspektu samopoczucia, jak i zdrowia.

Doskonałą profilaktykę i leczenie dla wypadających włosów stanowić mogą trzy kluczowe zabiegi medycyny estetycznej: terapia osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia peptydowa oraz karboksyterapia.

Pierwszy z zabiegów – terapia osoczem bogatopłytkowym – to nowoczesna i znana, naturalna metoda wspierająca regenerację skóry i jej przydatków. Zabieg najszerzej znany jest pod nazwą „wampirzy lifting”.

Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na podaniu poprzez mezoterapię igłową preparatu zawierającego konkretne wyizolowane składniki krwi. Taki preparat uzyskuje się dzięki odwirowaniu krwi. Osocze bogatopłytkowe to, innymi słowy, osocze wzbogacone o trombocyty. Trombocyty z kolei to specjalistyczne komórki, które w przestrzeni skóry uwalniają czynniki wzrostowe odpowiadające nie tylko za regenerację i zdrowie skóry, ale także za podziały komórkowe w okolicy mieszka włosowego. Te skomplikowane biologicznie procesy wzmacniają istniejące już włosy oraz pobudzają wzrost nowych. Terapia osoczem bogatopłytkowym to doskonałe, bezpieczne rozwiązanie, nieniosące ze sobą ryzyka alergii i powikłań. Zabieg cieszy się szczególnym powodzeniem, ponieważ posiada właściwości wyciszania wszelkich stanów zapalnych, które przyczyniają się do wzmożonej utraty włosów.

Doskonałe wzmocnienie dla terapii osoczem bogatopłytkowym stanowić będzie mezoterapia odrębnym preparatem znanym pod nazwą Dr. Cyj Hair Filler. Jego cechą charakterystyczną jest obecność peptydów, czyli białek, które pobudzają wzrost zdrowych i mocnych włosów. Co istotne, ten innowacyjny specyfik zawiera kwas hialuronowy, dzięki któremu preparat w skórze zyskuje przedłużone działanie do dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu. Dr. Cyj w swoim składzie posiada siedem peptydów, które odpowiadają za zagęszczenie i wzrost włosów, a także za wzmocnienie w pewnym stopniu ich utraconej pigmentacji.

Dzięki dostarczonym do skóry głowy peptydom wyrastają zdrowe włosy, ale także zmniejsza się ryzyko ich późniejszego wykruszenia.

Zarówno osocze bogatopłytkowe, jak i mezoterapia peptydowa oddziaływują na DNA komórek włosa, a pod ich wpływem stymulowane są pożądane i hamowane niepożądane procesy biologiczne.
Ostatni z zabiegów – karboksyterapia – stanowić może doskonałe uzupełnienie osocza bogatopłytkowego i mezoterapii peptydowej w terapii przeciwko wypadaniu włosów. Co więcej, prawidłowe wykonanie zabiegu karboksyterapii pozwala na natychmiastowe powstrzymanie nadmiernego wypadania.

W zabiegu karbosyterapii skóry głowy wykorzystuje się dwutlenek węgla, który podaje się igłą pod skórę, wywołując szereg znakomitych skutków biologicznych. Najważniejszym z nich jest wzmożony metabolizm i wymiana gazowa w komórkach skóry.

Zwiększone ukrwienie w obrębie korzenia włosa poprawia odżywienie żywych tkanek, przez co potencjalnie wydłuża się faza, w której włos wzrasta i pozostaje na dłużej osadzony w skórze głowy. Karboksyterapia intensyfikuje wchłanianie preparatu osocza czy innej mezoterapii, a także produktów do pielęgnacji osłabionych włosów.

Opisane powyżej zabiegi najlepiej sprawdzają się w terapii łączonej. W ten sposób skóra zyskuje niezbędne składniki i warunki do wytworzenia i utrzymania zdrowego włosa. Skutkiem połączenia zabiegów jest także odbita od nasady fryzura, ponieważ łodyga wyrastających włosów staje się grubsza i zdrowsza.

Niezależnie od stosowania przedstawionych terapii istotne jest także zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów i ukierunkowanie leczenia, ponieważ większość dolegliwości wywołujących wypadanie ma charakter przewlekły i niesie ze sobą ryzyko nawrotu.

Istotna jest także zdrowa, bogata w owoce i warzywa dieta, czyli tak zwane postępowanie prozdrowotne, do którego również zaliczamy ograniczenie spożywania alkoholu i odpowiednią ilość snu. Doskonałym wsparciem dla terapii okazują się też masaże skóry głowy i karku, które zmniejszają napięcie mięśniowe, pozwalając krwi swobodnie krążyć.

Wszystkie powyższe zabiegi najlepiej działają zastosowane odpowiednio wcześnie; nie warto czekać – im szybciej podejmiemy decyzję o powstrzymaniu wypadania włosów, tym większe będzie powodzenie terapii.

Joanna Marchewska, kosmetolog i pielęgniarka

www.klinikamlodosci.com

Show Buttons
Hide Buttons