Wywiad z Agnieszką Jaworską projektantka mody.

„Powiedz jaka jesteś, powiedz co lubisz, powiedz czego oczekujesz, a ja uszyję dla Ciebie wyjątkowe kreacje” – to jej motto. Z ogromnym zaangażowaniem tworzy wyjątkowe projekty. Zaspokaja pragnienia kobiet, by czuły się wyjątkowo. Wywiad z Agnieszką Jaworską projektantka mody, która podąża za swoimi marzeniami pomagając jednocześnie spełnić marzenia innych kobiet.

Jak zaczęła się Pani przygoda z projektowaniem?

Moja przygoda z projektowaniem i szyciem rozpoczęła się od momentu uszycia dla siebie sukni ślubnej, a było to dwadzieścia parę lat temu.  Późniejsze kreacje, ubiory szyłam dla rodziny. Kierowałam się moim mottem „Powiedz jaka jesteś, powiedz co lubisz, powiedz czego oczekujesz, a ja uszyję dla Ciebie wyjątkowe kreacje” to motto jest w moim sercu do dziś.

Projektanta trudno nie zapytać o inspirację

Chciałabym dodać, że jestem również wykonawcą moich projektów podkreślonym wieloletnim doświadczeniem. Świat mody, ekskluzywna moda jest jedna z moich inspiracji i łącze ją z człowiekiem, z jego osobowością i jak już wcześniej wspomniałam odnoszę się do motta. Inspiracją mogą być również wszystkie dobre wydarzenia i emocje.

Czy każda rzecz, którą Pani sprzedaje, szyję własnoręcznie czy tylko projektuje?

Tak jak wspomniałam wcześniej nie tylko projektuje ubrania dla indywidualnych kobiet, ale również je wykonuję. Dzięki temu dopilnuję każdego detalu, szczegółu dzięki temu projekty i wykonanie są na wysokim poziomie.

 Jakimi kobietami są Pani klientki?

Wymagającymi, które chcą podkreślić indywidualność swojej osoby.

Zaczynała Pani od projektowania sukien ślubnych. Panny młode należą do grupy konsumentek, które najtrudniej zadowolić, wybierają kreacje na najważniejszy dzień w swoim życiu. Co składa się na cały proces wybierania tej idealnej sukni? 

Odpowiedź na to pytanie jest rzeczą indywidualną. Jedne klientki przychodzą z polecenia i omijamy proces poznawania się i zaufania sobie nawzajem w kwestii doboru kreacji, z nowymi klientkami muszę zachować proces powstania sukni.  

Polskim projektantom trudno się przebić na rynku. Konkurencja jest ogromna. Czym Pani projekty różnią się od innych?

Nie tylko projekty, ale indywidualne podejście do klientki. Potrafię wysłuchać kobiety, kierując się moim mottem. Klientka współuczestniczy w tworzeniu projektu. Jest to nasza wspólna praca. Oczywiście mam też swoje indywidualne projekty, które są podkreśleniem moim przeżyć.

Jest Pani właścicielką Atelier Szycia Miarowego, który funkcjonuje w Poznaniu. Gdzie jeszcze można kupić Pani kreacje?

Prowadziłam kiedyś Atelier Szycia Miarowego w Poznaniu, dwa lata temu przeniosłam się do Warszawy na ulicę Hożą 39/38 i tutaj chcę kontynuować moją pasję tworzenia ekskluzywnej mody. Obecne miejsce, w którym powstaję Atelier Szycia Miarowego znajduję się w odresturowanej, przedwojennej kamienicy, w której mieszkała słynna diwa operowa Wiktoria Kawecka. Mogę nawet powiedzieć, że inspiruję mnie ona i czuję jej aurę.

Udziela się Pani w wielu inicjatywach charytatywnych. Jako pierwsza w Polsce zorganizowała Pani pokaz mody z udziałem modelek z niepełnosprawnością. Proszę powiedzieć coś więcej o tym wspaniałym przedsięwzięciu… 

Podczas charytatywnego pokazu mody „Moda – Pasja – Zmiana” z udziałem modelek z niepełnosprawnością, zostały zaprezentowane moje autorskie projekty. To pierwszy w kraju pokaz mody, w którym wzięły udział modelki na wózkach inwalidzkich. Na wybiegu pojawiły się dziewczyny z fundacji Jedyna Taka oraz modelki z agencji modelek Butterfly. Wśród nich były zarówno dziewczyny pełnosprawne, jak i te, które na co dzień poruszają się na wózkach inwalidzkich. Ubrałam, wystylizowałam modelki w moje kreację a reszta współuczestników zajęła się resztą.

Prowadzenie własnej marki modowej to nie tylko trudne zadanie i ogromne wyzwanie, ale także ryzyko i odpowiedzialność. Jaki jest Pani klucz do sukcesu? 

Uwielbiam szyć dla siebie! Żałuję, że nie umiem szyć butów i trudnych w wykonaniu torebek.

Czy jest coś, czego nigdy by Pani nie założyła? 🙂

Kreszowanego dresu (śmiech)

Jakiej rady udzieliłaby Pani początkującym projektantom?

Młodym projektantom radzę nie rezygnować z własnych pomysłów, ale też podpatrywać znanych kreatorów mody i mistrzów krawiectwa odzieżowego. A przy tym wszystkim mieć cierpliwość i pokorę 

Moje atelier można znaleźć na stronie internetowej  www.agnieszkajaworska.pl, oraz portalach społecznościowych. Zapraszam także do kontaktu projektantka@agnieszkajaworska.pl

Dziękuję za rozmowę

Justyna Nakonieczna

 

Zdjęcia : Katarzyna Jarzemska

 

Show Buttons
Hide Buttons