Cena czy jakość, czyli co jest ważne przy wyborze oferty energii dla firmy

 

Prowadzenie firmy jest kosztowne, z tym zgodzi się wielu przedsiębiorców. Dlatego tak ważne jest, żeby nie przepłacać i dokonywać dobrych wyborów. Wbrew temu, co może się pozornie wydawać, dużo miejsca na podejmowanie decyzji jest również w kwestiach oferty energii dla firmy. Jakie są to aspekty? O czym trzeba pamiętać?

Cena w ofercie prądu dla firm

Prąd w firmie wydaje Ci się o tyle prostą sprawą, że nie widzisz zbyt wielu możliwości wyboru jeśli chodzi o ofertę? Nic bardziej mylnego. Energia dla biznesu to dziedzina, w której przedsiębiorca czy osoba zarządzająca firmą ma do podjęcia wiele decyzji. Nie warto wybierać pierwszej z brzegu oferty, którą znajdziesz w internecie, czy na którą będzie Cię namawiał sprzedawca. Nie zawsze najkorzystniejsza będzie też propozycja najprostsza. Czy najbardziej opłacalna oferta to ta najtańsza? Otóż niekoniecznie.

W biznesie liczą się koszty, to jasne. Dobrze więc, jeśli udaje się je ograniczyć, szczególnie w sprawach takich jak rachunki za prąd – koniecznych, ale niekoniecznie najważniejszych z punktu widzenia rozwoju firmy. Cena energii jest kluczowym elementem w ofertach prądu dla biznesu. Wielu przedsiębiorców robi jednak błąd, sądząc, że kwota za kilowatogodzinę jest jedyną rzeczą, na którą warto zwracać uwagę. Nie zawsze najbardziej opłacalna czy najtańsza oferta będzie oznaczała wprost najniższą stawkę. Czasami należy zwrócić uwagę na dodatkowe rabaty czy upusty, a także okresowe promocje. W ten sposób można uzyskać np. nawet 10% rabatu od ceny taryfowej na cały okres trwania umowy. Tego typu rozwiązanie dla biznesu jest dostępne m.in. w ofercie innogy Polska.

Sprzedawcy prądu często też decydują się obniżać ceny z uwagi na wybór przez przedsiębiorcę elektronicznej faktury czy postawienie przez niego na dłuższą umowę. Ważnym składnikiem faktur za energię jest również opłata handlowa – jej wysokość jest zróżnicowana w ofertach, więc warto wybierać te, w których jest ona niższa.

W kwestii cen i opłacalności bardzo istotny jest też wybór odpowiedniej taryfy – dopasowanej do modelu biznesu. Taryfa z jednolitą stawką w ciągu doby, z podziałem na strefy, a może nocna? Wszystko zależy od sposobu pracy w firmie.

EKOnomiczna firma – przyszłościowy wybór

Dbanie o środowisko zyskuje na znaczeniu, a aspekt ten staje się istotny również dla przedsiębiorstw. Proekologiczne oferty mogą się okazać bardzo opłacalne dla biznesu z uwagi na korzyści wizerunkowe. Przedsiębiorcy często twierdzą, że nie mają środków na to, aby promować ekologię czy stawiać na przyjazne środowisku inicjatywy. Zapominają jednak, że biznes należy rozpatrywać zawsze w dłuższej perspektywie. A w tej naprawdę opłaca się wspierać naturę.

Po pierwsze dlatego, że wzmocni to renomę marki. Już naprawdę mnóstwo ludzi zwraca uwagę na ekologię. To przecież potencjalni klienci! Warto przekonać ich do siebie podejściem do biznesu opartym na zrównoważonym rozwoju. Dla tych, którzy zdecydują się na wspieranie środowiska, stworzono oferty z gwarancjami pochodzenia energii. W zamian za kilkuzłotową miesięczną opłatę przedsiębiorca otrzymuje potwierdzenie, że ilość energii równa zużyciu w firmie, zostaje wytworzona w odnawialnym źródle. Proste, a skuteczne.

Po drugie, postawienie na przyjazne środowisku inicjatywy to też bezpośrednie oszczędności. Przykładem jest tu fotowoltaika. Panele, dzięki którym energia ze słońca przetwarzana jest na prąd, zapewniają firmie dostęp do darmowego źródła energii. Oczywiście najpierw konieczne jest poniesienie kosztów inwestycji w instalację, ale istnieje wiele programów, które tego typu inicjatywy wspierają i ułatwiają – warto skorzystać z dofinansowań. Poza tym instalacja fotowoltaiczna to wkład w rozwój firmy w dłuższej perspektywie – wybór opłacalny zarówno finansowo (korzystanie z darmowej energii ze słońca), jak i wizerunkowo (marka przyjazna środowisku, rozwijająca się w sposób zrównoważony).

Gwarancja spokoju i stabilności – zaufany sprzedawca

Na koniec trzeba również wspomnieć o bezpieczeństwie i wygodzie. Z pewnością żaden przedsiębiorca nie chce spędzać regularnie wielu godzin na obsłudze swojej umowy energetycznej i bieżących rachunków. Nie ma na to ani czasu ani ochoty. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać takiego sprzedawcę, który zapewni bezproblemowy kontakt oraz umożliwi łatwe i szybkie dokonywanie płatności czy załatwianie spraw przez internet.

Jaki sprzedawca prądu daje gwarancję wysokiej jakości obsługi, stabilnych dostaw prądu i pozwala niemal zapomnieć o formalnościach? Na pewno zaufany i sprawdzony. Taki, który na rynku ma już uznaną pozycję, funkcjonuje w branży od wielu lat, ma liczne grono klientów, którzy wystawiają mu pozytywne opinie. Zaufany sprzedawca energii często też może się poszczycić nagrodami i certyfikatami, które stanowią potwierdzenie jakości świadczonych usług. Dobrze jest zwracać uwagę na renomę marki sprzedawcy oraz na dodatkowe możliwości czy ułatwienia, które oferuje. Pozwala to uniknąć problemów i ograniczyć czas poświęcany dostawom energii do firmy do minimum, by mieć czas na rzeczy naprawdę ważne – a o to przecież chodzi, prawda?

Energia jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania firmy, ale nie musi być kosztowna. Warto pamiętać o tym, aby decydować o wyborze oferty prądu dla biznesu w sposób przemyślany, opierając się na wymienionych powyżej aspektach. W ten sposób poświęcając chwilę na decyzję, zaoszczędzić można wiele pieniędzy w budżecie firmy w dłuższej perspektywie. Rozsądna cena i wysoka jakość – to można połączyć!

Show Buttons
Hide Buttons