Cyfrowa transformacja teraz dostępna też dla MŚP

Brak poparcia ze strony kadry zarządzającej, opór wobec zmian i małe zainteresowanie inwestycjami w technologię to najczęstsze przyczyny braku strategii cyfrowej w MŚP. Sama technologia podsuwa jednak gotowe rozwiązanie – aplikacje biznesowe bez programowania. Sprawdź, jak wdrożyć cyfrową transformację bezboleśnie.

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie

Nieprzychylność biznesu wobec digitalizacji dotyczy nie tylko małych firm, korporacji również. Aż 43% badanych CIO wymieniło opór wobec zmian jako główną przeszkodę w skutecznej realizacji strategii cyfrowej (Harvey Nash/KPMG). Do tego dochodzi jeszcze problem braku specjalistów IT na rynku. Jednocześnie digitalizacja staje się kwestią „być albo nie być”. Cyfrowa transformacja zapewnia nie tylko zwiększenie wydajności, możliwość lepszego zaspokojenia potrzeb klientów, ale też znaczące oszczędności.Prawdą jest, że na rynku brakuje rozwiązań dostosowanych do możliwości i zasobów nie- wielkich przedsiębiorstw. Gotowe rozwiązania zazwyczaj są mało elastyczne, a wdrożenie dedykowanego systemu typu ERP jest czasochłonne i bardzo kosztowne. W niewielkich firmach problemem jest też brak rozeznania liderów na rynku usług IT i brak kompetencji w zespole, aby wykorzystać potencjał technologii. Przedsiębiorcy wolą inwestować czas i pieniądze w działania biznesowe czy szkolenia. Pytanie „co to będzie?” nasuwa się więc samo.

No code szansą dla MŚP

Tam, gdzie jedni widzą zagrożenie i ryzyko, inni dostrzegają potencjał i szansę. Tymi, którzy zauważyli to drugie byli właściciele Qalcwise, polskiego start-upu, który stworzył rozwiązanie unikalne na skalę światową. Qalcwise to platforma działająca w chmurze, która pozwala w prosty, elastyczny i ekonomiczny sposób zdigitalizować procesy zarządzane ręcznie, na papierze czy w Excelu. Do intuicyjnych aplikacji dostępnych na platformie można przenieść samodzielnie (bez udziału IT) dowolne procesy finansowe, kadrowo-płacowe, operacyjne, HR-owe, sprzedażowe itp.

Na czym polega unikalność Qalcwise?

Platforma w modelu SaaS (Software as a Service) opiera się na dynamicznie rozwijającej się na świecie technologii no code. No code pozwala tworzyć nawet zaawansowane systemy ludziom biznesu, bez umiejętności programowania. Twórcy Qalcwise stworzyli narzędzie do automatyzacji procesów, wykorzystując uniwersalny język biznesu, którym posługujemy się na co dzień – czyli arkusze kalkulacyjne. Do stworzenia własnej lub skonfigurowania gotowej, dostępnej na platformie aplikacji wystarczy więc znajomość Excela.Qalcwise to narzędzie tak proste, że nie potrzeba na żadnym etapie pomocy ze strony IT. Tak elastyczne, żeby aplikację można było w 100% dostosować do specyfiki firmy, a nie na odwrót. I na tym nie koniec! Aplikacje Qalcwise są nawet 70 razy tańsze niż tradycyjny software, a ich implementacja w firmie zajmuje… kilka dni.Aplikacje biznesowe Qalcwise to doskonała alternatywa dla tradycyjnych systemów i szansa na nadgonienie zaległości technologicznych przez firmy każdej wielkości. Prosta konfiguracja, pełne dopasowanie do firmy, łatwa adaptacja i szybka implementacja – to główne zalety technologii no-code i źródło popularności Qalcwise, z którego korzysta już ponad 100 tys. użytkowników w Polsce.Jeśli chcesz się przekonać, co Qalcwise może zrobić dla Ciebie napisz do nas i umów się na prezentację online: qalcwise@qalcwise.com.

 

Sylwia Ciemińska

Manager of Sales Qalcwise.com

 

 

Show Buttons
Hide Buttons