Inwestuj mądrze, dywersyfikuj ryzyko

Badania pokazują, że wciąż niewielu z nas widzi potrzebę oszczędzania na przyszłość. Nasze wymówki to brak wolnych środków, niewiedza czy nieznajomość pozornie skomplikowanych możliwości inwestycyjnych. Tymczasem zmiany w systemie emerytalnym oraz starzenie się naszego społeczeństwa powodują, że dodatkowe oszczędzanie staje się niezbędne do godnego życia na emeryturze.

Często słyszę pytanie: co wybrać, w co zainwestować, czy lokata bankowa jest lepszym rozwiązaniem czy jednak fundusze inwestycyjne? Powszechnie sądzimy, że oszczędności najlepiej przechowywać na lokatach bankowych, ponieważ będą tam bezpieczne. Niestety, czasy kiedy depozyty dawały przyzwoite odsetki, minęły. Obecnie lokaty są bardzo nisko oprocentowane, czyli przynoszą niewielki zysk.

Czyli ważny jest wybór instrumentu finansowego?

Oczywiście, że istotny. Wybór, który pozwoli nam na skuteczne zwiększanie majątku powinien wynikać z ryzyka, jakie chcemy podjąć, oraz oczekiwanych zysków. Lokata pozwala nam nie stracić, jeśli wybierzemy oprocentowanie nie niższe niż inflacja. W niewielu przypadkach jesteśmy w stanie na lokacie zarobić. Inwestowanie w fundusze daje nam większe szanse na zysk, choć jednocześnie niesie ze sobą ryzyko. Wybierając rozsądnie i inwestując w kilka produktów finansowych możemy zmaksymalizować zyski, zminimalizować potencjalne straty i zwiększyć swój majątek.

Jakie nowości przygotowała Aviva?

Jeśli chcemy zabezpieczyć finansowo przyszłość swoją i naszych bliskich, pomyślmy o inwestycjach w instrumenty finansowe dające możliwość osiągnięcia większego zysku. Do takich rozwiązań należy Aktywny Plan Inwestycyjny. Nasz nowy produkt powstał w odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby klientów, którzy chcieliby, aby ich oszczędności przynosiły wyższy zysk, jednak nie mają wystarczającej wiedzy o rynku inwestycyjnym, aby samodzielnie i skutecznie zarządzać swoimi środkami.

Czy zdradzi pani szczegóły?

Aktywny Plan Inwestycyjny to produkt oparty o trzy atrakcyjne fundusze inwestycyjne z oferty Aviva Investors TFI, połączone w aktywnie zarządzane trzy strategie o różnym potencjale zysku i poziomie ryzyka inwestycyjnego.

Czy są jakiekolwiek dodatkowe korzyści wynikające z tego konkretnego rozwiązania?

Ubezpieczenie gratis. Każdy Klient Aktywnego Planu Inwestycyjnego, po wypełnieniu osobnej elektronicznej deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia, ma prawo przystąpić do grupowego ubezpieczenia na życie – bez dodatkowych kosztów. W razie najgorszego, bliscy klienta otrzymają nie tylko środki zgromadzone w ramach planu, ale także dodatkowe 3% wartości aktywów jako świadczenie ubezpieczeniowe.

W jaki sposób można przystąpić do programu?

To proste. Zawsze do dyspozycji pozostaje agent.

Aktywny Plan Inwestycyjny

Trzy proste strategie inwestycyjne

• Produkt oparty o fundusze inwestycyjne

• Aktywne zarządzanie środkami klienta

• Ubezpieczenie na życie gratis

• Produkt przejrzysty kosztowo, brak ukrytych opłat

W ramach aktywnego zarządzania Planem, Towarzystwo raz na kwartał dostosuje udział środków każdego Uczestnika Planu do struktury wynikającej z wybranej przez Uczestnika Strategii. Każdy Uczestnik zostanie poinformowany o takiej zmianie w formie elektronicznej, a wiadomość wzbogacona zostanie o bieżący komentarz specjalistów zarządzających Funduszami Aviva Investors TFI SA.

 

 

EDYTA DZIANKOWSKA Specjalista ds. ubezpieczeń i inwestycji w firmie Aviva kontakt: tel. kom.: +48 501 033 977 e-mail: dziankowska.edyta@aviva.com.pl

 

 

Show Buttons
Hide Buttons