Biznes online przyszłości – Freedom Bosses

 

Wyobraźcie sobie, proszę, kobietę, która osiąga sukcesy w korporacjach, która pnie się po szczeblach kariery w międzynarodowych firmach, wykorzystując swoją wiedzę z ukończonych studiów, podyplomówek, MBA. Kobietę, która podróżuje służbowo po świecie, robiąc ponad dwieście lotów w roku, budując strategie, międzynarodowe zespoły, globalne kampanie. Kobietę, która jest spełniona zawodowo i wydaje się, że jest w miejscu, w którym zawsze chciała być. Wszyscy, patrząc na nią z boku, mogą ocenić jej karierę jako szczyt pragnień, a całe jej życie jako wymarzoną bajkę, w której każdy chciałby być głównym bohaterem.

Jest szczęśliwa? Jest. Jest spełniona? Jest. Może to będzie dla Was zaskoczeniem, jednak jej życie przestaje być już jej bajką, a ona przestaje chcieć w niej grać jakąkolwiek z ról. Dlaczego?

W głowie kobiety już dawno zrodziły się zgoła nowe marzenia. Wzbudziły się pragnienia, by mieć czas i pieniądze w jednym momencie, by podążać tam, dokąd podąża świat, podążać za globalnymi trendami, by zacząć budować swoje biznesowe imperium. Imperium online. Rozmawiając z ludźmi ze świata, wiedziała, że szczęściarzami są ci, którzy widzą możliwość biznesową tam, gdzie dla innych jest ona jeszcze wciąż niewidoczna.

Coraz silniejsze stawało się jej marzenie, by odrzucić karierę na etacie, by być samą dla siebie szefem, by nie być już zatrudnioną na rzecz spełniania marzeń obcych ludzi. By móc mieć nie tylko 26 dni urlopu wykorzystywanych wówczas, gdy nie ma spotkań zarządu, planowania budżetowego czy składania planów marketingowych. W głowie kobiety powstało marzenie, by stworzyć swoją ścieżkę kariery, a nie dalej realizować tę firmową, by nie brakowało jej stanowisk, na które może awansować, by nie musiała martwić się o szklany sufit, który, umówmy się, czeka na nas wszystkich – tych ambitnych, chcących wiele, tych z otwartymi umysłami. Obserwując rzeczywistość, ta kobieta już wiedziała, że zmieniający się świat niesie za sobą nowe możliwości. Możliwości posiadania luksusu w postaci pracy, z kim się chce, a nie z kim się musi, skąd się chce, a nie skąd się musi, i jak się chce, a nie jak chce np. szef. Wiem, że dziś, po dwóch latach pandemii, pomyślicie, że to nie są żadne nader oryginalne pragnienia. Dziś niemal wszyscy pragną podobnie. Chcą pracować zdalnie, nie musieć słuchać rozkazów innych i nikomu nie podlegać. Móc pracować, decydować, co, kiedy i jak robimy, i oczywiście, co jest kluczowe, zarabiać przy okazji solidne pieniądze, najlepiej pasywnie. Jednak ponad sześć lat temu nie było to tak oczywiste jak dziś. Konfucjusz, co prawda, mawiał już wieki temu: „wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w twoim życiu”, jednak cytaty cytatami, a życie życiem. Czy słowa mędrców można wcielić w codzienność? Czy można z nich zbudować realne życie?

Kobieta, o której Wam piszę, zdecydowała się, by to sprawdzić. Co więcej, postanowiła udowodnić, że jeśli mądrości z cytatów przełożą się na jej rzeczywistość, to stworzy przestrzeń, w której umożliwi taki rozwój każdej osobie, która będzie miała podobne marzenie jak ona sama – marzenie o wolności czasowej i finansowej.

Minęło ponad pięć lat, obserwuję ją wciąż uważnie. Przyglądam się. Podpatruję ją. Kibicuję z ukrycia. Obserwuję jej determinację, energię, pasję w tworzeniu nowej rzeczywostości dla ludzi, którzy pragną więcej, mocniej, bardziej, którzy pragną nie mieć życia zawodowego oczywistego i nudnego jak nekrolog. Jej zapał elektryzuje osoby z otwartymi umysłami, które za Vivian Green powtarzają: „że nie warto czekać, aż burza minie, że warto nauczyć się tańczyć w deszczu”. Patrzę na nią, jak bardzo odważnie, często pod prąd głównego nurtu przekonań otoczenia, bez względu na opinię otaczającego ją świata, z ogromnym zapałem i pasją, skupiona osiąga swój cel. Jak kierowana intuicją i biznesowym instynktem inspiruje innych, by widzieć świat nie takim, jakim jest, ale jakim może być. Obserwuję ją każdego dnia. Obserwuję ją w offlinie i onlinie. Obserwuję ją w …lustrze. I wiecie co? Już wiem, że marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Sprawdziłam to. Dziś z perspektywy lat wiem, że decyzja o tym, by podążać za swoją intuicją, wbrew sprzeciwom tłumów, by stworzyć biznes w oparciu o nadchodzące światowe trendy, by stworzyć własny biznes online, była najlepszą decyzją zawodową w moim życiu. Choć wówczas była ona mało popularna – uwierzcie mi. W tamtym czasie mało kto myślał o onlinie, mało kto dostrzegał możliwości w zarabianiu w sieci. Mało kto wiedział, co to znaczy system afiliacyjny, a też mało kto był gotowy na budowanie biznesu w oparciu o międzynarodowy networking. Niewielu potrafiło dostrzec i właściwie bez zbędnych stereotypów ocenić wartości, jakie niesie ze sobą dobry networking pełen narzędzi, zaprojektowanych tak, by zarabiać w sposób skuteczny, elegancki i efektywny. Ale co najważniejsze, narzędzi, które jakże idealnie wpisują się w dzisiejszą światową sytuację i odpowiadają trendom na rynku pracy, zmianom pokoleniowym czy obecnym preferencjom konsumenckim. Wybranie systemu afiliacyjnego dla mnie osobiście wpisało się w moją „ścieżkę idealnej kariery”, która od dawna dojrzewała w mojej głowie. Mój plan B dziś jest skutecznym planem B, ale też bardzo często po prostu planem A na przyszłość dla tysięcy osob, które ze mną współpracują. Dlaczego? Argumenty można by mnożyć. Pozwól, że wymienię kilka z mojego punktu widzenia najważniejszych:

 • Brak jakichkolwiek kosztów i inwestycji a co za tym idzie, brak jakiegokolwiek ryzyka.
 • Możliwość zarabiania już od pierwszego dnia w oparciu o sprawdzony model i know-how zespołu.
 • Dostęp do narzędzi biznesowych, za które normalnie trzeba zapłacić grube dziesiątki tysięcy złotych.
 • Transparentny model wynagradzania, który zapewnia stanowiska i związane z nimi wynagrodzenia dla każdego, kto ma ochotę i zainwestuje czas oraz enegię, by je osiągnąć.
 • Możliwość skompresowania 40 lat pracy w 4–5 lat mądrej pracy dającej 5–6-cyfrowy dochód pasywny w skali miesiąca.
 • Możliwość pracy z każdego miejsca na ziemi dzięki narzędziom online i e-biuru zawartym w aplikacji na telefonie.
 • Możliwość budowania biznesu w oparciu o własne wartości i osobowość.
 • No i wreszcie szansa na zbudowanie aktywów, które się dziedziczą. Zgromadzony kapitał możesz zaś wykorzystać dowolnie, np. by otworzyć swój upragniony biznes, na który nie miałeś do tej pory ani czasu, ani pieniędzy, przykładowo restaurację czy własną markę spersonalizowanych szpilek.

Wybranie spośród ponad 50 tys. firm networkingowych na świecie tej właściwej i sprawdzonej jest gwarancją uzyskania dźwigni biznesowej, która jak kula śnieżna rozpędzając się, pozwoli Ci zarabiać krocie.

Dziś afiliacja oparta na biznesie online to strzał w dziesiątkę i warto spojrzeć na nią przychylnie, kreując swoją przyszłość. Bo liczą się fakty. Według Forbes w ciągu następnych pięciu lat niemal 80 milionów osob będzie szukało pracy zdalnej. A pokolenia, które dziś stanowią większość masy pracującej, chcą pracować jako freelancerzy, chcą być niezależni, wolni i móc zarządzać swoim czasem. Chcą pracować z domu, restauracji czy plaży. Chcą mieć swój biznes w zasięgu swojej ręki, z pozycji telefonu czy komputera i realizując siebie, zarabiać solidne pieniądze. Dziś autonomiczne jednostki coraz skuteczniej pragną wyrwać się ze szponów złotych klatek korporacji, co więcej, coraz częściej do tej klatki w ogóle wchodzić nie chcą. Stają wówczas przed wyborem innej drogi – założeniem tradycyjnego biznesu, biznesu online czy może biznesu online w oparciu o jakże modny już dziś networking. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie online wniknął właściwie w każdą dziedzinę życia, warto zdecydować się na e-biznes, który obecnie bije rekordy popularności. A tym bardziej biznes networkingowy, którego od kilku już lat uczą na najbardziej prestiżowych uczelniach świata, takich jak np. Uniwersytet w Cambrige czy Preston. Networking oparty na onlinie staje się viralem i chyba śmiało można posunąć się do stwierdzenia, że jest już bezsprzeczną przyszłością biznesu i całego naszego świata.

Bez względu na to, w jakim miejscu swojego zawodowego życia jesteś, warto przeanalizować fakty, by wybrać najkorzystniejszą opcję dla Ciebie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i szukasz drugiej czy trzeciej nogi biznesowej, może się okazać, że dźwignia, która stała się moim lifestyle’em, wpisze się w Twoje potrzeby.

Jeśli jesteś na etacie, ale czujesz, że drzemie w Tobie potencjał i jak wulkan czasami wybucha, popychając Cię do działania, może się okazać, że jak poznasz istnienie innej opcji, równie, a niekiedy dla niektórych nawet bardziej atrakcyjnej, zechcesz wykorzystać swoje doświadczenie i drzemiący w Tobie potencjał, by zbudować coś trwałego i nienarażającego Cię na utratę statusu społecznego.

Jeśli kochasz social media i są one Twoją mocną stroną, zmonetyzuj je, a jak mawiał Konfucjusz, nie przepracujesz ani jednego dnia.

Jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w biznesie i jedyne, co wiesz na pewno, to to, że chcesz pracować z każdego miejsca na ziemi, dobrze wybrany networking będzie dla Ciebie doskonałym startem, by zgromadzić kapitał, który następnie wykorzystasz na to, czego zapragniesz. Pozwól, że kierując się doświadczeniem, podpowiem Ci, na co zwrócić szczególną uwagę, rozglądając się dziś za propozycją biznesową. Okazuje się, że skrupulatne przeanalizowanie pięciu czynników sukcesu może zaoszczędzić Ci mnóstwo rozczarowań, zbędnych inwestycji i może mieć olbrzymi wpływ na to, czy Twój nowy e-projekt wypali, czy też skończy się fiaskiem.

 1. TRENDY

Sprawdź, czy propozycja biznesowa, którą rozważasz, jest w trendzie. Czy jest tylko modna. Pamiętaj, że to trendy wkładają pieniądze do Twojej kieszeni. To one czynią biznes świeżym i sprawiają, że będzie on elektryzował tłumy.

Po głębokiej analizie ja osobiście postanowiłam wykorzystać najsilniejsze obecnie trendy rynkowe, jakimi są: social media, e-commerce, high-tech beauty & health. Skusił mnie też trend skutecznych narzędzi, aplikacji online do zarabiania pieniędzy oraz nie mniej istotny dziś trend rekomendacji. Dawno już przestaliśmy ufać reklamom, prawda? Dziś ufamy rekomendacjom – budowanie na nich biznesu wydaje się dziś czymś bardzo naturalnym i pożądanym.

 1. PARTNER BIZNESOWY

Decydując się na e-biznes, w tym biznes w systemie afiliacyjnym, warto wybrać partnera, który będzie stale zapewniał innowacje, monopolistyczne rozwiązania, pod którymi zechcesz podpisać się swoim nazwiskiem. Partner powinien pozwolić Ci, a co więcej, pomóc Ci zbudować Twoją markę osobistą. Wiążąc się z takim partnerem, będziesz miał poczucie, że ta współpraca zapewni Ci prestiż oraz pozwoli na kreowanie przyszłości w myśl zasady, że „najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest jej tworzenie”. Taki partner pozwoli Ci zarabiać bez sufitu, budować biznes międzynarodowo. Ograniczać Cię będzie tylko Twoja wyobraźnia.

W moim przypadku postawiłam na partnera w postaci firmy naukowo-badawczej, notowanej na Giełdzie Nowojorskiej, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu na ponad 50 rynkach świata daje mi ogromne możliwości rozwoju, zapewnia innowacje i monopol zarówno technologii, jak i usługi. Dziś mam swój biznes w ponad 18 krajach. Gdy analizowałam innych partnerów, odpadali oni jeden po drugim właśnie podczas analizy pięciu czynników sukcesu, które tutaj omawiamy. Zachęcam Cię do dokonania własnych analiz, chętnie o nich z Tobą podyskutuję podczas wspólnej kawy w offlinie czy onlinie.

 1. PRODUKT, TECHNOLOGIA, USŁUGA, NARZĘDZIA

Produkt musi być keczi. Technologia musi być pożądana oraz pomagać zaoszczędzić czas i pieniądze. Usługa koniecznie powinna być spersonalizowana oraz budzić tłumne zainteresowanie i, co ważniejsze, zapotrzebowanie. Narzędzia muszą być łatwe i pozwalać zarabiać pieniądze.

Te wszystkie elementy powinny niezmiennie pozostawać w trendzie. To proste – odpowiesz. Nic bardziej mylnego. Bądź czujny w analizie tego zagadnienia. Jest zawiłe i wielowątkowe, dlatego tak mocno będzie rzutowało na powodzenie Twojego e-przedsięwzięcia biznesowego.

 1. SYSTEM WYNAGRADZANIA

Pieniądze same w sobie nie mają wartości. Wartość mają marzenia, które dzięki pieniądzom możemy zrealizować. Bez względu na to, czy szukając nowego biznesu, chcesz spełniać marzenia, czy solidnie zarabiać. konieczne jest, by ocenić, czy Twoja praca i czas włożony we współpracę będzie Ci się opłacał. Warto być pewnym, że oddając swoją uwagę i porzucając na rzecz swojego nowego biznesu swój obecny np. „ciepły etat”, nie przejedziesz się jak sanki po asfalcie. Osobiście nie jestem zwolenniczką zasady: Skacz, a siatka się znajdzie, wolę gładsze rozwiązania, które pozwalają skutecznie ocenić potencjał alokacji czasu w nowe przedsięwzięcie z gwarancją wyjęcia z tego długofalowo solidnych pieniędzy. Dla mnie osobiście istotne było budowanie dochodu pasywnego, biznesu, który się dziedziczy, który zamienia hard work w smart work. I uwierz mi, będąc korpolaską, wydawało mi się, że dochód pasywny można czerpać tylko z tantiemów czy z wynajmowanych kawalerek. Wynajmowałam swoje mieszkania i już wiem, że nie chcę być rentierem, ale o tym dlaczego, już nie napiszę tutaj, ale chętnie opowiem Ci to story przy kawie.

 1. CZAS

Czas to waluta, której to Ty nadajesz wartość. Czasu nie da się pożyczyć, zaoszczędzić, można go jedynie dobrze wykorzystać, zgodzisz się ze mną? Aby tak się stało, istotne jest rzetelne przeanalizowanie faktów, czy potencjalny biznes, który rozważasz, jest na czasie. I czy złoty czas na współpracę z tym konkretnym partnerem biznesowym jest przed Tobą, czy już przeminął. Należy zwrócić uwagę, czy produkt proponowany nie jest przypadkiem już passé, czy usługa, jaką będziesz proponować, jest wystarczająco trendy. Musisz być absolutnie pewnym, że tego, co będziesz tworzyć, ktoś nie skwituje komentarzem rodem z piosenki Maryli: Ale to już było. Musisz mieć pewność, że proponowane przez Ciebie produkty, technologie czy usługi będą traktowane przez klientów jako monopolistyczne, innowacyjne i bezkonkurencyjne. To niełatwe – wiem. Ale nie jest niemożliwe.

 

Dziś dominacja e-biznesu nad jego tradycyjną formą jest już bezdyskusyjna. Jednak warta dyskusji jest kwestia, jaką propozycję e-biznesu dziś wybrać w gąszczu tych, które kuszą nas na każdym kroku. Niestety nierzadko różne propozycje e-biznesów prowadzą nas na manowce, oferując łatwość i skuteczność, a okazuje się, że finalnie wcale nie są łatwe i już na pewno nie prowadzą do budowania kapitału czy pasywnego, skutecznego i długofalowego dochodu.

Życzę Ci otwartości umysłu w trafnym odgadywaniu istniejących trendów, byś mógł skutecznie wybrać partnera, którego technologie i usługi pozwolą Ci zarabiać sumy, które dadzą Ci taki poziom lifestyle’u, o jakim zawsze marzyłeś. By pozwoliły Ci zarabiać takie kwoty, byś miał czas żyć.

Życzę Ci, abyś sam był zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.

 

 

Magdalena Teterko-Walczak

Fb/ Insta: Biznes.Influencerka

Freedombossesteam@gmail.com

Mobile: 570575457

Na hasło: Tygrysy Biznesu zapraszam na konsultacje biznesowe za free.

 

 

Show Buttons
Hide Buttons