Przewodnik po Marketing Automation –
wszystko co musisz wiedzieć na ten temat

 

Co właściwie oznacza Marketing Automation i na czym polega? Jakie ma funkcje i czemu one służą? Co dzięki nim możesz osiągnąć? Ile Cię to będzie kosztowało? Ile czasu będziesz musiał spędzić na obsłudze tego narzędzia? A przede wszystkim czy i kiedy jest ono potrzebne Twojemu biznesowi? Na te wszystkie pytania Convertis odpowiada w Przewodniku po Marketing Automation.


Marketing Automation to narzędzia do optymalizacji komunikacji Twojego e-commerce w taki sposób, aby jak najbardziej precyzyjnie trafić do Twoich Odbiorców —w odpowiednim czasie i z odpowiednimi treściami. To kontakt z Klientem na każdym etapie lejka zakupowego. Narzędzie jest w stanie także budować lojalność u tych, którzy już coś kupili w danym sklepie.


Większość systemów Marketing Automation pozwala przede wszystkim na:


– zbieranie danych o użytkownikach odwiedzających stronę i ich segmentację;
– scoring użytkowników, czyli przyznawanie im punktów za określone akcje,
a następnie możliwość tworzenia oddzielnych scenariuszy dla użytkowników
o różnej ilości punktów;
– wysyłkę spersonalizowanych komunikatów (m.in. maili, web-pushy, sms-ów);
– dynamiczne wyświetlanie na stronie treści dostosowanych do zachowań danego
użytkownika (banerów, pop-upów czy rekomendacji produktowych)

Convertis przygotował Przewodnik po Marketing Automation, edukacyjne kompendium, w którym znajdziesz nie tylko odpowiedzi na nurtujące Cię pytania w zakresie MA, ale przede wszystkim porównasz wybrane systemy dostępne na polskim rynku. To obiektywne zestawienie, a także skarbnica wiedzy na ten temat dostępna bezpłatnie na http://www.convertis.pl/pma

Show Buttons
Hide Buttons