Zaspokojenie nowych potrzeb rynku pracy, czyli współpraca GRH Polska i Teraz Środowisko

 

Ceniona rzeszowska agencja zatrudnienia i ogólnopolska redakcja, skupiająca się na sektorze ochrony środowiska, łączą siły. Celem jest kreowanie lepszego rynku pracy w służbie zielonej transformacji polskiej gospodarki.

Kim jest GRH Polska?

GRH Polska to agencja pośrednictwa pracy obecna od ponad 11 lat na polskim i francuskim rynku. Tworzy ją zespół 30 osób kochających to, co robią i podchodzących do pracy z pełnym zaangażowaniem. Dla pracodawców agencja jest nieocenionym wsparciem w poszukiwaniu wykwalifikowanej kadry. Potencjalnym pracownikom natomiast zapewnia pomoc w procesie rekrutacji i dotarciu do odpowiadających ich wymaganiom firm.

Od początku swojej działalności agencja współpracuje z firmami z branż: lotniczej, przemysłowej, hotelarskiej, budowlanej i logistycznej z Francji. Zapewnia nie tylko pracę tymczasową u pracodawców godnych zaufania, ale i zakwaterowanie. Towarzyszy im też w procesie zatrudnienia, nie zostawiając ich bez wsparcia.

Zielona przyszłość rynku pracy

Agencja prowadzi rekrutacje wysoko wykwalifikowanych specjalistów ds. ochrony środowiska, CSR, ESG, ekoprojektowania, klimatu i zrównoważonego rozwoju dla kluczowych branż i sektorów. Wszystko dlatego, że odpowiedzialność za środowisko stała się podstawowym filarem funkcjonowania dobrze prosperujących firm. Z perspektywy GRH Polska jest to sektor, który szczególnie wymaga wsparcia w procesie zatrudnienia. Stąd współpraca, jaką nawiązała agencja z redakcją portalu Teraz Środowisko, gdzie, poza artykułami dziennikarskimi, publikowane są profilowane ogłoszenia o pracę.

Partnerzy biznesowi Teraz Środowisko, zainteresowani poszerzeniem kadry, mogą liczyć zarówno na pomoc w komunikacji, jak i przeprowadzenie całego procesu rekrutacyjnego, skończywszy na zatrudnieniu poszukiwanego pracownika – mówi Łukasz Ożóg, prezes GRH Polska.

Codziennie za pośrednictwem portalu napływają profile kandydatów do bazy CV, którzy szukają swojego miejsca w firmach, dla których transformacja środowiskowa jest ważną częścią rozwoju. Baza stanowi istotne zaplecze potencjalnych pracowników. Nie mniej ważną grupą, która może skorzystać na nowej formule, są pracodawcy poszukujący wykwalifikowanego personelu, który wesprze organizację na ścieżce zrównoważonego rozwoju.

Wymagania związane z ochroną środowiska, zarówno prawne, jak i społeczne, wywierają presję na podmioty gospodarcze – zaznacza Marta Wierzbowska-Kujda, redaktor naczelna Teraz Środowisko. – Zarówno firmy, jak i administracja potrzebują dziś kluczowych umiejętności, by prowadzić działalność przy jak najmniejszym wykorzystaniu zasobów i w jak najbardziej zrównoważony sposób – twierdzi Marta Wierzbowska-Kujda.

To pierwsza tego typu kooperacja branżowej redakcji i agencji pośrednictwa pracy w Polsce. Celem jest nie tylko transformacja na rynku pracy, ale i – w szerszej i długofalowej perspektywie – transformacja polskiej gospodarki na rzecz klimatu i środowiska.

Wierzymy, że współpraca GRH Polska i Teraz Środowisko przyniesie wiele korzyści nie tylko obu organizacjom, ale i społeczności, której służymy. Wspólnie możemy realizować istotne cele, wykorzystywać narzędzia, wiedzę i doświadczenia, aby w rezultacie kreować lepszy rynek pracy i przyczyniać się do rozwoju sektora ochrony środowiska w Polsce – podkreśla Łukasz Ożóg.

 

Ewelina Szymańska

 

 

zdjęcia: Cezary Kaaroud

Show Buttons
Hide Buttons